Huawei nova 3i
recenze

Huawei nova 3i

Vyvážený mix střední třídy
7

V české nabídce Huawei se aktuálně nachází hned dvě novy 3, kromě dražší a lépe vybavené i nova 3i. Zlákat vás může na velký displej, čtyři fotoaparáty či velké 128GB úložiště. Také ji to zatraceně sekne a snaží se ve střední třídě doslova zazářit.

Displej: velké lákadlo

Dominantou telefonu je samozřejmě displej a jeho působivá 6,3palcová úhlopříčka. Zobrazení je díky Full HD+ rozlišení jemné, čitelnost skvělá za všech podmínek. O ochranu se stará nekonkretizované tvrzené sklíčko, nejde však o známé Gorilla Glass.

Nechybí dobře fungující automatická regulace jasu či nekonfigurovatelná informační dioda umístěná do výřezu reproduktoru. Tím se volně dostáváme k většímu výřezu v displeji, který tak trochu kazí dojem z celého telefonu, ale částečně jej lze softwarově skrýt. Jeho velikost ale má své opodstatnění. Nachází se v něm nejen zmíněný reproduktor, ale i duální čelní fotoaparát, o kterém se v dnešní recenzi ještě zmíníme. Kromě výřezu má telefon také jasně viditelné rámečky. Jejich velikost je však v rámci střední třídy zcela obvyklá.

Líbilo se nám
  • kvalitní displej
  • malé rámečky
Nelíbilo se nám
  • velký výřez v displeji
  • informační diodu nelze nastavit

Zvuk: běžný standard

Zvuk se line z průduchu na spodní hraně telefonu. Je hlasitý a svou kvalitou průměrný. Dodávaná sluchátka uspokojí nenáročné posluchače, což není překvapením. Pokud to však s poslechem hudby myslíte o něco vážněji, doporučujeme sáhnout po kvalitnějších sluchátkách.

Huawei nova 3i

Výkon hardwaru: ukládejte co jen chcete

Po hardwarové stránce dokáže nova 3i zaujmout. Ani ne tak procesorem, kterým je průměrný Kirin 710, ale třeba 4GB operační pamětí. Toto duo dokáže pohánět i náročnější hry.

Benchmark testy

Velmi velkorysá je pak interní paměť s kapacitou 128 GB, přičemž 113 GB je pro vás volných po prvním zapnutí. Kdyby to přeci jen bylo málo, nechybí možnost vložit paměťovou kartu, případně ji oželet a využívat služeb dvou nanoSIM karet.

Líbilo se nám
  • velké úložiště
  • slušný výkon hardwaru
  • podpora paměťových karet

Výdrž baterie: nezklame vás

V těle telefonu se nachází baterie s kapacitou 3 340 mAh, což je o trochu méně než u klasické novy 3. Výdrž ale i tak hravě přesáhne jeden den a při střídmějším využívání se může vyšplhat až na dva.

Huawei nova 3i

Nabíjení neprobíhá nijak zázračnou rychlostí. V případě úplného vybití počítejte s téměř 2 hodinami. Při našem testu výdrže telefon přehrával streamované Full HD video po dobu 9 hodin 6 minut.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Diskuze ke článku
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Ten konektor, to už je fakt od výrobce výsměch.
Jan
Mame ho doma a za ty penize musim rict ze super. Prakticky s recenzi souhlasim asi ve vsem, ta vydrz me docela prekvapila. Slusnej mobil.
Mara
Chybička u zhodnocení:"oželet budete muset kvalitnější fotoaparát a výkonnější fotoaparát." A u rivala Xiaomi Mi 8 Lite opět:"ale výkonnější fotoaparát a o něco lépe fotí."
Eedx
Bez USB-C...Zbytečný kus. Navíc když je k dispozici lepší Nova 3 nebo levnější P20 lite.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze