Huawei Color Band A1
recenze

Huawei Color Band A1

Elegán na cvičení
8

Monitorovací náramky jsou neustále obohacovány o více užitečných funkcí a společně s tím roste i zájem zákazníků. Proto se do tohoto odvětví nedávno pustil i jeden z největších výrobců telefonů Huawei se svým Color Bandem A1, který se snaží jít cestou pěkného designu a extrémní výdrže baterie. Dokáže však obhájit svou cenu 2 tisíce korun?

Závěrečné zhodnocení: nemastný, neslaný

Color Band A1 je v součtu vcelku zajímavým příslušenstvím. Má veškeré základní funkce, které má správný fitness náramek mít, a navíc dostanete třeba i UV monitoring nebo diodu pro lepší upozornění. Design je nenápadný, ale velmi elegantní a nošení je velmi pohodlné díky tenkosti a nízké hmotnosti. Pokud jej tedy získáte zdarma jako příslušenství k telefonu Huawei P9 Lite, budete mile překvapeni. Jedná se skutečně o zajímavé příslušenství, které vám trochu okoření používání telefonu.

Huawei Color Band A1

Na druhou stranu je tu samostatný prodej a cena 2 tisíce korun. To není úplně málo na v podstatě jen gumový náramek, který vám počítá kroky, což umí i váš telefon, byť s daleko menší přesností. Pokud rádi a často cvičíte, víte dobře, že tak jednoduché hodnocení není u fitness náramků úplně snadné, ale většině lidí to tak může přijít. Design není natolik originální či okázalý, aby na sebe upozornil jako stylový doplněk, a zároveň nemá tolik funkcí, aby se vyčlenil z davu ostatních náramků, které jsou často i levnější.

Konkurence

Největší konkurenti nepochybně pochází od čínského Xiaomi. To může do souboje v současné chvíli poslat hned tři: Mi Band, Mi Band 1S a Mi Band 2. Mi Band má podobné funkce jako Color Band, ale přijde vás pouze na 500 korun. Mi Band 1S vás bude stát už 900 korun, ale přidává i užitečný senzor srdečního tepu. A poslední Mi Band 2 vás vyjde na 1 a půl tisíce, což je však pořád o 500 korun méně než náramek od Huawei, a k tomu se výbava opět rozšiřuje i o OLED displej pro zobrazení času a základních informací. Design není sice tak elegantní a tenký jako u Huawei, ale za více funkcí, displej a nižší cenu to stojí.

Xiaomi Mi Band 2
Xiaomi Mi Band 2

TIP! Recenze Xiaomi Mi Band 2 – O krok dále

Zmíním také pěkný Acer Leap Active, který nabízí totožné funkce, avšak nemůže se pochlubit voděodolností. Jako bonus dostanete však velký 1palcový OLED displej a notifikace i pro další aplikace. Jedná se tak spíše o odlehčenou verzi chytrých hodinek než pouhý náramek. Cena přitom naprosto odpovídá té Color Bandu.

Acer Leap Active
Acer Leap Active

V případě, že si připlatíte 1 a půl tisíce, můžete mít poměrně zajímavý a stylový Jawbone UP2, který opět nabízí prakticky identické funkce, ale navíc umí i sledování hmotnosti a stravování. Pokud tedy chcete náramek jako pomocníka pro trochu vážnější trénink či třeba ztrátu hmotnosti, pomůže vám Jawbone o něco lépe.

Jawbone UP2
Jawbone UP2

Pokud se zkrátka podíváte do jakéhokoli internetového obchodu s obdobným sortimentem, zjistíte vcelku nepříjemnou skutečnost. Většina ostatních, i když možná ne tolik známých výrobců, většinou nabízí za podobnou cenu navíc i displej či hlubší propojení s telefonem formou notifikací. Nikde sice nenarazíte na tak extrémní výdrž, ale průměrných 5 až 7 dní dle mého osobního názoru bohatě postačí a tu porci funkcí navíc společně s displejem rozhodně oceníte.

huawei-color-band-a1
Klady
  • pěkný design
  • příjemné nošení
  • vysoká výdrž baterie
  • nízká hmotnost
  • certifikace IP57
  • pěkná aplikace
Zápory
  • oproti konkurenci méně funkcí za stejnou cenu
  • neustálé padání aplikace
  • chudý obsah balení
Diskuze ke článku
Jaroslav
Náramek jsem dostal k p9 lite. Vzhled hodnotím kladně, stejně tak pohodlnost nošení, přesnost měření a výdrž baterie. To je ale vše, náramek ve spojení s p9lite neupozorňuje na volání ani sms, resp. upozorňuje chvíli po spuštění aplikace. Po delší době telefonu se zhasnutým displejem prostě náramek vytuhne. Nastavením v telefonu to není, nepohl ani nedávno uvolněný nový FW pro telefon. Chová se to stejně všem lidem, co znám. Možná s jiným telefonem funguje správně, ale ten bundle co dávali je pěkná ostuda. A taky si myslím, že za plnou cenu je to vzhledem ke konkurenci neprodejné.
petr
Na Mate 7 fungují vibrace spolehlivě, zatím na každou sms i hovor, na ten vibruje dokonce dříve, než začne reagovat mobil. Aplikace mi ani jednou nepadla. Bohužel kolo nerozezna, zatím mi na kole nenamerila ani metr, dokonce kolega s pohonem má v menu o kolonku na aktivaci kola navíc.
petr
Kolega s iphonem
Jiří Schindler
Jiří Schindler
No, umí to v podstatě to, co Mi Band 1 za 550 Kč. Jen vám závidím 2 a čtvrt hodiny tvrdého spánku, mám problém se dostat přes 1h 20 min. :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze