Huawei Band 2 Pro
recenze

Huawei Band 2 Pro

Fitness náramek s GPSkou
24

Segment nositelné elektroniky je v současné době velmi populární. Hodinky pro několik základních funkcí však často bývají velmi drahé, což mnoho uživatelů může odradit. Alternativou mohou být chytré náramky, jejichž výhodou je cenová dostupnost. Zařadit mezi ně můžeme i nový Huawei Band 2 Pro, který se kromě dlouhé výdrže chlubí zvýšenou odolností, senzorem tepové frekvence nebo integrovanou GPS.

Zhodnocení a konkurence: platíte za značku

Náramek Huawei Band 2 Pro vypadá poměrně hezky, dobře funguje, relativně pohodlně se nosí a nabízí klasickou sestavu funkcí, které uživatelé očekávají. Zamrzí však, že samotný displej není příliš dobře čitelný na slunci, a dále můžeme zkritizovat nepříliš šikovné zapínání pásku.

Huawei Band 2 Pro

Ačkoliv se zdá, že pozitiva převládají nad negativy, nezmínili jsme zatím cenu. Ta aktuálně atakuje hranici 2 tisíc korun, což není zrovna málo. Vyloženě přímá konkurence sice chybí, levné náramky totiž běžně GPS nemají. Pokud však dokážete bez geolokačního čipu žít, můžete výrazně ušetřit.

Jako konkurence se totiž nabízí Xiaomi Mi Band 2, který se prodává za necelých 800 Kč. Až na chybějící GPS nabízí velmi podobnou výbavu.

Xiaomi Mi Band 2

Konstrukce40,3 × 15,7 × 10,5 mm, 7 g, odolnost: IP67
Pásekumělý, vyměnitelný: ano
Displej?, 0,42" (? × ? px)
Systém?, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.0, ne, ne
Akumulátor70 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:37 hodin

Další, takřka stájovou konkurenci, představuje nový Honor Band 3. Jedná se v podstatě o identický náramek, avšak s trochu jiným vzhledem a nabízený v jiných barevných kombinacích. Jeho cena je o zhruba 300 Kč nižší, současně však již chybí GPS.

Honor Band 3

Konstrukce43 × 16,5 × 10,3 mm, 18 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne
DisplejPMOLED, 0,91" (128 × 32 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 4.2, ne, ne
Akumulátor100 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
huawei-band-2-pro
Klady
  • poměrně líbivý vzhled
  • PMOLED displej
  • výborná výdrž
  • notifikace na displeji
  • přehledná aplikace od Huawei
  • integrovaná GPS
Zápory
  • hůře čitelný displej na slunci
  • uživatelsky nevyměnitelný pásek
  • nabíjení pouze přes kolébku
  • spíše vyšší cena
Diskuze ke článku
ANO
"Pásek však není snadno vyměnitelný, neb je přichycen dvěma křížovými šroubky." .... to bude asi velka prace odsroubovat dva krizove sroubky co? .....
miky
mám band 2 a musím konstatovat,že původní plastový řemínek stoji za h.o.v.n.o,zachytává o oblečení a už se mě stalo že jsem ho několikrát stratil aniž bych o tom věděl! tak přes ebay koupil klasický náramek,jaký je na hodinkách.
Lukas
Dobry den, ma nekdo zkusenost s timto ci podobny naramkem (Huawei, Honor, Xiaomi) a iOS? Umi to vse co je mozne na Andoriud v te aplikaci? Specialne me zajimaji notifikace na hovor, mail a messenger. Dale pak synchronizace s aplikaci Runtastic.

Diky
Míša
Dobrý den dokážete mě prosím někdo poradit ? Mám telefon Huawei P8 lite a nejde mě s párovat s náramkem :/ Huawei Band 2 Pro Black

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze