Huawei Ascend P7
recenze

Huawei Ascend P7

Číňan, co má styl
81

Je tomu sice sotva pár dnů co Huawei v Paříži představilo svoji letošní vlajkovou loď Huawei Ascend P7 a již pro vás máme naší podrobnou recenzi tohoto velice zajímavého smartphonu. Huawei Ascend P7 sází především na povedenou konstrukci a stylový design, nabízí toho však mnohem více. Jaký na nás tento krasavec udělal dojem?

Konektivita a internet: připraven na LTE

Co do konektivity, tak Huawei Ascend P7 potěší všechny příznivce rychlých datových sítí. Poradí si totiž se sítěmi LTE a to sice na všech běžných frekvencích, tedy 800, 900, 1700, 1800, 2100 i 2600 MHz. Do LTE sítí byste se tak měli bez problémů připojit všude tam, kde je to dnes možné. I když těch míst stále moc není. No a pokud nemáte po ruce LTE, tak můžete samozřejmě využít podpory 3G sítí a bohužel stále v mnohých případech budete odkázáni také na 2G (GPRS/EDGE).

K internetu se můžete připojit také pomocí Wi-Fi, kteroumůžete díky funkci Wi-Fi Direct používat také pro přenášení souborů mezi zařízeními. K tomu slouží také technologie Bluetooth 4.0 a nechybí ani již zmiňované NFC. Co trochu zamrzí je absence infračerveného portu, protože to je funkce, na kterou se zvyká opravdu velmi rychle.

Internetový prohlížeč

A když už jsme u toho internetu, nesmíme opomenout internetový prohlížeč. V Huawei Asnced P7 najdete předinstalované hned dva – nativní Android prohlížeč a potom Chrome od Googlu. Osobně se většinou přikláním k prohlížeči Chrome, jelikož mi připadá uživatelsky přívětivější a především umožňuje synchronizaci dat s počítačem, funkčně jsou na tom však oba prohlížeče velmi podobně. Prohlížení stránek je na velkém kvalitním displeji vcelku pohodlné, občas pouze narazíte na drobné prodlevy kvůli slabšímu výkonu zařízení a bohužel stále platí, že prohlížeč Android a multimédia si moc nerozumí. Zejména pak HTML5, absence technologie Flash pak již dnes nikoho nepřekvapí.

Závěr a zhodnocení: design vítězí nad výkonem

Huawei Ascend P7 v celé své bílé kráse

Huawei Ascend P7 je zařízení, které se nám opravdu velmi líbilo a to hned v několika směrech. V první řadě je to velice povedené zařízení co do designu a konstrukce a je jasné, že právě toto budou hlavní zbraně, se kterými Huawei potáhne do boje o přízeň zákazníků. A nutno uznat, že v porovnání s konkurencí se jedná o skutečně těžký kalibr. Špičková konstrukce, dobře umístěné ovládací prvky (například zamykací klávesa), skvělý design, kvalitní displej, kvalitní fotoaparát a skvělý přední fotoaparát, nejnovější verze OS Android 4.4 KitKat, kvalitně optimalizovaný software, slušná funkční výbava a příjemná vylepšení od výrobce a povedené UI.

Nicméně nesmíme zapomenout, že zde jsou i některé stinné stránky, i když jich není mnoho. Je to zejména horší výkon čipsetu Huawei Kirin 910T, který způsobuje znatelné zpomalení reakcí telefonu při náročnějších operacích, dále pak špatné výsledky fotoaparátu za horšího osvětlení, horší záznam videa, umístění hlavního reproduktoru, slabší výdrž baterie nebo některé softwarové chybičky, jako je například absence ekvalizéru a hudební přehrávač celkově.

Suma sumárum však u Huawei Ascend P7 jeho klady vcelku bezpečně překonávají zápory. Pokud budeme brát v úvahu cílovou skupinu pro tento model, tak tato skupina uživatelů mu jistě odpustí pomalejší reakce nebo lehce podprůměrnou výdrž baterie. Naopak si budou užívat skvělého displeje, povedeného designu a kvalitně odvedené práce v oblasti softwaru a výbavy celkově. Když k tomu připočteme vcelku příjemnou cenu, která startuje pod hranicí 10 000 Kč, Huawei si pravděpodobně zadělalo na docela úspěšný model.

Konkurence

Nyní pár slov ke konkurenci. Hned úvodem musíme říct, že ačkoliv je Huawei Ascend P7 v současnosti vlajkovou lodí výrobce, tak jej rozhodně nemůžeme srovnávat s ostatními top modely ostatních výrobců. Důvodem je především cena, která je u ostatních výrobců o mnoho tisíc korun vyšší, avšak je to znát i na lepší výbavě zmiňovaných zařízení. S čím však můžeme Huawei Ascend P7 bezpečně srovnávat, jsou loňské vlajkové lodě. Ty se totiž s cenou dostaly již na velice podobnou úroveň a tak se srovnání přímo nabízí.

Fotografie LG G2

A začneme rovnou tím nejsilnějším kalibrem, kterým je bezesporu LG G2. Stále ještě současná vlajkový loď korejského výrobce od začátku sází na velice příjemnou cenu, která se pohybuje okolo 10 000 Kč. Za tuto cenu je LG G2 skutečně prakticky bezkonkurenční přístroj, který Huawei poráží v oblasti výkonu i výdrže baterie, Huawei má však navrch co se designu a konstrukce týče. LG G2 je přeci jen plasťák a moc velkou parádu s ním neuděláte. Funkčně jsou však oba modely pro cílovou srovnatelné a hlavní slovo by tak v tomto souboji hrály především osobní sympatie.

Fotografie Google Nexus 5

Dalším jasným konkurentem je sourozenec LG G2, Android etalon a velice povedený smartphone – Google Nexus 5. Ten rozhodně zaujme skvělým výkonem, čistým Androidem s garantovanou dostupností updatu OS minimálně po následující rok až dva (v tomto ohledu je u čínských výrobců situace často velmi nejistá) a ani design, zejména u barevných variant, není vůbec špatný. Huawei má však navrch co se týče výdrže baterie, která je u Nexus 5 opravdu špatná, fotoaparátu a konstrukčně se také řadí o jednu dvě třídy výše. Nexus 5 však vrací úder s cenovkou 9 000Kč. Kdo je tedy vítěz?

Fotografie Samsung Galaxy S4

Za cenu pod hranicí 10 000 Kč lze dnes sehnat už i loňskou vlajkovou loď společnosti Samsung a to sice model Samsung Galaxy S4. V oblasti výdrže baterie nebo fotoaparátu jsou oba přístroje srovnatelné, Samsung však jasně vede co do výkonu a množství softwarových fičurek, které do svých modelů přichystal. Huawei však nabídne znatelně lepší optimalizaci softwaru a opět je zde propastný rozdíl v kvalitě zpracování a požitých materiálech. Samsung Galaxy S4 se v tomto ohledu nemůže s Huawei měřit. Kdo by to dřív řekl, že se čínské zařízení tak vytáhne, že?

Fotografie Nokia Lumia 925

Ale abychom nemluvili pouze o Androidech, tak můžeme v konkurentech zmínit například povedenou Nokii Lumia 925. I ta se dá dnes již zakoupit za necelých 9 000 Kč a jako jediný z konkurentů, troufám si tvrdit, si designem a konstrukci s Huawei v ničem nezadá. Naopak ho překonává v oblasti fotografických dovedností a, i přes slabší parametry, v rychlosti prostředí i při náročnějším používání. Ztrácí však ve výdrži baterie, má trochu horší displej a nenabízí například slot na paměťové karty, takže jste omezeni vnitřní pamětí 16 nebo 32 GB.

huawei-ascend-p7
Klady
 • kvalitní fotoaparát a přední kamerka pro selfies
 • hodnotné materiály
 • povedený design
 • špičková konstrukce
 • umístění zamykací klávesy
 • příznivá cena
 • příjemné uživatelské prostředí
 • drobná softwarová vylepšení a zajímavé funkce
 • optimalizace softwaru a aktuální verze OS Android 4.4 KitKat
 • skvělý FullHD displej
Zápory
 • spíše podprůměrná výdrž baterie
 • celková kvalita nahrávaného videa
 • nepraktické umístění reproduktoru
 • kvalita fotografií při horším osvětlení
 • špatný výkon při náročnějších operacích
Diskuze ke článku
tom
Co je to USB Host?
Karel Lang
Karel Lang
Funkce, díky které připojíš k telefonu např. Flash disk ( už se dělají i disky s MicroUSB konektorem) nebo třeba přes redukci set myši a klávesnice. (hledej USB OTG kabel , OTG flash disk atd. ) Asi tak.
tlumočník
Tento mobil má tzv. nevyměnitelnou baterii. Znamená to, že se po skončení její životnosti mobil vyhodí, nebo ji přece jen lze nějakým způsobem vyměnit?
radek
mit to os wp8.1 tak bych ho bral...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze