Huawei Ascend D2
recenze

Huawei Ascend D2

Dobře hrající fotograf
16

Ascend D2 se jeví jako prodejní trhák. Ve své cenové kategorii nemá velikou konkurenci. Přitom nabídne podle slov výrobce profesionální fotoaparát. Zajímavá je i vyšší odolnost, FullHD IPS Super displej či výkonný čtyřjádrový procesor. Může mít nějaká negativa? První dojmy byly kontroverzní. Vyjde novinka z recenze v lepším světle?

Zhodnocení a konkurence

Námi testované zařízení čelí bohaté konkurenci, která disponuje tou nejlepší výbavou, lepším marketingem. Huawei může těžit zejména z výrazně nižší ceny a dobré pověstí získané spolehlivostí svých zařízení.

Největším mínusem novinky bude softwarová oblast. Většina negativ je způsobena nevyladěným softwarem, který se podepisuje na slabším výkonu, špatné optimalizaci a nakonec i velmi podprůměrné pohotovostní výdrži.

Na druhou stranu Huawei má i své silné zbraně a triumfy. Výhodou je zvýšená odolnost a stupeň krytí vůči dešti a prachu, pak jeden z nejlepších fotoaparátů na trhu, velmi kvalitní zvuk ve sluchátku i z reproduktoru, mimořádně jasný a kvalitní IPS displej (opět jeden z nejlepších na trhu) nebo perfektní dílenské zpracování.

HTC One

Do HTC One vkládá výrobce veškeré své naděje, jako do žádného jiného zařízení v historii společnosti. HTC se dlouho potýká s výrazně slabším prodejem svých zařízení. Nutno říct, že One má co nabídnout. Především disponuje zřejmě nejlepším hudebním výstupem i nejkvalitnějšími stereo reproduktory. Pak je to i inovativní technologie fotoaparátu UltraPixel, starající se o kvalitní snímky ze zhoršených světelných podmínek i denních podmínek. Zaujme i svým 4,7 displejem s FullHD rozlišením a rekordní jemností 468 PPI. Silný výhoda spočívá i v přítomnosti LTE a NFC čipu.

HTC One - oficiální fotografie

Tip: Recenze HTC One – Jediný rytíř v zářivé zbroji

Samsung Galaxy S4

I když mnozí tvrdí, že Samsung Galaxy S4 nepřináší žádné velké inovace v základu oproti svému předchůdci, jedná se přesto o praktické zařízení s minimem chyb. Proč? Výhodou je výměnná baterie, slot na paměťovou kartu. Vylepšený byl Super AMOLED displej s FullHD rozlišením. Fotoaparát disponuje rozlišením 13 megapixelů a jeho obrazové výsledky jej řadí mezi nejlepší fotomobily na trhu. Oproti konkurenci nabídne snad největší spektrum softwarových vychytávek a fičur. Ani jemu neschází NFC a LTE.

Samsung Galaxy S4 - oficiální fotografie

Tip: Recenze Samsung Galaxy S4 – Pan dokonalý?

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z jako jedno z prvních takto výkonných zařízení vstoupila na trh Xperia Z začátkem března. Mnozí uživatelé si nejvíce váží její zvýšené odolnosti IP55/67. Telefon vydrží i pobyt pod vodou, po dobu 30 minut. Po nejnovější aktualizaci vestavěný fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů fotí snímky vynikající kvality. Mezi mínusy patří zobrazovací schopnosti dotykového displeje. Kontrast ani sytost barev nedosahuje úrovně konkurence. Slabším článkem je i méně kvalitní zvukový reproduktor či slabší signál Wi-Fi. Naopak hudební výstup do sluchátek je excelentní a výdrž baterie s aktivovaným STAMINA režim nadprůměrná.

Sony Xperia Z - oficiální fotografie

Tip: Recenze Sony Xperia Z – Skleněná královna

huawei-ascend-d2
Klady
 • vynikající zobrazovací schopnosti displeje IPS+
 • perfektní dílenské zpracování
 • velmi hlasitý a kvalitní reproduktor
 • nahrávání zvuku ve stereo kvalitě
 • excelentní obrazové výsledky fotoaparátu
 • notifikační LED dioda
 • vyšší stupeň krytí IP54
 • rychlé nabíjení
 • baterie s kapacitou 3000 mAh
 • výkonný Wi-Fi vysílač
 • USB host podporuje i připojení externího pevného disku
Zápory
 • nepraktické umístění microUSB konektoru v horní části
 • nestabilní a nevyladěný software
 • malá pohotovostní výdrž vzhledem k použité kapacitě baterie
 • absence NFC
 • chybí sítě LTE
Diskuze ke článku
Jirka
Nedivil bych se, kdyby na tomhle telefonu měl Huawei větší marži než mají ostatní u top modelů (One X, S4, Xperia Z). Šetřili na procesoru, grafice, slotu pro paměťovky, NFC, LTE, evidentně i na programátorech a cena zase není o tolik nižší než u ostatních. Až bych se ho skoro nebál srovnávat s FullHD (taky IPS) mobilem iocean X7 za $199,99.
Liška Petr
Dobrý den,vážení přátelé telefon již zhruba měsíc vlastním.Pečlivě si přečtěte tuto recenzi, je to totiž naprostý blábol.Výdrž telefonu je podstatně lepší než tady píší.Ochrané sklo telefonu se během recenze podařilo jemně poškrabat,a poté napíše že je na displej z výroby aplikována kvalitní ochranná folie.No prostě Blábol.
Jirka Sikora
Dobrý den,

já sic tento telefon nevlastním, ale recenzi jsem si přečetl...a mám trochu rozporuplné pocity. Mám Honor 2 a to je si myslím kvalitní telefon, ve své dané třídě.

Možná koncem roku vyměním, za D2.
mijakhany
Měl jsem ho kdysi na seznamu s xperii Z a HTC one, nakonec jsem také sáhnul po Honor 2
Odradilo mě jen 32 gb bez možnosti rozšíření. Myslim, že 13 000 je opravdu dost a každý bude přemítat zda nevzít a 2 000 dražší, ale značkovější se všemi výhody.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze