HTC U11
recenze

HTC U11

Vymáčknuté maximum
28

Nad tchajwanským HTC již mnozí zlomili hůl. Výrobce se však rozhodně nechce vzdát bez boje a i v letošním roce připravil vlastní vlajkovou loď, která by měla zatopit větším výrobcům. Tentokrát však HTC myslelo takřka na vše a novinku se nebojíme nazvat nekompromisní. V rukávu má navíc trumf, který ji činí jedinečnou.

Telefonní funkce a zprávy: přehlednost a pohodlí

Veškeré dění zajišťuje aplikace Telefon, která se dělí na pět záložek: v té první získáte přehled o všech hovorech, druhá poskytuje prostor pro vytáčení čísla, třetí záložka je domovem pro vaše oblíbené kontakty, ve čtvrté najdete váš celý adresář a v poslední jsou skupiny. Do kontaktů, respektive na danou záložku, se dostanete i skrze aplikaci Lidé.

Prostředí je velmi podobné klasickému čistému Androidu a jeho předností je velká přehlednost i propracovanost jednotlivých položek, které si můžete ke každému kontaktu přiřadit. Samozřejmost představuje provázanost se službami Googlu. Ze sociální sítě Google+ si adresář může brát fotografie a doplňující informace. Zadáte-li ke kontaktu adresu, můžete se jedním klikem dostat na Google Mapy.

Totéž v bleděmodrém lze říci o aplikaci Zprávy, která zastřešuje komunikaci formou SMS a MMS. Přehledné prostředí a vytvoření nové zprávy máte pod palcem pravé ruky. Klávesnici si můžete do značně míry přizpůsobit, například změnit její velikost či přidat řádek s čísly. Zvolit si také můžete QWERTZ klávesnici, zdvojenou QWERTZ klávesnici, nebo klasickou alfanumerickou klávesnici. O vaší elektronickou komunikaci se postarají aplikace Pošta a Gmail.

Líbilo se nám:

 • přehledné aplikace
 • pohodlná klávesnice/li>

Organizační funkce a GPS: klasická nabídka

Také organizační funkce svěřilo HTC do rukou Googlu. Najdeme zde nativní androidí kalendář, což však není špatnou zprávou. Je přehledný, nabízí různé náhledy a jakožto aplikace umístěná v obchodě Google Play bude průběžně aktualizován.

Nezapomnělo se ani na poznámky, které zajišťuje aplikace Google Keep. Aplikace je jednoduchá a synchronizovaná s vaším účtem. K poznámkám se tak dostanete v zásadě odkudkoliv. Nechybí ani základní nabídka kancelářských aplikací Googlu (Dokumenty, Prezentace a Tabulky), dostalo se na diktafon i kalkulačku a výčet zakončuje dvojice stopky/minutka.

Ve výbavě moderního telefonu nemůže chybět A-GPS, Galileo a GLONASS. Spolehnout se můžete na ukázkovou funkčnost, za kterou se skrývá rychlé nalezení vaší polohy, a to i bez asistence internetového připojení. Vše se pak pojí s Google Mapami a Navigací, které najdete v základu.

Líbilo se nám:

 • přehledný kalendář
 • přesná GPS

Konektivita: naprostý spoleh

Připojení k okolnímu světu zvládá HTC U 11 v zásadě na jedničku. Soubory můžete přenášet skrze Bluetooth 4.2, případně k párování použít NFC. Na internet se dostanete nejen přes Wi-Fi s protokoly ac, ale dostalo se samozřejmě na podporu LTE, a to nepřeberného množství pásem. Díky tomu se k rychlému internetu připojíte takřka po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Maximální rychlost stahování činí 1 000 MB/s, opačným směrem jde o rychlost 150 Mb/s. K prohlížení internetu lze využít svižný prohlížeč Google Chrome, který přináší například výhodu v podobě synchronizovaných záložek ze všech vašich zařízení, kde máte nastaven váš Google účet.

Smířit se musíte s absencí infračerveného portu. Je třeba počítat s tím, že infraport se na telefonech zřejmě již jen tak neobjeví. Reputaci si však HTC napravuje novým USB-C konektorem a vhodně zvoleným kabelem, který má na jedné straně také USB-A konektor.

Líbilo se nám:

 • kompletní podpora LTE
 • NFC

Nelíbilo se nám:

 • chybí infraport

Zhodnocení

Nové HTC U11 se takřka po všech stránkách povedlo. Pokud opomeneme subjektivní pohled na vzhled telefonu, na kterém navíc ulpívají nevzhledné otisky prstů, zařízení dle našeho názoru uspokojí i ty nejvyšší nároky. Má kvalitní displej, skvěle hraje, nebude vás omezovat výkonem a prostředí běhá přesně tak, jak potřebujete. Fotoaparát patří k tomu lepšímu, co dnes v telefonu můžete mít, ale pokud už nám něco chybí, je to například bezdrátové nabíjení nebo 3,5mm jack konektor, jehož odstranění považujeme za unáhlené.

I přesto, že se HTC hodně snaží, ani konkurence nespí a kolem hranice 20 tisíc korun, za kolik si nové U11 můžete pořídit, je nebezpečně živo. To ukazuje i seznam konkurentů níže. Přesto má HTC rozhodně šanci se s U11 prosadit. Jen musí přesvědčit uživatele, že tentokrát má opravdu velmi dobře vybavený telefon s rozumně nastavenou cenou.

Konkurence

Nabízí se například zbrusu nová Xperia XZ Premium se speciálním zpomaleným videem a nekompromisní výbavou. Prodává se za obdobnou cenu a rozhodovat budou malé detaily či sympatie ke značce.

Ve hře je také Samsung Galaxy S8, který sice vyjde o něco dráž, ale může budit dojem hodnotnějšího telefonu díky zakřivenému a většímu displeji s malými rámečky. Výbavu obohacuje i rychlé bezdrátové nabíjení, což se hodí. Cena je pak vyšší zhruba o dva tisíce korun.

Sáhnout můžete také po alternativě s prostředím iOS, tedy po iPhonu 7 Plus. V jeho případě si však za verzi s pouze 32GB pamětí připlatíte více než 4 tisíce korun, a to již není úplně málo.

htc-u11
Klady
 • funkce Edge Sense
 • špičková sluchátka
 • stereo reproduktory
 • výkonný hardware
 • nejnovější Android 7.1
 • skvěle optimalizované prostředí
 • zvýšená odolnost
Zápory
 • chybí 3,5mm jack konektor
 • telefon se značně upatlává
 • design mohl být nápaditější
 • nemá bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
.
Dotaz na redaktora - který fotí lépe, pokud se to dá hodnotit - U11 nebo P10 Plus?
Kuba
Výborný telefon za výbornou cenu, Htc letos zabodovalo.
Majkl
Drahý. A bez jacka nechci...
Dragereker
konečne poriadne HTC po tých rokoch :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze