HTC U11
recenze

HTC U11

Vymáčknuté maximum
28

Nad tchajwanským HTC již mnozí zlomili hůl. Výrobce se však rozhodně nechce vzdát bez boje a i v letošním roce připravil vlastní vlajkovou loď, která by měla zatopit větším výrobcům. Tentokrát však HTC myslelo takřka na vše a novinku se nebojíme nazvat nekompromisní. V rukávu má navíc trumf, který ji činí jedinečnou.

Multimediální funkce: vše při starém

O hudební stránku se v telefonu stará výhradně aplikace Hudba Play od Googlu. Ta je přehledná, nechybí náhledy obalů alb či třídění dle štítků. Přeci jen by ji však prospěl nějaký facelift. Pochválit musíme prvotní nastavení. Jakmile připojíte pro telefon neznámá sluchátka, vyskočí na vás nabídka s průvodcem nastavení, což jsme rozebírali již výše. To se rozhodně hodí, protože klasický ekvalizér v nastavení postrádáme.

O veškeré vaše fotografie, obrázky či videa se stará aplikace Fotky opět od Googlu. Vše tak máte pod jednou střechou i s jednoduchými možnostmi úpravy.

V základní nabídce nenajdete žádné hry, avšak nic vás neomezuje v tom si jich nespočet stáhnout z obchodu Google Play. HTC U 11 nabízí skutečně dostatek prostoru a výkonu i na nejnovější herní počiny.

Líbilo se nám:

  • přehledné aplikace

Fotoaparát: míří k těm nejlepším

Velká očekávání jsou vkládána do fotoaparátu. Je sice v uvozovkách jen jeden a má neohromující rozlišení 12 megapixelů, ale disponuje optickou stabilizací obrazu, výbornou světelností a bleskovou rychlostí. Velice přehledné prostředí překypuje nastavením.

Pro pokročilejší uživatele je připraven také manuální režim označený jako Pro. Při prvním spuštění je nastaveno ukládání snímků do formátu RAW, avšak můžete provést změnu na formát JPG. V manuálním režimu lze v několika krocích určit vyvážení bílé, hodnotu ISO, čas uzávěrky, světelnost nebo režim ostření. V doplňkovém nastavení již jen vybíráte, kam se budou výsledné snímky ukládat, zda chcete snímek pořídit stiskem klávesy hlasitosti, nebo jestli si přejete využívat mřížku a hlasové potvrzení stisku spouště.

K dalšímu nastavení se dostanete stažením řádku z horního okraje displeje. Zde již můžete měnit rozlišení či si nastavit samospoušť. Dále máte možnost využít funkci Zoe, která po stisknutí spouště zaznamená třívteřinové video v HD kvalitě. Chybět nemůže ani režim panorama.

Kvalita fotografií patří rozhodně k tomu lepšímu. Se snímky budete spokojeni nejen ve dne, ale i v noci, třeba i díky dvoutónovému LED přisvětlení. Při větším přiblížení si však občas lze povšimnout mírně rozmazaných rohů. I přesto však bude nové HTC U11 málokdo kritizovat kvůli fotoaparátu. Novinku od HTC můžeme tudíž směle zařadit mezi velmi dobře fotící telefony.

Ukázkové fotografie

Ukázkové fotografie

Na těle telefonu dále najdete čtveřici mikrofonů, díky čemuž můžete 4K videa se 30 snímky za vteřinu nahrávat s prostorovým zvukem. Nechybí možnost záznamu Full HD videi s 60 snímky za vteřinu či zpomalené záběry se 120 snímky za vteřinu ve Full HD rozlišení. Výsledné záběry jsou opravdu velmi kvalitní.

HTC U11 (testovací video) – 4K, 30 FPS

Těšit se můžete také na kvalitní selfies. Čelní kamerka nabízí 16megapixelové rozlišení a výsledky jsou opravdu velmi slušné.

Ukázkové fotografie z čelní kamerky

Líbilo se nám:

  • propracované prostředí
  • velmi slušná kvalita fotografií
  • kvalitní záznam videa
Diskuze ke článku
.
Dotaz na redaktora - který fotí lépe, pokud se to dá hodnotit - U11 nebo P10 Plus?
Kuba
Výborný telefon za výbornou cenu, Htc letos zabodovalo.
Majkl
Drahý. A bez jacka nechci...
Dragereker
konečne poriadne HTC po tých rokoch :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze