HTC U11
recenze

HTC U11

Vymáčknuté maximum
28

Nad tchajwanským HTC již mnozí zlomili hůl. Výrobce se však rozhodně nechce vzdát bez boje a i v letošním roce připravil vlastní vlajkovou loď, která by měla zatopit větším výrobcům. Tentokrát však HTC myslelo takřka na vše a novinku se nebojíme nazvat nekompromisní. V rukávu má navíc trumf, který ji činí jedinečnou.

Edge Sense: zmáčkni a žasni

Nové HTC U11 má v rukávu velký a zajímavý trumf – můžete ho zmáčknout. Samozřejmě ne tak, že by se plně podvolilo – pružná konstrukce je stále hudbou budoucnosti. Stačí však rám telefonu ve spodní části bočních hran více zmáčknout a ucítíte jemné vibrace. Dokud však funkci zvanou Edge Sense nenastavíte, nic se dít nebude. Telefon patřičné nastavení uživateli nabízí hned při prvním zapnutí, kdykoliv se k němu však můžete vrátit skrze Nastavení.

Funkce Edge Sense

Implicitně telefon po krátkém stisku rámu přejde do režimu fotoaparátu. Toto chování si samozřejmě můžete přenastavit na spuštění jakékoliv jiné aplikace. Kromě krátkého stisku je zde ještě možnost stisku a přidržení, což spustí jakoukoliv další funkci. Nastavíte si také přesně vaší intenzitu stisku tak, aby telefon správně reagoval. Zvolit si také můžete, zda toto gesto má provázet vibrace a obrazová odezva na displeji. Stlačením také lze pořídit snímek při spuštěném fotoaparátu. Mělo by navíc přibývat aplikací, které budou funkci Edge Sense podporovat.

Jde rozhodně o zajímavou funkci. Pokud se ji naučíte používat, může vám ulehčit spouštění aplikací nebo dokonce i pořízení snímku. Velmi bude záležet, zda přibude aplikací, a také na samotném výrobci, který by funkci neměl u dalšího modelu opustit.

Líbilo se nám:

  • zajímavá funkce
  • bohaté nastavení

Zvýšená odolnost: připojuje se k ostatním

HTC se konečně připojuje k předním výrobcům a svůj vlajkový model řádně utěsnilo – plní certifikaci IP67 a přežije až půlhodinové ponoření metr pod hladinu. Odolá také prachu. Čemu bychom se rozhodně vyvarovali, jsou pády na zem. Telefon je z obou stran skleněný a nemusel by to přežít bez úhony.

Hardware: to nejlepší

Po stránce výkonu se nemusíte ničeho obávat. HTC novinku osadilo moderním procesorem Snapdragon 835 a 4GB operační pamětí, ze které je takřka polovina stále volná. Výkonu má telefon doslova na rozdávání a zahrajete si jakoukoliv aktuální hru. Budete mít na ně i dostatek místa, a to díky 64GB interní paměti. Po prvním zapnutí pro uživatele zbývá téměř 54 GB místa. Prostor můžete navíc nadále rozšířit vložením paměťové karty. Na český trh se dostane i verze s podporou dvou nanoSIM karet, u které však sekundární slot lze využít pro paměťovou kartu.

Líbilo se nám:

  • výkonný procesor
  • bytelná konstrukce

Uživatelské prostředí: spolehněte se na to nejnovější

HTC neponechává nic náhodě ani v prostředí, kde je nasazen nejnovější Android 7.1.1 Nougat a lehká nadstavba výrobce bez zbytečností a aplikací navíc. Vše funguje naprosto skvěle a svižně. Takto bychom si představovali každý smartphone. Nechybí však hluboké možnosti úprav, jejichž vrcholem je režim Freestyle Layouts, kdy si můžete zvolit i vlastní ikonky a ty si poskládat dle vašeho gusta, ne jen jak vám mřížka dovolí. HTC nadále tlačí svého asistenta HTC Sense Companion, který se vás snaží postupně poznávat a radit vám v různých situacích. V praxi to však stále zatím příliš nefunguje. Asistent sice komunikuje v češtině, avšak příliš tipů nenabízí.

Líbilo se nám:

  • lehké prostředí
  • perfektní optimalizace
Diskuze ke článku
.
Dotaz na redaktora - který fotí lépe, pokud se to dá hodnotit - U11 nebo P10 Plus?
Kuba
Výborný telefon za výbornou cenu, Htc letos zabodovalo.
Majkl
Drahý. A bez jacka nechci...
Dragereker
konečne poriadne HTC po tých rokoch :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze