HTC U11
recenze

HTC U11

Vymáčknuté maximum
28

Nad tchajwanským HTC již mnozí zlomili hůl. Výrobce se však rozhodně nechce vzdát bez boje a i v letošním roce připravil vlastní vlajkovou loď, která by měla zatopit větším výrobcům. Tentokrát však HTC myslelo takřka na vše a novinku se nebojíme nazvat nekompromisní. V rukávu má navíc trumf, který ji činí jedinečnou.

Displej: tentokrát již jen jeden

Pokus se dvěma displeji u nedávného modelu U Ultra se pokračování (alespoň prozatím) nedočkal a vlajkový model zůstává věrný klasice. Jediný displej typu Super LCD má 5,5palcovou úhlopříčku a díky Quad HD rozlišení skvělou jemnost 534 PPI. Můžete si doladit teplotu barev či jas, který má široký rozsah a vyhovuje za všech podmínek. Informace z displeje jsou tak čitelné na slunci i z ostrých úhlů. O ochranu se pak stará nejnovější sklíčko Gorilla Glass 5.

Líbilo se nám:

  • celkově velmi kvalitní displej

Zvuk: patří k nejlepším

Zvuková stránka ležela HTC vždy na srdci a klade důraz i na hlasitou reprodukci. Pro tyto účely jsou k dispozici dva reproduktory BoomSound. Jeden na spodní hraně, druhý nad displejem. Zvuk zdaleka není tak skvělý, jako ještě za dob modelu One M9, který měl oba reproduktory na čelní straně, přesto můžeme kvalitu zvuku linoucího z HTC U11 zařadit mezi současnou špičku. Zvuk hraje opravdu hlasitě s jasně patrným důrazem na hloubky.

Výstup do sluchátek zajišťuje USB-C konektor, jak jsme si již řekli výše. Naštěstí HTC konečně dodává společně s telefonem také redukci a můžete si zapojit i svá vlastní sluchátka. Doporučujeme však spíše sáhnout po dodávaných špuntech. Mají totiž funkci aktivního potlačení okolního hluku a díky funkci USonic dokáží zvukový profil přizpůsobit přesně na míru vašim uším. Osobně jsem bohužel rozdíl před a po nastavení nepostřehl. Na každý pád se však dočkáte velmi kvalitního zvukového projevu.

Líbilo se nám:

  • dva reproduktory
  • špičková sluchátka
  • funkce USonic

Nelíbilo se nám:

  • chybí 3,5mm jack konektor

Baterie a výdrž: po boku ostatních

V útrobách telefonu se nachází uživatelsky nevyměnitelná baterie s kapacitou 3 000 mAh. Žádné oslňující číslo, spíše dnešní standard. Při náročném dni vás však U11 nenechá ve štychu a statečně s vámi vydrží až do večerních hodin. Využít samozřejmě můžete i úsporný režim a výslednou výdrž natáhnout klidně o několik hodin. Při méně náročném využívání se lze dostat i na dvoudenní výdrž, avšak nutno omezit čas rozsvícení displeje.

Rychlé nabíjení je opravdu příjemné, avšak ještě bychom uvítali to bezdrátové.

Slušnou výdrž potvrdil i náš test, kdy telefon přehrával přes Wi-Fi streamované video v kvalitě 1080p. K vybití při této činnosti došlo až za 9 hodin a 12 minut. Radost vám udělá i velmi svižné nabíjení. Z nuly na 80 % se telefon dobije za pouhých 52 minut. Během tohoto rychlého nabíjení se však zadní strana telefonu, především horní část, opravdu silně zahřívá. Při dokončování nabíjení však telefon vcelku rychle vychládá. K úplnému dobití je zapotřebí 1 hodiny a 19 minut. Rychlé nabíjení je opravdu příjemné, avšak ještě bychom uvítali to bezdrátové. To však HTC nadále ignoruje, ačkoliv nemá kovové tělo.

Líbilo se nám:

  • slušná výdrž
  • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
.
Dotaz na redaktora - který fotí lépe, pokud se to dá hodnotit - U11 nebo P10 Plus?
Kuba
Výborný telefon za výbornou cenu, Htc letos zabodovalo.
Majkl
Drahý. A bez jacka nechci...
Dragereker
konečne poriadne HTC po tých rokoch :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze