HTC U11+
recenze

HTC U11+

Dozvuky loňska
7

Dříve běžná záležitost, dnes s nádechem exotiky. Tak bychom mohli charakterizovat četnost testů telefonů se značkou HTC. S lehkým zpožděním se nám do rukou dostalo HTC U11+, které bylo světu představeno na sklonku loňského roku. I s odstupem několika měsíců má však novinka stále co nabídnout. Má velký a kvalitní displej, zvýšenou odolnost či velkorysý výkon. Současně jí nechybí možnost ovládání skrze mačkání boků.

Konektivita: vše potřebné

Připojení k okolnímu světu zvládá HTC U11+ v zásadě na jedničku. Soubory můžete přenášet skrze Bluetooth 5.0, případně k párování použít NFC. Na internet se dostanete nejen přes Wi-Fi s protokoly ac, ale dostalo se samozřejmě na podporu LTE, a to s nepřeberným množstvím pásem. Díky tomu se k rychlému internetu připojíte takřka po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Maximální rychlost stahování činí 1 000 Mb/s, opačným směrem jde o rychlost 150 Mb/s. K prohlížení internetu lze využít svižný prohlížeč Google Chrome, který přináší výhodu v podobě synchronizovaných záložek ze všech vašich zařízení, kde jste přihlášení přes váš Google účet.

HTC U11+

Smířit se musíte s absencí infračerveného portu. Nutno třeba počítat s tím, že infraport se na telefonech zřejmě již jen tak neobjeví. Reputaci si však HTC napravuje novým USB-C konektorem a vhodně zvoleným kabelem, který má na jedné straně USB-A konektor a na opačné USB-C.

Líbilo se nám
 • LTE
 • NFC
 • Bluetooth 5.0

Fotoaparát: zlepšuje se, ale pomalu

Velká očekávání jsou vždy vkládána do fotoaparátu. Je sice jen jeden a má neohromující rozlišení 12 megapixelů, ale disponuje optickou stabilizací obrazu, výbornou světelností f/1.7 a bleskovou rychlostí. Velice přehledné prostředí překypuje nastavením.

HTC U11+

Pro pokročilejší uživatele je připraven také manuální režim označený jako Pro. Při prvním spuštění ukládá snímky do formátu RAW, avšak můžete provést změnu na JPEG. V manuálním režimu lze v několika krocích určit vyvážení bílé, hodnotu ISO, čas uzávěrky, světelnost nebo režim ostření. V doplňkovém nastavení již jen vybíráte, kam se budou výsledné snímky ukládat, zda chcete snímek pořídit stiskem klávesy hlasitosti (po stisku dojde k automatickému zaostření a pořízení fotografie), nebo jestli si přejete využívat mřížku a hlasové potvrzení stisku spouště.

Ukázkové fotografie z exteriéru

Kvalitou se HTC stále zlepšuje, ale na absolutní špičku ztrácí. Úroveň detailů u vzdálenějších objektů není hodna nejvyšší třídy. Přesto bude většina uživatelů se snímky nadmíru spokojena. HTC U11+ zvládá velmi věrné podání barev.

Ukázkové makro fotografie
Ukázkové fotografie z interiéru a noci

Čelní kamerka disponuje 8 megapixely a pořídí vám skutečně kvalitní selfies, která se nemusíte bát někde vystavit.

HTC U11+
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

HTC si zakládá také na kvalitním záznamu videa. Nejvyšší možností je 4K rozlišení se 30 snímky za vteřinu, ale možná ještě kvalitnější videa natočíte po nastavení Full HD rozlišení s 60 snímky za vteřinu. Videa se netrhají, právě naopak – oku lahodí svou plynulostí. Současně se HTC chlubí záznamem 3D zvuku. Ten je vysoce kvalitní i v hlučných prostorech. Pro kýžený výsledek však nesmíte zakrývat mikrofony po celém těle zařízení. Na to vás ostatně samotný telefon upozorní.

HTC U11+

HTC U11+ (testovací video) – 2160p, 30 FPS

HTC U11+ (testovací video) – 1080p, 60 FPS

Líbilo se nám
 • přehledné prostředí
 • optická stabilizace obrazu
 • perfektní záznam videa
Nelíbilo se nám
 • celkově je fotoaparát s ohledem na cenu jen průměrný

Prostředí: optimalizace na jedničku

Prostředí od HTC se čím dál více blíží čistému Androidu. V modelu U11+ běží verze 8.0 Oreo a je zde také minimum zbytečných aplikací. Ano, najdete zde klienty pro sociální sítě, které bohužel nelze odinstalovat. Prostředí HTC vylepšilo například sekundární lištou s tlačítky, kterou si můžete přeskládat a přepínat mezi nimi prostým tahem prstu. Optimalizace je u HTC sázkou na jistotu a nic se nemění ani tentokrát. Vše je ukázkově rychlé a plynulé. Aplikace se spouští okamžitě, stejně tak se rychle ukončují. Tak nějak si představujeme moderní smartphone. K naprosté dokonalosti nám chybí jen častější záplatování. Bezpečnostní aktualizace jsou totiž platné k prosinci 2017

Líbilo se nám
 • Android 8.0 Oreo
 • perfektní optimalizace
Nelíbilo se nám
 • starší bezpečnostní záplaty
 • pár aplikací nelze odinstalovat
Diskuze ke článku
DxO


Žebříček nejlepších mobilů DxO Mark:

109 Huawei P20 Pro
103 HTC U12+
102 Huawei P20
99 Samsung Galaxy S9 Plus
98 Google Pixel 2
97 Apple iPhone X
97 Huawei Mate 10 Pro
97 Xiaomi Mi MIX 2S
94 Apple iPhone 8 Plus
94 Samsung Galaxy Note 8
92 Apple iPhone 8
Dragereker
Najviac ma zarazila veta ze XZ2 ma o nieco lepsi fotoaparat...to mal byt zart, vsak? :D videl som fotky z U11+ a tie fotky su na lepsej urovni ako u Sony, v noci ma HTC mozno viac sumu, ale stale je to lepsie ako odsumene fotky z XZ2...
Arny2
Čekám jsem, že to bude lepší na výdrž baterky
QNX
Zdá sami to alebo je tento web prehľadnejší?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze