HTC One E9+
recenze

HTC One E9+

Umíme to i s plastem
20

V kategorii špičkových telefonů má HTC hned několik zástupců. Jedním z nich je i model One E9+, který nabízí 5,5palcový Quad HD displej, osmijádrový procesor Helio X10 nebo 20megapixelový fotoaparát. Přesto se cena dostala pod 15 tisíc korun díky úspoře na materiálech. Zažije HTC s touto novinkou úspěch?

Závěrečné zhodnocení: jednoduché to mít nebude

HTC One E9+ je vcelku povedeným telefonem, který by mohl oslovit konzervativněji smýšlející uživatele, kterým však současně nevadí velký displej a ve výsledku až zbytečně velké rozměry. Ty považuji za největší neduh novinky, neboť jen zhoršují ovládání. Stejně tak umístění odemykacího tlačítka.

HTC One E9+

Displej telefonu je totiž naprosto špičkový a stejně tak výkon, který vás nezklame. Potěší poměrně velká interní paměť i podpora paměťových karet. Základ úspěšné práce je podařené prostředí a zde svou úlohu výrobce splnil na jedničku s hvězdičkou. Ve výbavě nic podstatného nechybí a HTC zvládlo i příkladnou nabídku konektivity. Nebýt opět nepříliš kvalitního fotoaparátu, mohl bych téměř jen chválit. Posledním zádrhelem je ale cena, která, jak je u HTC zvykem, je o něco vyšší.

Konkurence

Velice snadno totiž můžete pořídit lepší zařízení a ušetřit dva tisíce korun. Na mysli mám LG G4, které nabídne lepší fotoaparát a přívětivější rozměry při stejně velkém displeji. G4 však ztrácí v plynulosti prostředí, chybějícími stereo reproduktory či nepodporou dvou SIM karet.

TIP! Recenze LG G4 – Důstojný nástupce

LG G4

Pokud jste ochotni investovat zhruba dva tisíce korun navíc, můžete si zvolit Samsung Galaxy Note 4, který má při stejných rozměrech ještě větší displej. Navíc se pyšní velmi praktickým stylusem S Pen či kvalitnějším fotoaparátem. HTC kontruje stereo reproduktory nebo podporou dvou SIM karet.

TIP! Recenze Samsung Galaxy Note 4 – čtvrtý zásah do černého

Samsung Galaxy Note 4

Pakliže byste rádi zkusili jiný systém než Android, je ve hře zbrusu nová Lumia 950 od Microsoftu, za kterou si oproti HTC připlatíte také dva tisíce korun. Získáte nicméně o něco kompaktnější zařízení s výkonnějším procesorem a především mnohem lepším fotoaparátem. Podporuje dokonce i dvě SIM karty a s patřičným příslušenstvím ji přeměníte téměř v klasický počítač.

TIP! Testujeme nové Lumie 950 a 950 XL (on-line blog)

Microsoft Lumia 950
htc-one-e9
Klady
  • stereo reproduktory
  • velmi dobře optimalizované prostředí
  • 32GB paměť a podpora paměťových karet
  • výkonný procesor
  • vysoce kvalitní displej
  • konzervativní, ale nestárnoucí design
Zápory
  • podprůměrný fotoaparát
  • zbytečně velké rozměry
  • špatně dostupná odemykací klávesa
  • nepodporuje frekvenci 800 MHz u LTE
Diskuze ke článku
Michal
Pořád se nadává na rozměry, ale ve skutečnosti je menší, než třeba iPhone 6+ se stejným displejem a to má htc ještě reproduktory.
Jedd
Docela by mne zajímalo jestli ta fixace na rozměry je jen problém střední Evropy nebo na to nadává celý svět, protože vzhledem k situaci v jaké jsou je mi celkem těžko uvěřitelné, že kdyby prskala polovina světa nad tím jak plýtvají místem a nafukují telefony, že by si dovolili s tím nic nedělat a jet dál v tom, co oni považují za správné a nikoliv zákazníci. Vzhledem k tomu jak dlouho to dělají pořád stejně zrovna toto asi lidem moc vadit nebude, ale kdo ví. :-)
Gotys
Ta velikost iPhone 6+ vůči uhlopříčce je mu také vyčítána.
Jinak mám 950XL o které je zřejmě řeč ( nikoli 950, ta je malá ) a musím říct že fotky super, vše super, nemám restarty, ale Android na S6 Edge který jsem měl předtím fungoval lépe. Tady bude Microsoft muset ještě trochu ladit. Ale stejně bych se momentálně nevrátil.
Hon
No velikost mi nevadí ale HTC je fakt už trapné jejich doba skončila měli by to zabalit a neotravovat trh šmejdy.To už i ten čínan je lepší než oni a ty jejich repráčky už dávno nejsou zázrak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze