HTC One E9+
recenze

HTC One E9+

Umíme to i s plastem
20

V kategorii špičkových telefonů má HTC hned několik zástupců. Jedním z nich je i model One E9+, který nabízí 5,5palcový Quad HD displej, osmijádrový procesor Helio X10 nebo 20megapixelový fotoaparát. Přesto se cena dostala pod 15 tisíc korun díky úspoře na materiálech. Zažije HTC s touto novinkou úspěch?

Multimediální funkce: HTC nezklame

O špičkových stereo reproduktorech jsme už společně mluvili, teď se podíváme na další dovednosti v oblasti multimédií. Tak například na hudební přehrávače. Ano, množné číslo, HTC opět nezklamalo a dosadilo jak svůj interní, tak také Hudbu Play od Googlu. Oba fungují naprosto spolehlivě, po Hudbě Play sáhnou především ti, kteří ocení příkladnou synchronizaci s dalšími Android zařízeními. Interní přehrávač je jinak poměrně klasický. Velký důraz je kladen na obaly alb, které lze také nechat stáhnout z internetu. Nedostalo se však na ekvalizér.

Hudební přehrávač

Až se vám omrzí vaše hudební sbírka, můžete si zapnout klasické FM rádio, které hraje pouze s připojenými sluchátky. Poté však samozřejmě můžete zapnout reprodukci z hlasitých reproduktorů. Podpora funkce RDS je dnes takřka samozřejmostí, přesto je dobré si tuto drobnost připomenout. Integrovaný videopřehrávač, který je součástí galerie, si poradí s formáty AVI i MKV, a to včetně kodeků DivX a Xvid. Trápit se nemusíte ani s rozlišením, neboť 1080p videa telefon samozřejmě zvládá s přehledem. Problém dokonce není ani 4K rozlišení, což je vzhledem k umu záznamu v takto vysokém rozlišení pochopitelné. Narazíte až při snaze přehrát titulky, které nativní přehrávač neukáže. Tuto drobnost však lze vyřešit instalací alternativního přehrávače, například špičkového VLC for Android.

V něm mimochodem naleznete i spoustu dalšího multimediálního obsahu, protože ve standardní výbavě HTC nepředinstalovalo žádné hry. Když už mluvíme o hrách, ani v tomto ohledu se nemusíte nijak omezovat a instalovat můžete absolutně cokoli, co se vám zalíbí - procesor vás nijak zdržovat nebude, namátkou Real Racing 3, Asphalt 8 a další.

Fotoaparát: zázraky se nedějí

Nic nového pod sluncem byste nenašli ani u fotoaparátu a jeho prostředí. To je velmi přehledné a snadno se v něm zorientujete. Nechybí všemožné nastavení, HDR, Panorama či efekty. Samotný fotoaparát se chlubí 20 megapixely, automatickým ostřením a přisvětlovací LED diodou.

Prostředí fotoaparátu a galerie

Bohužel, výsledné snímky rozhodně nenadchnou. Barevná věrnost je sice ucházející, ale snímkům by prospěla větší ostrost. Její nedostatečnost je zvlášť patrná již při malém přiblížení fotografií, kdy okamžitě uvidíte splývající detaily, což rozhodně nepotěší. Špatně jsou na tom také snímky za šera nebo v noci - velmi často jsou rozmazané. Potěšit mohou snad jen makro snímky, které vypadají velmi dobře.

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Čelní kamerka je se svými 4 megapixely rovněž spíše nouzovým řešením, avšak pro pořízení obyčejné selfie, která následně zamíří na sociální sítě, postačí. Radost v tomto ohledu může udělat retuš vašeho obličeje v reálném čase a vy tak zjistíte, jak krásně byste mohli vypadat.

Ukázkový snímek z čelní kamerky

Díky ohromnému výkonu si budete moci užívat záznam 4K videa, jehož kvalita však trpí pouze 30 snímky za vteřinu - video nepůsobí příliš plynule. Navíc jste omezeni jen 6minutovým záznamem. Pokud potřebujete nahrávat delší záznamy, budete muset snížit kvalitu na Full HD rozlišení. Třetí možností je přítomný slow-motion mód v HD rozlišení.

HTC One E9+ (Testovací video) - 2176p, 30 FPS (90,56 MB, mp4)

HTC One E9+ (testovací video) – Slow-motion

Líbilo se nám:

  • podařený slow-motion mód
  • přehledné prostředí fotoaparátu

Nelíbilo se nám:

  • celkově špatná kvalita fotografií a videí
Diskuze ke článku
Michal
Pořád se nadává na rozměry, ale ve skutečnosti je menší, než třeba iPhone 6+ se stejným displejem a to má htc ještě reproduktory.
Jedd
Docela by mne zajímalo jestli ta fixace na rozměry je jen problém střední Evropy nebo na to nadává celý svět, protože vzhledem k situaci v jaké jsou je mi celkem těžko uvěřitelné, že kdyby prskala polovina světa nad tím jak plýtvají místem a nafukují telefony, že by si dovolili s tím nic nedělat a jet dál v tom, co oni považují za správné a nikoliv zákazníci. Vzhledem k tomu jak dlouho to dělají pořád stejně zrovna toto asi lidem moc vadit nebude, ale kdo ví. :-)
Gotys
Ta velikost iPhone 6+ vůči uhlopříčce je mu také vyčítána.
Jinak mám 950XL o které je zřejmě řeč ( nikoli 950, ta je malá ) a musím říct že fotky super, vše super, nemám restarty, ale Android na S6 Edge který jsem měl předtím fungoval lépe. Tady bude Microsoft muset ještě trochu ladit. Ale stejně bych se momentálně nevrátil.
Hon
No velikost mi nevadí ale HTC je fakt už trapné jejich doba skončila měli by to zabalit a neotravovat trh šmejdy.To už i ten čínan je lepší než oni a ty jejich repráčky už dávno nejsou zázrak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze