HTC One E9+
recenze

HTC One E9+

Umíme to i s plastem
20

V kategorii špičkových telefonů má HTC hned několik zástupců. Jedním z nich je i model One E9+, který nabízí 5,5palcový Quad HD displej, osmijádrový procesor Helio X10 nebo 20megapixelový fotoaparát. Přesto se cena dostala pod 15 tisíc korun díky úspoře na materiálech. Zažije HTC s touto novinkou úspěch?

Displej: špičková podívaná

V případě displeje se HTC poměrně rozšouplo. V prvním případě v rámci úhlopříčky IPS displeje, která se vyšplhala na 5,5 palců. Ve druhém případě u rozlišení, kde se setkáváme s Quad HD hodnotou 2160 x 1440 a výslednou jemností 534 PPI. Zobrazení je pak naprosto perfektní, a to včetně barev, pozorovacích úhlů nebo čitelnosti na slunci. Jas můžete nechat regulovat dobře fungující automatikou a dostalo se i na informační zeleně svítící LED diodu. Ta bohužel nejde nijak nastavit, pouze vypnout, a navíc je s ohledem na velký telefon nepochopitelně malinká a lze ji snadno přehlédnout. Ochrana displeje je pak řešena nejnovějším sklíčkem Gorilla Glass 4.

HTC One E9+
Displej patří k absolutní špičce

Líbilo se nám:

  • displej patří k absolutní špičce

Nelíbilo se nám:

  • titěrná informační LED dioda

Zvuk: stereo vše jistí

Zvuk se dle očekávání stává trumfem modelu One E9+. Čelní stereo reproduktory hrají velmi hlasitě, nádherně čistě a je zde i lehký důraz na hloubky, což u hlasitých reproduktorů telefonů rozhodně není běžné. Navíc ani na nejvyšší hlasitost nedochází ke zkreslení zvuku.

Na velice slušné úrovni je i výstup do sluchátek, přičemž obstojí i dodávaná špuntová sluchátka, která uspokojí minimálně méně náročného posluchače. Zvuk má důraz na hloubky a je čistý i ve vysokých hlasitostech.

Líbilo se nám:

  • skvělé stereo reproduktory
  • kvalitní sluchátka v balení

Baterie a výdrž: rádi bychom více

Baterie je v telefonu pevně integrována a nelze ji tedy uživatelsky vyměnit. Její kapacita je 2 800 mAh, což není nijak moc s ohledem na velký displej i spoustu funkcí. Výsledná výdrž proto nijak nepřekvapí a krok s vámi HTC udrží zhruba od rána do večera. Dvoudenní výdrž je již téměř mimo reálné možnosti - museli byste vypínat data a snižovat jas displeje téměř na minimum.

V testu výdrže při přehrávání streamovaného videa (kvalita 1080p) se HTC One E9+ dostalo na čas 7 hodin a 50 minut. Nejde o vyloženě špatnou hodnotu, avšak konkurenční LG G4 dokázalo video přehrávat ještě o 2 hodiny déle. Nabíjení HTC One E9+ trvá kvůli pomalé nabíječce poměrně dlouho. Z nuly na 80 % počítejte se 2 hodinami a 12 minutami, úplné nabití zabere 2 hodiny a 50 minut.

Nelíbilo se nám:

  • nevyměnitelná baterie
  • pomalá dodávaná nabíječka
Diskuze ke článku
Michal
Pořád se nadává na rozměry, ale ve skutečnosti je menší, než třeba iPhone 6+ se stejným displejem a to má htc ještě reproduktory.
Jedd
Docela by mne zajímalo jestli ta fixace na rozměry je jen problém střední Evropy nebo na to nadává celý svět, protože vzhledem k situaci v jaké jsou je mi celkem těžko uvěřitelné, že kdyby prskala polovina světa nad tím jak plýtvají místem a nafukují telefony, že by si dovolili s tím nic nedělat a jet dál v tom, co oni považují za správné a nikoliv zákazníci. Vzhledem k tomu jak dlouho to dělají pořád stejně zrovna toto asi lidem moc vadit nebude, ale kdo ví. :-)
Gotys
Ta velikost iPhone 6+ vůči uhlopříčce je mu také vyčítána.
Jinak mám 950XL o které je zřejmě řeč ( nikoli 950, ta je malá ) a musím říct že fotky super, vše super, nemám restarty, ale Android na S6 Edge který jsem měl předtím fungoval lépe. Tady bude Microsoft muset ještě trochu ladit. Ale stejně bych se momentálně nevrátil.
Hon
No velikost mi nevadí ale HTC je fakt už trapné jejich doba skončila měli by to zabalit a neotravovat trh šmejdy.To už i ten čínan je lepší než oni a ty jejich repráčky už dávno nejsou zázrak.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze