HTC Desire EYE
recenze

HTC Desire EYE

Král všech selfies
18

Selfie už se stalo pojmem. Selfie s celebritami a s kamarády, selfie na zajímavém místě se zajímavým pozadím, selfie v práci. Autoportréty nebyly nikdy oblíbenější, a to by nebyli výrobci mobilních telefonů, aby se z toho nepokusili vytěžit maximum. Výsledkem přemýšlení a kombinování v podání HTC je model Desire EYE, kterému se dnes podíváme na zoubek. Pardon, na očko.

Telefonní funkce: kdo čeká překvapení?

Telefonní funkce jsou základním pilířem každého telefonu, v HTC Desire EYE jsou všechny důležité funkce ukryty pod položkou Telefon. Ta seskupuje standardní číselník, seznam hovorů, oblíbené položky, skupiny a také kartu Lidé, což je kompletní adresář se všemi kontakty. Zde se zobrazují jak kontakty uložené na SIM kartě, tak také například z Gmailu, Skypu, WhatsAppu nebo Viberu. Pokud si některé kontakty nepřejete zobrazovat, stačí pod položkou „více zdrojů‘‘ daný zdroj vypnout.

Telefonní funkce

Provázanost se sociálními sítěmi je tak opravdu znatelná, ke každému kontaktu se může přiřadit také fotografie z Facebooku, popřípadě telefon sám automaticky předvyplní narozeniny. Při vytváření nového kontaktu vás HTC rozhodně nezklame, co se možnosti dodatečných informací týče, zadat můžete kromě základů také přezdívku, adresu, vztah, webové stránky, poznámku či narozeniny, ty se pak následně synchronizují s vaším kalendářem.

Organizační funkce: jako každý Android

Také organizační funkce jsou zastoupeny v kompletní podobě, těšit se tak můžete na přehledný kalendář, který zobrazí denní, týdenní nebo měsíční náhled, velice šikovná je pak možnost synchronizace s počasím, kdy u každého dne vidíte aktuální předpověď. Z dalších organizačních funkcí můžeme zmínit aplikaci Hodiny, která zastřešuje připomenutí, stopky, časovač a světový čas. V nabídce telefonu dále nalezneme kalkulačku a také aplikaci Polaris Office, která otevře většinu dokumentů ve vašem přístroji, nechybí ani možnost dokumenty rovnou z přístroje editovat a vytvářet.

Organizační funkce

Zprávy a e-mail: vše při starém

Stejně jako u dalších telefonů s operačním systémem Android si můžete zvolit defaultní editor textových a multimediálních zpráv, tedy klasické Zprávy od HTC a nebo aplikaci Hangouts, která navíc slučuje i Google chat. Standardní editor zpráv je poměrně propracovaný, kromě standardních funkcí potěší možnost zálohovat SMS zprávy, zablokovat nežádoucí uživatele nebo zprávy přeskupit.

Hangouts a Pošta (e-mailový klient HTC)

Samotný editor nabídne velice primitivní prostředí, které se nijak neliší od konkurence. Multimediální zprávu uděláte automaticky vložením některého souboru, například obrázku, videa, zvuku, přidat můžete také umístění nebo odeslat kontakt formou vCard. V nabídce editoru nechybí ani několik přednastavených frází, které můžete použít v případě časového vytížení.

Pro e-mailovou komunikaci jsou v HTC Desire EYE připraveny hned dvě aplikace, konkrétně E-mail a Gmail. I v tomto případě funguje vše bez problémů, zatímco Gmail nejčastěji zajisté využijete s vaším Google účtem, aplikace E-mail poslouží pro všechny ostatní poskytovatele e-mailových schránek.

Internet: NFC ano, LTE ano

Také co se týče konektivity je HTC Desire EYE nekompromisní a v ničem si nezadá ani se špičkovým HTC One (M8). Datová výbava je totiž téměř shodná. Kromě základu v podobě GPRS a EDGE, které již nemusíme ani připomínat, nabídne Desire EYE také HSPA+ 42 Mb/s, nechybí dokonce ani podpora rychlých datových přenosů LTE. Potěšující zprávou je přítomnost NFC, které využijete například pro rychlejší spárování nebo pro bezkontaktní platby.

Google Chrome

Na kratší vzdálenosti využijete Wi-Fi a/b/g/n a také Bluetooth ve verzi 4.0. Citelně chybí tedy pouze infraport pro snadné ovládání domácí techniky. Prohlížení internetu obstará sestava předinstalovaných internetových prohlížečů v typické sestavě, tedy Chrome a standardní Android prohlížeč. Google Chrome se opět chlubí příkladnou synchronizací, jinak oba fungují naprosto spolehlivě a hlavně bez jakýchkoli prodlev, což potěší.

Diskuze ke článku
Marduch
Můžu dotaz na redakci, fotky byly pořízeny stejným kusem, se kterým jste fotili pro listopadový článek o Eye?
Protože tehdy i teď jsou všechny fotky hodně rozmazané vždy na levé straně. Že by předprodukční kus? Doufám, že jo, protože bez toho by byly v pohodě.
Proto7
So Big and So Ugly... by HTC
HTC
Zase tam máte chybu.. Sice se nejedná o nic důležitého,ale použitý procesor je verze 8974 AB a ne AC jak zde uvádíte...
Brrr
Děsivá kvalita fotek.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze