HTC Desire 820
recenze

HTC Desire 820

Ve znamení osmiček
19

Obři mezi telefony získávají dalšího zástupce, kterým je HTC Desire 820. Na první pohled telefon, který je určen spíše mladším uživatelům, láká na 5,5palcový HD displej, moderní procesor, svěží vzhled nebo 13megapixelový fotoaparát. HTC si však za novinku nechá zaplatit bezmála deset tisíc korun a my se pokusíme v recenzi zjistit, zda mezi konkurenty Desire 820 obstojí.

Organizační funkce a GPS: poctivá výbava

Kancelářské funkce jsou zastoupené v celé škále. Nechybí žádná důležitá aplikace. Kalendář umí zobrazit denní, týdenní a měsíční náhledy. Pracuje i se seznamem událostí a pozvánek. Velmi užitečná je synchronizace s počasím. Když si rozkliknu detail následujícího dne, zobrazí se mi v horní liště aktuální počasí s teplotou. Pod počasím je pak lišta zobrazující, zda má někdo narozeniny. Při měsíčním náhledu vidíme jak jednotlivé dny, tak ve spodním panelu i události konkrétního dne. Ano prosím, tak má vypadat dobře zpracované prostředí kalendáře, ostatní se učte. Dalším pomocníkem, jak si zlehčit život a hodit starosti na jiná bedra, jsou poznámky. Mohou mít textovou nebo zvukovou podobu. Když omrzí ruční zadávání znaků, můžeme je nakreslit. Vytvořenou poznámku si můžeme vytisknout a sdílet s ostatními zařízeními. Poznámkám nejsou cizí ani přílohy, konkrétně fotografie.

Kalendář

Velmi dobře zpracován je rovněž úkolovník. Každý úkol může být roztříděn dle priority. Pokud má úkol časové ohraničení, připomene jej nám nastavené datum s upozorněním. Do nového úkolu mohou být začleněni i ostatní lidé – kontakty. Nakonec pokud se úkol váže ke konkrétnímu místu, není nic snadnějšího, než mu přiřadit polohu podle GPS. Jednotlivé úkoly mohou mít svůj specifický seznam. Pro příklad uvedu kategorii co nakoupit, co vyřídit a další. I tady platí, že úkoly můžeme zálohovat do interní paměti telefonu.

Dokument ve formátu .doc se ihned otevře v programu Polaris Office. Základní obrazovka mi nabídla možnost čtení, editování, ale také tvorby zcela nového dokumentu. Mezi nabízené možnosti patří volba velikosti textu v mnoha stupních, případně můžeme zadat vlastní velikosti. Pak jsou to barevné odstíny, kde je k dispozici škála zahrnující 24 odstínů – myslím si, že si každý najde svoji barvu. Dále jsou to úpravy samotného fontu (kurzíva, tučné a podtržené písmo). Nechybí ani zarovnání textu do bloku, zprava a zleva. Nakonec můžeme vložit seznam a zvolit si odsazení. Nenápadně skrytou volbou v pravém horním rohu je formátování – textu, odstavce a odrážek (číslování). Dalšími podporovanými formáty jsou dokumenty vytvořené v programech Excel a Powerpoint. Vše je tedy příkladné a výrobce chválíme, že umožňuje rovnou editaci dokumentů, na to řada výrobců i u dražších výrobků zapomíná. V další nabídce nechybí světový čas, stopky či minutka.

Interní GPS modul s podporou GLONASS a A-GPS vypadá velmi schopně. Do deseti vteřin zjistíte svoji polohu, aniž byste museli být v dosahu internetu. S internetem je načtení vaší aktuální polohy otázkou tří až pěti vteřin.

Google Mapy a Navigace

Pro automobilovou navigaci jsou připraveny Google Mapy. S přihlédnutím k tomu, že se jedná o program, který je zcela zdarma, není přílišná kritika na místě a jedná se o jednu z nejlepších bezplatných aplikací. Ke stahování mapových podkladů je ale potřeba datového připojení, což lze částečně obejít stažením příslušné oblasti – malého výřezu mapy. Dále podporuje hlasovou navigaci v českém jazyce, při které však vždy musíte být on-line, zobrazování dopravních i ostatních informací. Podporuje pěší i automobilovou navigaci a také navigaci v MHD. Pro jízdu v automobilu nebo v jiném dopravním prostředku, kde je potřeba se věnovat řízení, připravil výrobce aplikaci autem. Ta s minimálním počtem kliků odkazuje na vstupy do aplikací pro hudbu, vytáčení kontaktu či zobrazení oznámení. Vše zobrazuje přehledně a obrovským fontem, k dispozici je konečně jak režim na šířku, tak na výšku.

Datové funkce: téměř za jedna

Uživatelské nároky neustále rostou a velmi dobrá výbava je vyžadována i u telefonů ve střední třídě. HTC neponechalo nic náhodě a v případě Desiru 820 je téměř nekompromisní. Pamatujte však na slůvko téměř. Pomalejšími technologiemi jsou GPRS a EDGE. Rychlejší generace přechází na HSPA+ do rychlosti 42 Mb/s a HSUPA do rychlosti 5,8 Mb/s. Bezdrátové sítě Wi-Fi jsou v nejnovějším standardu a/b/g/n/ac. Komu by to bylo málo, je k dispozici samozřejmě i LTE s rychlostí až 150 Mb/s a podporou frekvencí 900 / 1 800 / 2 600 MHz. Chybí pásmo 800 MHz, které je u nás často využívané. Naopak nepostrádáme 900 MHz, které využívá Vodafone.

Internetový prohlížeč

Pro sdílení obsahu „vzduchem“ je připraveno Bluetooth 4.0. Alternativní cestou jak přenést obsah telefonu na plochu televizoru je přes technologii DLNA nebo pomocí řešení přímo od HTC, kdy je ale zapotřebí zakoupit MediaLink. Za zmínku stojí také přítomnost konektoru MHL. Snadno tedy za pomocí redukce dostanete přes HDMI kabel dění na telefonu do televize, případně naopak přes jinou redukci připojíte flash disk. Jediným chybějícím prvkem je infračervený port, neboť technologii NFC si Desire 820 osvojil.

Radost z prohlíženého obsahu nám poskytuje Chrome prohlížeč nebo výchozí Android prohlížeč. Oba dva jsou velmi schopné a rychlostně srovnatelné. Výhodou Chromu je možnost synchronizace s vaší stolní verzí a možnost mít tak všechny záložky otevřené i na mobilu.

Závěrečné zhodnocení: sráží jej cena

HTC připravilo novinku v atraktivním hávu, která by mohla upoutat mladší klientelu, nebo případně všechny, kterým se již přejedli všechny černé, stříbrné či jen bílé telefony. Desire 820 si je vědom svého postavení takřka ve vyšší střední třídě a neponechává nic náhodě. Nabízí velký a solidní displej, velice slušný výkon a skvěle optimalizované prostředí. Přehledné a funkcemi nabité jsou i běžné aplikace pro telefonování, zprávy či organizaci času.

HTC Desire 820

Multimédia táhnou skvělé stereo reproduktory nebo propracované aplikace. Fotoaparát je sice spíše jen průměrným, ale potěší přehledným nastavením a také čelní kamerkou určenou pro selfie. Datová nadílka je takřka kompletní, využijete NFC i LTE, stejně tak kabelovou funkci USB OTG.

Vše však není růžové, jak se může zdát. Výrobci je totiž nepoučitelný, co se týče cenové politiky. Za nový Desire 820 si totiž HTC účtuje 9 499 Kč, což je opravdu vysoká cena, u které bychom mohli chtít lepší displej, fotoaparát či výdrž. Názorně vše dokládá silná konkurence.

Konkurence

Nabízí se například Xiaomi Redmi Note LTE, který si rozumí s rychlými daty, byť v omezenější míře, nabízí velký displej i obdobnou výbavu. Oproti HTC je však o tři tisíce korun levnější.

Xiaomi Redmi Note

Totéž platí pro Nokii Lumia 1320. V kapse vám zůstanou tři tisíce korun a získáte smartphone s ještě větším displejem, podporou LTE nebo alternativním systém Windows Phone.

Nokia Lumia 1320

Horkým adeptem na koupi pak je LG G2. Výběhová vlajková loď výrazně zlevnila a aktuálně se prodává za přibližně 8 000 Kč, což je o 1 500 Kč méně než Desire 820. Za tyto peníze dostanete telefon se sice o něco menším, ale zato kvalitnějším displejem, kvalitnějším fotoaparátem nebo i vyšším výkonem.

LG G2
htc-desire-820
Klady
 • výborně optimalizované prostředí
 • stereo reproduktory
 • 8megapixelová čelní kamerka
 • podpora NFC a LTE
 • výkonný hardware
 • celkem slušný displej
 • kvalitní zpracování
 • originální vzhled
Zápory
 • vysoká cena
 • nepodporuje pásmo 800 MHz u LTE
 • pouze průměrná výdrž
 • displej má jen HD rozlišení
 • reálně jen 9 GB interní paměti
Diskuze ke článku
Hop
Vylepšit displej a byl by super.Jinak, co se vám nelíbí na využitelné paměti 9 Gb z 16 Gb? Pokud telefon podporuje paměťově karty dokonce až do 128 Gb, tak v tom nevidím žadný nedostatek. LG G2 32 Gb se prodává za 9890 Kč, takže vašich 8000 platí pro 16 Gb verzi a ta je celkem k ničemu u takového telefonu.
Filip
Podle me by se do konkurence mohl zaradit i Huawei ascend g7, ktery ma take podobne parametry A je levnější.
Jakub
Všiml si někdo toho jak pán v recenzi ukazuje bytelnost konstrukce jak se ten telefon ohne jako by nic? Skoro jak LG flex :D
Petr
Mobil bez podpory zakladniho pasma LTE 800MHz by si poridil snad jedine pitomec.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze