HTC Desire 820
recenze

HTC Desire 820

Ve znamení osmiček
19

Obři mezi telefony získávají dalšího zástupce, kterým je HTC Desire 820. Na první pohled telefon, který je určen spíše mladším uživatelům, láká na 5,5palcový HD displej, moderní procesor, svěží vzhled nebo 13megapixelový fotoaparát. HTC si však za novinku nechá zaplatit bezmála deset tisíc korun a my se pokusíme v recenzi zjistit, zda mezi konkurenty Desire 820 obstojí.

Baterie a výdrž: vystačí si s málem

V útrobách telefonu se nachází baterie s papírově podprůměrnou kapacitou 2 600 mAh. Zde mohlo HTC nabídnout určitě více a svého obra osadit mnohem výkonnějším akumulátorem. Nicméně musíme realitu brát taková, jaká je. Počáteční skeptický pohled vystřídalo zjištění, že výdrž nebude vyloženě špatná. Jeden den s vámi Desire 820 rozhodně přežije, i když jej potrápíte. Za přibližně 12 hodin, během kterých byl neustále připojen k internetu a vyřídil několik hovorů, se stav baterie zastavil vždy kolem 30 %. Při střídmějším využívání by mělo být možné se dopracovat k dvoudenní výdrži.

Náš tradiční test výdrže, během kterého bylo streamováno video v kvalitě 720p, potlačeny aktualizace, jas nastaven na 50 % a zvuk na poloviční hodnotě reprodukován skrze sluchátka, bylo dosaženo času 6 hodin a 42 minut. V tomto ohledu je HTC překonáno LG G2 s časem 7 hodin a 20 minut, stejně tak Lumií 1320 s výsledným časem 8 hodin a 22 minut. Nabití Desiru 820 z nuly na 80 % zabere 1 hodinu a 49 minut. K úplnému dobití je zapotřebí 2 hodin a 47 minut.

Zvuk: patří k nejlepším

Pokud můžeme u telefonů HTC brát něco jako jistotu, je to špičkový zvuk. Desire 820 disponuje dvěma stereo reproduktory, které hrají hlasitě a navíc opravdu kvalitně. Patrný je důraz na hloubky, stejně tak nepříliš vykřičené výšky. Rozhodně lze Desire 820 zařadit mezi nejlépe hrající telefony střední třídy, kde stojí po boku svých stájových kolegů. Výstup do sluchátek se nemohl nechat zahanbit a produkuje kvalitní zvuk s dostatečnou hlasitostí. Pro nenáročného posluchače dobře poslouží i sluchátka dodávaná spolu s telefonem.

Displej: měl by být lákadlem

Trumfem novinky bude patrně displej. Jednak jej potencionální kupec uvidí jako první a za druhé je opravdu velký. Nabízí úhlopříčku 5,5 palců, výborné podání barev i skvělou čitelnost na slunci či z ostrých úhlů. Snaha ušetřit se nicméně promítla do rozlišení, kde si budete muset vystačit „jen“ s HD hodnotou. Výsledná jemnost nicméně činí 267 ppi a rastr při běžném používání není takřka viditelný. Ani při podrobném zkoumání si nějakých nedokonalostí nevšimnete a displej tak nelze označit jinak než jako povedený.

HTC Desire 820

Jas můžete regulovat sami nebo automatickým čidlem, které pracuje spolehlivě. O ochranu se stará sklíčko Gorilla Glass 3. S ohledem na opravdu značnou velikost displeje potěší, že trojitým poklepáním lze obsah na displeji přiblížit.

Hardware: na moderní vlně

Pod kapotou Desiru 820 tiká moderní 64bitový procesor Qualcomm Snapadragon 615, který nabízí v součtu osm jader. Čtyři jádra jsou taktována na 1,5 GHz a zbylá čtyři na 1 Ghz, obě jsou přitom typu Cortex-A53. Vítaná je jistě 2GB operační paměť, ze které je při běžné práci po zapnutí okolo 900 MB RAM volných. Interní úložiště nabízí solidních 16 GB, avšak pro vaše data ve výsledku zbývá něco málo přes polovinu. Po prvním zapnutí vás přivítá 8,9 GB. Naštěstí jsou podporovány až 128GB paměťové karty a o prostor by tak neměla být nouze.

Benchmark testy
Diskuze ke článku
Hop
Vylepšit displej a byl by super.Jinak, co se vám nelíbí na využitelné paměti 9 Gb z 16 Gb? Pokud telefon podporuje paměťově karty dokonce až do 128 Gb, tak v tom nevidím žadný nedostatek. LG G2 32 Gb se prodává za 9890 Kč, takže vašich 8000 platí pro 16 Gb verzi a ta je celkem k ničemu u takového telefonu.
Filip
Podle me by se do konkurence mohl zaradit i Huawei ascend g7, ktery ma take podobne parametry A je levnější.
Jakub
Všiml si někdo toho jak pán v recenzi ukazuje bytelnost konstrukce jak se ten telefon ohne jako by nic? Skoro jak LG flex :D
Petr
Mobil bez podpory zakladniho pasma LTE 800MHz by si poridil snad jedine pitomec.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze