HTC Desire 500
recenze

HTC Desire 500

Líný elegán za slušný peníz

Tchajwanská společnost HTC se rozhodně nesnaží o žádné zeštíhlení svého portfolia a produkuje stále nová a nová zařízení spadající do nejrůznějších kategorií. V naší dnešní recenzi jsme si posvítili na zařízení z kategorie nižší střední třídy, a to sice HTC Desire 500. Jak si vedlo v našem redakčním testu?

Zábava a multimédia: bohatá výbava

HTC vybavilo model Desire 500 velice bohatou základní výbavou, a to se týká také multimediálních funkcí. Přímo v základní výbavě nalezneme vcelku povedený hudební přehrávač, který nabízí přehledné roztřídění skladeb podle názvu, interpreta, alba, žánru a tak dále. Můžete samozřejmě vytvářet také vlastní seznamy stop a velmi potěší automatické načtení obalu alba z internetové databáze. Zamrzí tak pouze absence ekvalizéru.

Hudební přehrávač

Do prostředí přehrávače je také integrována služba SoundHound, která dokáže rozpoznat název skladby podle odposlechu a také vám zobrazí další detaily. Nákup hudby můžete provádět skrze obchod 7digital. Jeho funkčnost vám však popsat nedokážu, protože se mi nepodařilo zadat do uživatelského účtu kreditní kartu a nákup přes PayPal není v mobilní aplikaci možný.

FM rádio, TuneIn a Hudba Play

Co se hudby týče, tak je k dispozici také slušné FM rádio (opět s integrací SoundHound, což kvitujeme s povděkem) nebo internetové rádio TuneIn a hudební služba od Google - Hudba Play.

Galerie a editor obrázků

Co do multimédií, tak nechybí ani galerie, která v sobě zahrnuje videa a fotografie. Nabízí čtyři základní zobrazení – alba, události, umístění (zobrazení fotografií na základě polohy) a přátelé (online galerie Flickr a Facebook). Prohlížení fotografií je vcelku příjemné a využít můžete také opravdu povedeného editoru obrázků s mnoha efekty, úpravami a opravdu propracovanou možností úpravy portrétů (retuš, osvětlení, kontura obličeje, vylepšení očí a další). Bohužel chybí samostatný videopřehrávač.

Facebook a Twitter pro Android

HTC Desire 500 myslí také na sociální sítě, a tak v něm nalezneme předinstalované klienty pro Google+, Facebook a Twitter. Jedná se o klasické oficiální aplikace pro Android, HTC si tedy žádné vlastní klienty, jako například LG nebo Sony, nepřipravilo.

Google aplikace

Nechybí ani standardní sestava aplikací od Googlu – Gmail, Hangouts, Fotky Google+, Hlasové vyhledávání nebo povedená funkce Chytré karty z Google Now. Ty si můžete jako widgety umístit přímo na domovskou obrazovku a na nich se vám zobrazí, na základě údajů, které o vás telefon zjistí, za jak dlouho byste měli vyrazit z domu, abyste stihli dorazit včas do práce, jaké je počasí tam kde pracujete/bydlíte, výsledky vašich oblíbených sportovních týmů, informace o dopravě a podobně.

Google Play

Zájemci o další aplikace samozřejmě mohou využít obchod s aplikacemi Google Play, kde najdou nejen milion aplikací ke stažení, ale také hry a knihy. Obsahu je pro Android k dispozici opravdu víc než dost.

Fotoaparát: nadprůměrný fotograf, mizerný kameraman

Jak jsme vás již informovali v prvních dojmech, HTC Desire 500 nás velmi mile překvapil kvalitou fotografií. Nabízí fotoaparát s rozlišením 8 Mpx s automatickým ostřením a bohatými možnostmi nastavení.

Prostředí fotoaparátu

V uživatelském prostředí fotoaparátu si můžete pohodlně nastavit mnoho a mnoho funkcí. Máte k dispozici mnoho režimů snímání (panorama, HDR, noc, text, makro a tak dále), nastavení samospouště, nastavení ISO a vyvážení bílé, detekci obličeje a úsměvu, vypnutí zvuku závěrky, automatické nahrávání fotografií na Flickr a mnoho dalšího.

Výsledky fotoaparátu nás velmi mile překvapily. Při dobrém osvětlení totiž HTC Desire 500 produkuje opravdu nadprůměrné snímky s vyváženými barvami, dobrou ostrostí a minimem šumu. Při horším osvětlení bohužel kvalita rapidně klesá, ale na to jsme již u mobilních snímačů zvyklí. Více než 50 fotografií pořízených pomocí HTC Desire 500 můžete najít také na mém osobním Flickr účtu zde.

Horší je to bohužel s kvalitou nahrávaného videa. HTC Desire 500 nabízí nahrávání videa v HD rozlišení, tedy 1280x720 pixelů, rychlostí 30 fps. Výsledky však rozhodně nedosahují kvalit samotných fotografií. Telefon má problém s ostřením během nahrávání videa a především se kvůli mizernému výkonu video jako takové seká.

HTC Desire 500 (testovací video) – 720p, exteriér

HTC Desire 500 (testovací video) – 720p, exteriér

Pokud tedy hledáte levnější smartphone na nahrávání videa, od HTC Desire 500 dejte rozhodně ruce pryč. Jestliže však chcete především fotit, HTC Desire 500 by vás rozhodně mohl oslovit.

Diskuze ke článku
Petr Zubik
Petr Zubik
Skoda teho NFC, ale jinak za tu cenu dobrej telefon pro lidi co si chtej zavolat,poslat sms nebo obcas hodit nejakou fotku na socialni site.
Adam Krumpi Krumpolec
Adam Krumpi Krumpolec
za lepšiu cenu lepší mobil

xperia l
Jab
Jak píší, problém je ve výkonu. To čtyrjádro je ve skutečnosti méně výkonné než dvoujádro v Xperii M či L. HTC se stále ještě nenaučilo hrát se svými zákazníky fér hru...
Ghola2
Nejsem si jist, jestli nadpis "Sympatický elegán za slušnou cenu" skutečně na tenhle výtvor od HTC skutečně sedí.

Jedná se v podstatě o špatně použitelný šidítko proti kterýmu je i Huawei Ascend Y300 za 3500 Kč super kup.
Pomalý, výběhový čtyřjádro od Qualcommu se sice krásně hodí do marketingových materiálů (má to čtyři jádra, tak to musí být super), ale se zastaralou CPU a GPU architekturou nemá šanci utáhnout ani přehrávání 720p videa, natož náročnou nadstavbu HTC Sense.

Za cenu 5000-7000 Kč se kromě Xperií M či L s Qualcomm MSM8227 a MSM8230 čipsety s GPU Adreno 305 dá uvažovat snad ještě o Samsungu Galaxy III mini. Těm co nevadí Windows Phone 8 se pak nabízí Lumia 620,720 a 820.

Jen proboha ruce pryč od nepoužitelnýho krámu jménem HTC Desire 500!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze