HP Spectre 13
recenze

HP Spectre 13

Anorektik s potenciálem
14

Další z řady výjimečných zařízení, které si máme možnost otestovat, je HP Spectre 13. Notebook, který přitáhl pozornost a zamotal ostatním výrobcům hlavu především díky ultratenkému profilu. Přes očekávání, že výkon bude až na druhé koleji, umí nový Spectre překvapit a ani náročnější uživatele neurazí.

Displej: IPS jak má být

Výrobce osadil 13,3palcový Full HD IPS panel s krycím sklem Gorilla Glass a přesto, že by se díky lesklému sklu mohlo zdát, že displej bude dotykový, výrobce dotykovou vrstvu bohužel vynechal. I přes to se ale jedná o kvalitní IPS panel s dobrými pozorovacími úhly a vysokou úrovní maximálního jasu. S minimálním jasem je to ale o něco horší a uvítala bych, kdyby se dal ještě o něco snížit. Kladně ale hodnotím rovnoměrnost podsvícení, která je velmi dobrá. Barvy jsou jasné, ne ovšem přesycené, jako mají výrobci poměrně často ve zvyku. Výtku mám k černé barvě, která při změně úhlu značně vybledne. Ostatní barvy jsou však stálé.

HP Spectre (2016)

Líbilo se nám:

  • vysoký maximální jas
  • syté barvy
  • rovnoměrné podsvícení

Nelíbilo se nám:

  • displej není dotykový

Zvuk a webkamera: k poslechu raději ne

Zvuková stránka samotného notebooku není špatná. K dispozici máte pro hlasitý poslech 4 reproduktory, které jsou umístěné po stranách klávesnice. Zvuku napomáhá i přítomná aplikace Bang & Olufsen Audio. Basy jsou na poměry konkurenčních zařízení dobré, avšak střední tóny a výšky mají výraznější plechový nádech. K hlasitosti však nemohu mít námitek a HP spadá do kategorie lepšího průměru.

HP Spectre (2016)

Přední kamerku v tomto případě zastane HP TrueVision HD. Už název napovídá, že se jedná o vcelku běžnou webkameru s rozlišením 720p. I tady platí, že za dobrých světelných podmínek nebudete mít s videohovory větší problém, za zhoršených světelných podmínek ale typicky stoupá míra šumu. Potěšilo by i vyšší rozlišení 1080p, jako je tomu například u sourozeneckého Spectre x360.

Líbilo se nám:

  • vysoká hlasitost reproduktorů

Nelíbilo se nám:

  • plechové střední tóny a výšky
  • pouze 720p webkamera
Diskuze ke článku
Honza7521
Pěkná recenze a moc krásný notebook a docela by mě zajímalo, jestli se bude nabízet i verze 2v1.
Osobně bych zařadil jako dalšího konkurenta Asus ZenBook 3, který se ale ještě neprodává.
Váša Kokstein
Recenze je hezká, ale urcite bych jako konkurenta místo macbooku air zařadil MacBook, který také ma usb-c a ma podobnou konstrukci. Ma lepší displej než MacBook air. A také je zde napsáno ze u MacBook air se oproti HP spectre cena neliší. Ovšem některé konfigurace jsou mnohem levnější.
JK
Pěkný notebook. Vzhledem k předpokládanému určení - reprezentační manažerský přístroj - mi nechybí ani slot na karty, ani dotykový displej. Snad to zahřívání by mohlo dělat starosti, ale to je asi tak vše. Pokud člověk pracuje s okny a ne jablkem, tak je to aktuálně asi bezkonkurenčně nejlépe vypadající "reprezentant".
Petr
Doporučuji se na notebook před případným nákupem podívat na živo, fotky vypadají úžasně, nicméně v reálu se trošku vytrácí punc exkluzivity a obyčejný HP Spectre vychází pro mě subjektivně designově lépe. Maximální úhel otevření displeje taky není žádná sláva.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze