HP Pavilion x360 13
recenze

HP Pavilion x360 13

Poloviční Spectre cenou i výbavou
4

Třináctipalcový HP Pavilion x360 svým designem a konstrukcí vychází z luxusního modelu Spectre x360, ale díky použití plastu místo hliníku a lacinějších komponent se nabízí za poloviční cenu. Jestli to Hewlett-Packard s tím šetřením nepřehnal, na to odpoví naše recenze stříbrné verze s procesorem Core i3 Skylake a 4 GB RAM.

Tradiční vstupní zařízení: seznamte se s rodinou Průměrňákových

Rozložení klávesnice můžete také nejpohodlněji zhodnotit na základě fotografií. Za zmínku stojí zejména disproporce mezi směrovými tlačítky, kdy šipky nahoru a dolů mají poloviční velikost. Někomu nemusí sednout, že pravý okraj klávesnice netvoří Enter a Shift, jak bývá zvykem, ale Home, Page Up, Page Down a End. Ano, v tomto pořadí. Osobně mi chyběla klávesa pro vyvolání kontextové nabídky.

Při letmém přejetí kláves pravděpodobně získáte dojem, že máte co do činění s plastovou hračkou. Pokud si však zvyknete na menší zdvih a vyšší hlučnost, bude se vám psát bez větších nepříjemností. Vlivem absence podsvícení se vedle kláves pro regulaci jasu displeje nebo například pro (de)aktivaci leteckého režimu dostalo i na multimediální klávesy, avšak to, jestli pro jejich aktivaci bude či nebude zapotřebí i stisku funkční klávesy Fn, lze nastavit jen v BIOSu.

Povrch touchpadu typu clickpad tvoří hladký plast a pohyb kurzoru se o něco opožďuje, ale to není v dané cenové kategorii nic výjimečného. U gest včetně vyvolání kontextové nabídky lehkým ťuknutím dvěma prsty naopak potěší, že jsou spolehlivě rozpoznávána, a přibližování obsahu technikou pinch-to-zoom probíhá plynule – u takové Yogy 700 byl s obojím problém. Kliknutí v horní polovině vyžaduje vyvinutí vyšší síly (níže to jde o poznání snáz) a doprovází jej tupý zvuk.

Líbilo se nám
 • multimediální klávesy na klávesnici
 • spolehlivé rozpoznávání gest na touchpadu
Nelíbilo se nám
 • pouze průměrné kvality klávesnice a touchpadu
 • absence podsvícení klávesnice
 • tlačítko Fn konfigurovatelné pouze v BIOSu

Displej: Josef I. Průměrný

13palcová obrazovka „BrightView“ spadá mezi ty lesklejší, ale dámy zklamu – jako náhrada za zrcadlo neobstojí. Odrazy jsou totiž lehce rozmazané, což je projev snahy odlesky alespoň částečně potlačit. Obraz je tak trochu v mlze. Jistou část viny za to může nést rovněž fakt, že krycí filtr a panel samotný viditelně dělí několikamilimetrová mezera. To má za důsledek také to, že se displej může v závislosti na pohledu jevit jako křivě nainstalovaný. Jiná krycí „skla“ dle mých subjektivních dojmů interpretují barvy živěji, tvary ostřeji.

HP Pavilion x360 13

IPS panel sice disponuje nadstandardním rozlišením Full HD, ale ve všech ostatních ohledech jako kontrast či pozorovací úhly je zcela průměrný. Totéž platí i pro minimální a maximální jas. V noci vaše oči nebudou trpět a ani rozlišitelnost zobrazovaného obsahu v exteriéru vám nebude zcela zapovězena, ale ostré slunce už může představovat problém. Naopak ve tmě můžete zpozorovat poměrně závažný backlight bleeding. Podsvětlující diody vespod displeje by šlo spočítat a i levý horní okraj byl výrazně světlejší než okolní plocha.

Samozřejmý digitální výstup obrazu a zvuku přes kabel doplňuje bezdrátová technologie Intel WiDi.

Líbilo se nám
 • podpora Intel WiDi
Nelíbilo se nám
 • pouze průměrné kvality
 • mezera mezi sklem a panelem
 • backligt bleeding

Kvalita zvuku: Alžběta I. Průměrná

Pod stereo reproduktory vespod základny se podepsala společnost Bang & Olufsen. Pokud však pomineme přítomné logo a předinstalovanou utilitu B&O Play, ani byste to nepoznali. Zvuku chybí zejména basy. Ačkoliv uvedený prográmek obsahuje táhlo pro jejich regulaci, na zvuk nemá posun jezdce žádný slyšitelný dopad. Jezdec pro určení intenzity výšek již funguje a spoluzodpovídá za to, že tyto frekvence zvukové měniče reprodukují obstojně. Hlasitost je dostatečná.

Sluchátkový výstup hraje překvapivě velmi hlasitě, ale charakteristiku zvuku má podobně neuspokojivou jako reproduktory.

Webkamera: déjà vu

Hodnotit webovou kameru by bylo jako nosit dříví do lesa. I přes líbivý název „TrueVision“ jde o generickou HD/720p kameru, kterou najdete u každého druhého notebooku.

Líbilo se nám
 • jemné rozlišení displeje
 • dostatečná hlasitost reproduktorů i 3,5mm výstupu
Nelíbilo se nám
 • pouze průměrná kvalita obrazu a zvuku
 • matno-lesklá ochrana displeje
 • mezera mezi panelem a jeho krycím „sklem“
Diskuze ke článku
2x4b
HP si může o porušení záruky tvrdit co chce. Ale zákon je na straně spotřebitele. Museli by dokázat, že odšroubováním krytu došlo k poškození reklamované komponenty. Jakto, že to recenzente nevíš?
Wolf
Dokáže na YouTube přehrát 4K 60p video? nebo alespoň 4K 30p ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze