Honor X2
recenze

Honor X2

Tablet nebo telefon?
7

Honor X2 je se 7palcovou úhlopříčkou tabletem. Trochu se ovšem snaží ovlivnit i trh telefonů, protože nabízí plnohodnotné telefonní funkce a dokonce i slot na dvě SIM karty. Popasoval se Honor s touto dvojrolí dobře a dokáže ohrozit malé tablety i přerostlé tabletofony? To se dozvíte v naší podrobné recenzi, které ani tentokrát nechybí videopohled.

Navigace a GPS: rychlá a přesná

Honor X2 s podporou GPS i GLONASSu vsadil na jistotu. Fix polohy proběhne zhruba za 7 vteřin, a to i za pohybu nebo v okolí zástavby. V zařízení jsou sice předinstalované mapy od Googlu, ale k jejich plnohodnotnému využití je zapotřebí být online. Pokud chcete mapy offline, doporučujeme Mapy.cz, kde máte i turistické značení. V případě navigace po tuzemsku i v zahraničí se nám zase ověřily Here Maps. Obě tyto aplikace jsou zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

Stáhnout HERE WeGo

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Datové funkce a konektivita: pozor na šedivku

Honor X2 (evropská verze GEM-701L) podporuje LTE na pásmech 800/1 800/2 100/2 600 MHz. Honor tak nepotěší uživatele Vodafone a jím využívané pásmo 900 MHz. Z výrobní linky Honoru, respektive Huaweie, ovšem sjíždí celkem 3 světové verze s jinou podporou LTE. Cenově výhodný nákup v zahraničí nebo z neoficiální distribuce by se tak nemusel vyplatit. Pokud se spolehnete na prověřené distributory, tak budete spokojeni. I ostatní konektivita skrze Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac nebo Bluetooth 4.0 je zcela bezproblémová. Škoda, že zde nemáme NFC a infraport k ovládání domácí elektroniky.

Zhodnocení a závěr: téměř dokonalý

Vyhlídky Honoru X2 vypadají velmi dobře. Po dobu testu jsme na modelu X2 nenalezli žádný nedostatek, který by nás od případné koupě odradil. Některé perfekcionisty ovšem dokáže vytočit pár drobností. Jaké jsou hlavní přednosti a nedostatky?

Honor X2

Honor X2 udělá dojem. Dobře vypadá, je kvalitně zpracovaný a díky 7palcovému displeji i vcelku kompaktní. Dostatek výkonu, nadprůměrná výdrž, slušný fotoaparát s přisvětlením a telefonní funkce. Navíc i cena 9 000 Kč je přiměřená. Lze si přát víc?

Honor X2

Na straně nedostatků nemáme nic zásadního. Ocenili bychom například novější verzi Androidu nebo samotného prostředí Emotion UI. Pro pohodlnější focení by se také hodilo aplikaci lépe optimalizovat - je pomalá. Pro roli telefonu je zařízení příliš velké, ale nutno podotknout, že to není jeho primární zaměření a do kategorie mobilních telefonů má rozměry daleko.

Honor X2

Koupě Honoru X2 je opravdu dobrou volbou. I přesto se můžete podívat na konkurenci, která v dané ceně není malá.

Konkurence

Lenovo Phab Plus se sice prezentuje spíše jako telefon, ale rozměry má s Honorem X2 téměř stejné. Lenovo nabídne o tisíc korun nižší cenu, dvojnásobnou interní paměť a Full HD displej na 6,8 palcích. V případě Phab Plus ale narazíte na mnohé nedostatky – nestabilní Wi-Fi a celkově slabší příjem signálu, malou výdrž na nabití a další drobná zaváhání, jež nahrávají Honoru.

TIP: Recenze Lenovo Phab Plus – Budoucnost telefonů?

Lenovo PHAB Plus

Nabízí se také zástupce z vlastních řad – Huawei MediaPad M2. Zařízení jsou téměř shodná, ale MediaPad M2 nabídne o jeden palec větší úhlopříčku. I LTE varianta je navíc o 1 000 Kč levnější, ale v případě verze od T-Mobile nepodporuje telefonování. Honor X2 také nabídne navíc Dual SIM, lepší fotoaparát a větší baterii.

TIP: Recenze Huawei MediaPad M2 – Kompromisy stranou

Huawei MediaPad M2

Pokud chcete čistě tablet, nabízí se trochu větší Apple iPad mini 2 Retina. Nejedná se sice o nejnovější model, ale i on má co nabídnout. Poměr stran 4:3, dobře optimalizované prostředí a záruka aktualizace na nejnovější iOS. Je ale otázkou, zda úspora 2 000 Kč stojí za absenci LTE a telefonních funkcí a uzavřený operační systém.

TIP: Recenze Apple iPad mini Retina – Malý tělem, velký duší

Apple iPad mini 2

Za cenu 9 000 Kč lze koupit i kvalitní Windows tablet. Příkladem může být Lenovo ThinkPad 8 nebo levnější Yoga Tablet 2 8 s Windows. I Windows tablety dokáží nabídnout kvalitní displej s Full HD rozlišením. Porovnávat čistě technické parametry je bohužel nedostačující, protože porovnáváme neporovnatelné. Základem pro rozhodování by v tomto případě měl být operační systém, jenž je v případě Windows zaměřen především na práci a u iOS a Androidu zase na zábavu a pasivní konzumaci obsahu.

TIP: Recenze Lenovo ThinkPad 8 – IPad mini s Windows je tu

Lenovo ThinkPad 8
honor-x2
Klady
 • nadprůměrná výdrž na baterii
 • dostatek výkonu
 • kompaktní rozměry
 • přisvětlení fotoaparátu
 • Dual SIM
 • telefonní fuknce
 • jemný displej
 • hezký design a kvalitní zpracování
Zápory
 • na telefon příliš velký
 • špatná ostrost u natáčení videa
 • pomalá aplikace fotoaparátu
 • postarší verze Androidu i Emotion UI
Diskuze ke článku
Lukáš Meistner
Lukáš Meistner
Myslím, že mezi konkurenci nepatří tablet, ze kterého se nedá volat. Jenže pan iPad nebo iPhone se musí zmínit asi všude. Nic proti applu, ten je dobře platí!
dave
Děláte si srandu? Kvalita fotografií na slušné úrovni? Ty rozmazané odporné hnusy?
lte
Absence plného LTE je největší FAIL. Tak holt zas nic:(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze