Honor X2
recenze

Honor X2

Tablet nebo telefon?
7

Honor X2 je se 7palcovou úhlopříčkou tabletem. Trochu se ovšem snaží ovlivnit i trh telefonů, protože nabízí plnohodnotné telefonní funkce a dokonce i slot na dvě SIM karty. Popasoval se Honor s touto dvojrolí dobře a dokáže ohrozit malé tablety i přerostlé tabletofony? To se dozvíte v naší podrobné recenzi, které ani tentokrát nechybí videopohled.

Fotoaparát a videokamera: světlo dělá fotku

Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 13 Mpx, světelnost f/2.4 a autofokus. Příjemně překvapí LED dioda k přisvícení. Samotný fotoaparát má velmi jednoduché prostředí, kde si lze intuitivně vše nastavit. Samozřejmě nechybí ani základní režimy a filtry. Vyznavači, možná spíše vyznavačky selfie jistě ocení i možnost zkrášlení. V tomto ohledu nelze mít výtky, ale aplikace by mohla být rychlejší. Objekt v pohybu zachytíte jen stěží.

Kvalita fotografií je na slušné úrovni. Těšit se můžete na hezké makro, přírodu, panorama i selfie, které obstará přední 5Mpx fotoaparát. Samozřejmě nelze očekávat špičkovou kvalitu a především za horších světelných podmínek nedostatky najdeme. Na zrcadlovku prostě nemá a daleké zahraniční cesty nebo jedinečné momenty bych raději zaznamenal zařízením k tomu určeným. V tomto případě to ale platí o každém tabletu. Stejně tak najdeme často lepší fotoaparát v telefonu a je lepší použít ten.

Natáčet můžete i Full HD videa s 30 snímky za vteřinu. Kvalita ale rozhodně nepotěší. Především ostrost videa je špatná a pro natáčení videa i samotné focení je lepší raději použít telefon. Výsledek bude lepší.

Honor X2 – testovací video, 1080p, 30 FPS, exteriér

Multimediální funkce: uspokojí většinu

Tablet, především se 7palcovým displejem, není úplně tím pravým zařízením na práci. Ano, s externí klávesnicí na něm sice vytvoříte dokument, prezentaci nebo tabulku, ale určen k tomu primárně není. Honor X2 je připraven na konzumaci obsahu. Zvládne přehrát běžně dostupné hudební formáty i videa s českými titulky. Kdyby vám cokoliv chybělo, například ekvalizér, doporučuji navštívit obchod Google Play.

Zprávy: pohodlné psaní

Psaní na 7palcovém tabletu je maximálně pohodlné. Nyní nastává okamžik, kdy jsou velké rozměry naopak výhodou. S přehlednou a jednoduchou aplikací na posílání SMS, případně i e-mailů skrz aplikace Gmail nebo E-mail budete mistři v psaní na softwarové klávesnici. Odpovídání na SMS i e-maily je najednou mnohem jednodušší, rychlejší a pohodlnější.

U e-mailů si aplikaci můžete vybrat. Jak Gmail, tak E-mail nabídnou možnost přidání jakéhokoliv e-mailu. Nemusíte se omezovat na Google, ale klidně zvolte český Seznam, Atlas či jakýkoliv jiný.

Telefonní funkce: přerostlý telefon

S Honorem X2 si dokonce i zavoláte. Je na to sice již trochu velký a u dlouhých telefonátů by vás mohla bolet ruka, ale možnost volání tady je. Navíc není problém využít Bluetooth sluchátko či headset. Aplikace pro volání je převzatá z telefonů a je tak maximálně jednoduchá a přehledná. Obávat se nemusíte ani o své kontakty a zálohovat si je můžete například přes Google účet. Žádné novinky zde nehledejte, vše je jako na telefonu.

Organizační funkce: základ

Kalendář je přehledný a funkční. To jsou také jediné atributy, které od této aplikace očekáváme. V rušném dni potřebujete rychle udělat poznámku, případně něco najít. V Honoru je k tomu aplikace Kalendář připravena. Kdybyste měli zájem, můžete si i otevřít dokument z MS Office a dokonce jej i vytvořit pomocí aplikace WPS Office. Ať jste kdekoliv, vždy můžete být připraveni konzumovat i vytvářet obsah.

Diskuze ke článku
Lukáš Meistner
Lukáš Meistner
Myslím, že mezi konkurenci nepatří tablet, ze kterého se nedá volat. Jenže pan iPad nebo iPhone se musí zmínit asi všude. Nic proti applu, ten je dobře platí!
dave
Děláte si srandu? Kvalita fotografií na slušné úrovni? Ty rozmazané odporné hnusy?
lte
Absence plného LTE je největší FAIL. Tak holt zas nic:(

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze