Honor Watch GS Pro
recenze

Honor Watch GS Pro

Zrozeny do nepohody
8

Nejnovější chytré hodinky Honor cílí na sportovce a milovníky dobrodružství. Chlubí se kvalitním displejem, dlouhou výdrží i robustním zpracováním. Ne vždy se však tvrzení výrobce shodují s reálnými zkušenostmi. Otázka tedy zní jasně, obstály Watch GS Pro v našem testu?

Sportovní a zdravotní funkce: lyžování a navigace

Honor Watch GS Pro cílí na sportovce a aktivní uživatele, kteří chtějí získat přehled o sportovních aktivitách a svém zdraví. Podobně jako v případě nedávno testovaných Huawei Watch GT 2 Pro se tak můžete těšit zhruba na 100 sportovních režimů a dokonce i 13 běžeckých tréninků, kdy vám hodinky pomůžou se připravit třeba na maraton. Mezi nové režimy se pak řadí lyžování a dokonce nechybí ani možnost se při ztrátě v obtížném terénu nechat navést zpět pomocí GPS. Hodinky vám také mohou díky integrovanému reproduktoru dávat různé pokyny či informace o tom, jak si vedete. V případě, že se vydáte na procházku a aktivujete režim chůze, budete po každém kilometru dostávat informace o vašem tempu apod.

Hodinkám nechybí ani výškoměr, kompas, SpO2 pro měření okysličení krve, tlakoměr nebo monitoring VO2Max. Měřit si můžete také váš stres, výsledky jsou podle mě však opravdu pouze přibližné. Samozřejmostí je také monitoring srdečního tepu. Jeho přesnost/spolehlivost jsem srovnával s hodinkami Fitbit Sense a výsledky byly vesměs stejné, což je (pravděpodobně) dobře.

Již zmíněná GPS funguje stejně jako například u Huawei Watch GT2 Pro. Nečekejte tedy nijak zvlášť velkou přesnost srovnatelnou s mobilními telefony, k základnímu přehledu však postačí bohatě. I v této kapitole musím zdůraznit, že se jedná o stejný systém se stejnými možnostmi, který jsme už na mobilenet.cz mnohokrát recenzovali, pokud uvažujete o koupi, doporučuji si tedy pročíst i další recenze.

Líbilo se nám
 • velké množství sportovních a zdravotních funkcí
 • možnost koučování díky reproduktoru

Zhodnocení

Pokud zvažujete nákup Honor Watch GS Pro, měli byste se podle mého názoru rozhodovat primárně podle vzhledu. Ten je totiž tím nejzásadnějším rozdílem oproti jiným Huawei/Honor hodinkám. V případě, že se rozhodnete pro koupi, můžete počítat s extrémně dlouhou výdrží, vysokou odolností a velkým množstvím sportovních a zdravotních funkcí doplněných o možnost z hodinek vyřizovat telefonáty nebo se nechat koučovat pomocí integrovaných trenérských kurzů.

Honor Watch GS Pro

Jelikož se jedná o sportovně vypadající hodinky, doporučuji dobře zvážit, jestli by pro vás nebyla lepší volba si pořídit jiný model, u něhož můžete podle potřeby střídat silikonový a například kožený řemínek vhodný k formálnímu oblečení. Hodinky, ačkoliv jsou zaměřeny na sportovce, nelze doporučit ani uživatelům, kteří chtějí mít například možnost snímat data z hrudního pásu nebo naměřené výsledky exportovat.

Konkurence

Pokud od hodinek očekáváte možnost doinstalování aplikací nebo vyžadujete reakce na notifikace, doporučuji zvážit nákup Samsung Galaxy Watch Active2. Za podobnou cenu získáte povedený operační systém Tizen i digitální otočnou lunetu, musíte však počítat s podstatně kratší výdrží na nabití.

Samsung Galaxy Watch Active2 44mm

Konstrukce44 × 44 × 10,9 mm, 30 g, odolnost: IP68 / MIL-810G
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (20 mm)
DisplejAMOLED, 1,4" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, ne, Wi-Fi, NFC
Akumulátor340 mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Pokud hledáte civilněji vypadající hodinky než sportovní Honor Watch GS Pro, možná vás zaujmou Huawei Watch GT2, které nabídnou v podstatě identické funkce.

Huawei Watch GT 2 46 mm

Konstrukce45,9 × 45,9 × 10,7 mm, 41 g, odolnost: ano
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.1, ne, ne
Akumulátor455 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
honor-watch-gs-pro
Klady
 • povedený AMOLED displej
 • SpO2 + GPS
 • integrované úložiště
 • široká nabídku ciferníků + funkce OneHop
 • možnost s hodinkami volat a nechat se koučovat
 • velké množství sportovních režimů
Zápory
 • design hodinek není vhodný k formálnímu oblečení
 • na notifikace nelze zareagovat
 • uzavřený operační systém
Diskuze ke článku
Miroslav Bursa
Miroslav Bursa
Díky za recenzi, mám je objednaný, tak snad nezklamou. Vaše zápory jsou věci se kterými počítám a nevadí mi ..
Robert Valkovič
Robert Valkovič
Mají doufám češtinu? A videorecenze nebude?
Jindřich Antusek
Jindřich Antusek
A stale neukazuji notifikace pri zapnutem cviceni...
Marika Tothová
Marika Tothová
Doteď se mi vážně líbily v podstatě jen kvůli vzhledu, mám ráda tyhle sportovnější, ale až teď vidím, že jsou to fakt kvalitní hodinky. Nechám si to rozležet v hlavě a asi si nadělím pod stromeček.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze