Honor Watch GS Pro
recenze

Honor Watch GS Pro

Zrozeny do nepohody
9

Nejnovější chytré hodinky Honor cílí na sportovce a milovníky dobrodružství. Chlubí se kvalitním displejem, dlouhou výdrží i robustním zpracováním. Ne vždy se však tvrzení výrobce shodují s reálnými zkušenostmi. Otázka tedy zní jasně, obstály Watch GS Pro v našem testu?

Systém a výkon: v bledě modrém

Prostředí hodinek Huawei/Honor zůstává už velmi dlouhou dobu stejné. V Lite OS se nic nemění a pokud ano, jedná se pouze o kosmetické úpravy. Tento uzavřený systém se vyznačuje zejména tím, že do něj (alespoň prozatím) nelze doinstalovat jakékoliv aplikace, místy má pomalejší reakce a neumožňuje jakýmkoliv způsobem odpovědět na notifikace. Jeho hlavní předností je naopak dlouhá výdrž, ke které se ještě dostanu, a také přehledné menu, ve kterém se rychle zorientují i noví uživatelé bez předchozích zkušeností s chytrými hodinkami. Pochopitelně má také další pozitivní vlastnosti.

Například díky 4GB integrovanému úložišti a možnosti spárovat s hodinkami sluchátka si můžete na cesty vzít pouze hodinky se sluchátky a telefon nechat doma. Stejně tak můžete využít vzdálenou závěrku fotoaparátu (pouze však s telefony Huawei/Honor), hlasitým zvoněním vyhledat ztracený telefon, zapnout svítilnu, nastavit budík a další základní funkce.

S hodinkami můžete také telefonovat.

S hodinkami lze rovněž telefonovat ve stylu Jamese Bonda. Praktické využití se nabízí například při jízdě v autě bez handsfree, kdy můžete přes hodinky vyřídit hovor, aniž byste porušovali silniční předpisy. Velmi pozitivně pak vnímám možnost nainstalovat si do hodinek velké množství ciferníků. V tomto případě stačí navštívit aplikaci ve vašem chytrém telefonu, kde najdete stovky ciferníků. Eventuálně můžete využít novou funkci OneHop a do hodinek si skrze NFC rychle poslat obrázek z galerie, ze kterého se vytvoří nový ciferník. Na závěr zmíním jednu další, ačkoliv ne příliš důležitou novinkou, kterou je možnost v aplikaci počasí sledovat východ a západ slunce.

Líbilo se nám
  • systém disponuje všemi základními funkcemi
  • interní úložiště
  • možnost s hodinkami telefonovat
  • velké množství ciferníků
Nelíbilo se nám
  • uzavřený systém
  • nemožnost odpovědět na notifikace

Výdrž a nabíjení: dva týdny a víc

Jedním z důvodů, proč jsou Honor Watch GS Pro tak robustní, je větší baterie o kapacitě 790 mAh. Díky tomu výrobce uvádí výdrž až 25 dní. Přiznám se, že 25 dní jsem hodinky neměl možnost testovat, ze zhruba dvoutýdenního používání se však jeví, že slibovat výdrž 25 dní na jedno nabití je možná až příliš odvážné.

V každém případě se můžete i tak spolehnout na dva týdny používání, v mém případě by pak celková výdrž činila zhruba dva a půl týdne. Počítejte s tím, že pokud aktivujete režim Always-On, budete hodinky nabíjet zhruba dvakrát častěji.

Líbilo se nám
  • nadprůměrná výdrž
Diskuze ke článku
Miroslav Bursa
Miroslav Bursa
Díky za recenzi, mám je objednaný, tak snad nezklamou. Vaše zápory jsou věci se kterými počítám a nevadí mi ..
Robert Valkovič
Robert Valkovič
Mají doufám češtinu? A videorecenze nebude?
Jindřich Antusek
Jindřich Antusek
A stale neukazuji notifikace pri zapnutem cviceni...
Marika Tothová
Marika Tothová
Doteď se mi vážně líbily v podstatě jen kvůli vzhledu, mám ráda tyhle sportovnější, ale až teď vidím, že jsou to fakt kvalitní hodinky. Nechám si to rozležet v hlavě a asi si nadělím pod stromeček.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze