Honor View20
recenze

Honor View20

Udělá díru do světa?
25

Zdá se, že v Paříži představený Honor View20 přišel, aby udělal pořádnou díru do světa. Design, který upoutá, a výkon, za který by se nemusely stydět ani podstatně dražší telefony – takový je nový přírůstek do rodiny Honorů. Vyplatí se jej v základní výbavě koupit za 14 990 korun a má doopravdy co nabídnout, nebo vypadá 48megapixelová kamera a díra v displeji hezky jen na papíře? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

Konektivita: vyhoví skoro všem

Honor View20 má co se konektivity týče slušně vystaráno. Nabízí totiž snad vše, co si můžete přát, a to včetně infraportu. Spolehnout se tak můžete na bezdrátové Wi-Fi připojení skrze standardy 802.11a/b/g/n/ac (tedy v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz) nebo Bluetooth ve verzi 5.0 s podporou A2DP, aptX HD nebo Bluetooth Low Energy. Oba dva sloty pro nanoSIM karty poskytují plnohodnotné připojení skrze LTE a nezapomnělo se ani na podporu NFC pro bezkontaktní platby. O to, abyste se neztratili, se postará dvoufrekvenční GPS navigace, která by měla zajistit vysokou přesnost hlavně ve velkých městech. Kromě toho je k dispozici také GLONASS, BDS, Galileo a QZSS. Telefonu zkrátka po stránce konektivity nic nechybí. Absentuje tak vlastně jen FM rádio.

Líbilo se nám
  • dvoufrekvenční GPS
  • Bluetooth 5.0
  • infraport

Fotoaparát: Pořád vám to není dost?

Veliké lákadlo Honoru View20 představuje 48megapixelový fotosenzor IMX 586 od Sony se světelností f/1.8. Jeho specialitou je díky barevné masce Quad Bayer schopnost složit čtyři pixely do jednoho a vytvořit tak výsledný snímek o rozlišení 12 megapixelů. Tyto fotografie by měly nabídnout podstatně vyšší dynamický rozsah a lepší úroveň detailů. Pořízené snímky barevně vcelku odpovídají realitě a výkon fotoaparátu se blíží tomu, co předvedl dražší Huawei Mate 20 Pro nebo jiné vlajkové lodě, a to včetně disciplíny nočního režimu focení.

Noční fotografie byly pořízeny se zapnutým nočním režimem. Poslední snímek byl vyfocen přední kamerkou.

Fotografie v nativním 48megapixelovém rozlišení budete pravděpodobně pořizovat spíše výjimečně, neboť zmíněné skládání pixelů funguje velmi dobře. Dokonce ani AI režim tentokrát nepořizuje nijak extrémně přesaturované snímky, což chválíme.

Výrobce nezapomněl ani na slo-mo s 960 snímky za sekundu.

Druhým senzorem vzadu tentokrát není obyčejný fotoaparát „do počtu“ pro zajištění efektu hloubky ostrosti, ale praktický „3D time-of-flight“ senzor, který přijde vhod při využívání rozšířené reality či rozpoznávání pohybů a gest. Ten však podle našeho názoru plně doceníme teprve v budoucnu. Bohužel již na zadní straně nezbylo místo pro ultraširokoúhlý objektiv, který může leckdy přijít vhod. I tak můžeme potvrdit, že v případě 48megapixelového senzoru nejde jen o pouhé marketingové lákadlo a výsledky fotoaparátu jsou na velmi vysoké úrovni.

Honor View20 – testovací video 2160p, 30 FPS exteriér

Honor View20 – testovací video 2160p, 30 FPS exteriér

Honor View20 – testovací video slow motion 960 FPS (720p)

Stejně chvályhodně na tom jsou i videa, která lze nahrávat až v rozlišení 4K při 30 FPS, případně Full HD při 60 FPS. U všech režimů je navíc zapnutá elektronická stabilizace, což je jedině dobře. Výrobce nezapomněl dokonce ani na slo-mo režim s 960 snímky za sekundu.

Líbilo se nám
  • smyslných 48Mpx
  • 3D time-of-flight senzor
  • stabilizace i u 4K videa
  • slo-mo režim
Nelíbilo se nám
  • nedostalo se na 4K při 60 FPS

Software: kouzla a čáry

Uvnitř zařízení najdeme prostředí Magic UI 2.0.1, které s sebou přináší nová témata či mírně pozměněné ikonky. Jinak však odpovídá tomu, na co jsme byli zvyklí u původního EMUI. Pod touto nadstavbou se nachází Android 9 Pie, který přímo vybízí k používání gest. Používání telefonu bylo bezproblémové a systém dobře optimalizovaný. Co by si podle nás mohl výrobce odpustit je přítomnost zbytečných aplikací, jako je Booking.com nebo Amazon Shopping, které lze naštěstí odinstalovat.

Líbilo se nám
  • velmi dobře odladěné prostředí
Nelíbilo se nám
  • zbytečný bloatware
Diskuze ke článku
Řezňýk
Ty jo, tady je to v poslední době samá díra, až jsem se lekl, že jsem omylem otevřel pornhub.
Jab
Nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu vidět notch jako ještě relativně přijatelné řešení.
Blue Sun
Blue Sun
Naposledy upraveno: 9. 2. 10:00
Redakce, mám otázku: jak se dostanu k fotkám v plném 12 MPix rozlišení? Spousta fotek je jen v 3,5 MPix, hlavně ty noční.
Jinak fotky v plném rozlišení 48 MPix jsou fakt teda síla... nic horšího jsem tu za poslední roky neviděl. Kdyby dali rovnou snímač s 12 MPix při stejné velikosti, udělali by líp.
Marduck
p. redaktore, můžu se zeptat proč neuvádíte, zda jde o stabilizaci elektronickou nebo optickou? Jakou má mít potom ta recenze vypovídající hodnotu? Nezlobte se, ale tohle jsou prostě základní věci, pokud jde o pokročilý smartfon / fotomobil.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze