Honor 9
recenze

Honor 9

Král odlesků
71

Najít dobrý kompromis mezi výkonem a cenou je velmi složité. Jak už ale víme, Honor to umí. A nyní se to pokusí ukázat znovu. Dostatečným lákadlem by měl být fakt, že Honor 9 téměř do puntíku kopíruje Huawei P10. Honor ale přidává několik praktických vylepšení a nabízí výrazně nižší cenu. Už jen tento fakt zní více než zajímavě, a to jsme ještě nezačali.

Telefonní funkce

Aplikace telefonu je jednoduchá a přehledná. Nabízí historii volání, oblíbené kontakty i vytáčení číselníkem. Hlasitost reproduktoru a kvalita mikrofonu je dobrá a není zde nic, co by vás překvapilo

Líbilo se nám:

  • hlasitý reproduktor

Zprávy a e-maily

Zprávy můžete psát klasicky v aplikaci Zprávy nebo v Hangouts. Obě možnosti mají svá pro a proti, ať už se jedná o prostředí, možnost posílat GIFy a podobně.

Obdobná situace vládne u aplikací Gmail a E-mail. V tomto ohledu jsou na tom téměř všechny telefony stejně. Pokud jste spokojeni, tak není důvod měnit.

Líbilo se nám:

  • jednoduchost a funkčnost

Organizační funkce

Kalendář od Honoru nabídne přehlednost a jednoduchost. Nastavit si můžete pohled na den, týden, měsíc nebo rok. Synchronizovat a spravovat můžete hned několik kalendářů a nic vám neunikne.

Spolehnout se můžete také na WPS Office. Ten si poradí s kancelářskými dokumenty. Hodit se bude i správce souborů. Aplikace Hodiny zastřešuje jak budík, tak i světový čas, stopky a nezapomnělo se ani na časovač. Výčet završíme aplikací Kalkulačka, která kromě základních početních úkonů zvládá po otočení na šířku i některé složitější funkce.

Líbilo se nám:

  • kancelářský balíček
  • složitější funkce kalkulačky

GPS a navigace

Co očekávat od vlajkové lodě a navigace? To stejné jako od telefonních funkcích, organizace času či zpráv. Tyto základní funkce v dnešních telefonech prostě fungují na jedničku. K dispozici máte GPS, GLONASS a A-GPS. Pro navigaci bez internetu můžete využít stažení určité oblasti z Google Map, případně dalších alternativ, třeba HERE WeGo, které jsou offline zcela zdarma.

Líbilo se nám:

  • spolehlivost
  • přesnost
Diskuze ke článku
Lukáš
Super telefon. Důstojný nástupce osmičky, která se také velice povedla a šla na dračku. Huawei umí, to už dokázal mnohokrát, jenom se častokrát stane, že takto povedeným telefonem si zazdí jiný, jako teď p10. Kvalita zpracování a hlavně ukázkově odladěný systém, tady Huawei ostatním ukazuje dlouhý nos.
Luky
Kral upatlanosti, bez obalu a kryciho skla se to neda. Chybi mu opticka stabilizace, ale budis, da se to prezit. Cena by mela byt o 2 tacy nize a venku k tomu dostali case, ktery je soucasti baleni a naramek zdarma. Proste jsme slabej trh, tak plaťme. Prumer.
Deni
Myslím že uvádět zde always on display jako zápor je celkem zavádějící vzhledem k tomu, že displej je ips a ne amoled.
A taky oneplus 5 je spíše výhodnější.
Samson
Honor nemá optickou stabilizaci, jak uvádíte ve videu. Tu má jenom Huawei P10, nikoli Honor.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze