Honor 9
recenze

Honor 9

Král odlesků
71

Najít dobrý kompromis mezi výkonem a cenou je velmi složité. Jak už ale víme, Honor to umí. A nyní se to pokusí ukázat znovu. Dostatečným lákadlem by měl být fakt, že Honor 9 téměř do puntíku kopíruje Huawei P10. Honor ale přidává několik praktických vylepšení a nabízí výrazně nižší cenu. Už jen tento fakt zní více než zajímavě, a to jsme ještě nezačali.

Fotoaparát: jde to i bez nápisu Leica

Honor 9 má rozhodně co nabídnout jako celek, soustava fotoaparátů je ovšem tím hlavním lákadlem. Honor 9 za menší peníze nabízí naprosto stejný „foto-hardware“ jako Huawei P10, který se řadil mezi ty nejlepší. Jedná se o duální fotoaparát disponující 12Mpx RGB (barevným) a 20Mpx monochromatickým (černobílým) snímačem. Z technických parametrů určitě čekáte na světelnost. Ta se zastavila na f/2.2, což není zrovna nejlepší a lze očekávat, že ve tmě najdeme pár nedostatků. Zapomenout nesmíme na dvoutónovou LED diodu, laserové ostření a na zakomponování celé soustavy do těla telefonu – nikde nic nevyčnívá!

Prostředí fotoaparátu je jednoduché a přehledné. Tahem z pravé části displeje vyvoláte základní nastavení a swipenutím z levé části zase režimy. Několik režimů a nastavení máte navíc již v náhledu. Jedná se například o možnost aktivace ovládání clony, kde si snadno můžete hrát s hloubkou ostrosti. Nechybí ani špičkový portrétní mód s možností zkrášlení nebo nastavení barev. Těšit se můžete také na živé fotografie a 3D snímání. Nechybí ani plně manuální mód.

Fotografie můžete pořizovat v maximálním rozlišení 20 Mpx, kdy není možné zoomovat. Pokud rozlišení snížíte na 12 Mpx, tak lze využít dvojnásobný bezztrátový zoom a následně i klasický digitální.

Fotografie jsou vysoké kvality a nebudou se bát srovnání s těmi nejlepšími fotomobily. Dokonce i za tmy jsou výsledky celkem dobré, i když ano, snímače s lepší světelností mají výhodu a dokáží zachytit více do tmy zahalených detailů.

Honor 9 boduje i v portrétním režimu. Ten sice není bezchybný, ale to není ani u iPhonu 7 Plus za dvojnásobnou cenu. V případě focení portrétů pracují oba fotoaparáty, vytváříte tedy 12Mpx snímky.

Výsledné fotky jsou skutečně na vysoké úrovni, zachycují plno detailů a mají hezké barvy. U některých portrétních režimů najdete chyby, ale vzhledem k o tři tisíce nižší ceně než u Huawei P10 nebo poloviční oproti iPhonu 7 Plus je bez zaváhání přejdete.

Líbilo se nám:

  • duální fotoaparát
  • portrétní mód
  • kvalitní fotografie
  • široké možnosti nastavení a manuální režim

Nelíbilo se nám:

  • ne vždy se fotografie podaří dle představ

Videokamera a přední fotoaparát: ideál pro kameramany i selfie maniaky

Honor 9 nepořizuje jen kvalitní snímky, ale také video. Natáčet můžete ve 4K rozlišení s 30, případně Full HD s 60 snímky za vteřinu. Výsledek je opět vysoce nadprůměrný. Přeostřování probíhá rychle, stejně tak i reakce na přechody světla. Nechybí ani zpomalené video v HD se 120 snímky za vteřinu. Ani tomu nemáme příliš co vytknout, byť ve srovnání s Xperií XZ Premium a jejími 960 snímky za vteřinu vypadá 120 trochu uboze.

TIP: Vyzkoušeli jsme jak nahrává nové Sony Xperia XZs s funkcí Motion Eye

Honor 9 – testovací video, 1080p, 60 FPS

Velmi dobře si vede i přední fotoaparát. Ten má 8 Mpx, světelnost f/1.9 a v případě šera či tmy si přisvětluje displejem. I přední kamera podporuje portrétní režim, ale není si v něm tak jistá jako zadní dvojice snímačů (druhý fotoaparát tu nahrazuje čistě software a to prostě není ono). Selfies z Honoru 9 tedy ano, ale pouze bez portrétního režimu.

Honor 9 nebude nejlepším fotomobilem na trhu, ale rozhodně se zařadí mezi elitu. Nejen ve fotoaparátu mu ale bude konkurovat Samsung Galaxy S7, který stojí stejné peníze a nabídne lepší světelnost. Zapomenout nesmíme ani na aktuální vlajkové lodě Samsungu nebo Applu.

Líbilo se nám:

  • 4K video

Nelíbilo se nám:

  • občas citelný postprocessing u předního snímače
Diskuze ke článku
Lukáš
Super telefon. Důstojný nástupce osmičky, která se také velice povedla a šla na dračku. Huawei umí, to už dokázal mnohokrát, jenom se častokrát stane, že takto povedeným telefonem si zazdí jiný, jako teď p10. Kvalita zpracování a hlavně ukázkově odladěný systém, tady Huawei ostatním ukazuje dlouhý nos.
Luky
Kral upatlanosti, bez obalu a kryciho skla se to neda. Chybi mu opticka stabilizace, ale budis, da se to prezit. Cena by mela byt o 2 tacy nize a venku k tomu dostali case, ktery je soucasti baleni a naramek zdarma. Proste jsme slabej trh, tak plaťme. Prumer.
Deni
Myslím že uvádět zde always on display jako zápor je celkem zavádějící vzhledem k tomu, že displej je ips a ne amoled.
A taky oneplus 5 je spíše výhodnější.
Samson
Honor nemá optickou stabilizaci, jak uvádíte ve videu. Tu má jenom Huawei P10, nikoli Honor.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze