Honor 9
recenze

Honor 9

Král odlesků
71

Najít dobrý kompromis mezi výkonem a cenou je velmi složité. Jak už ale víme, Honor to umí. A nyní se to pokusí ukázat znovu. Dostatečným lákadlem by měl být fakt, že Honor 9 téměř do puntíku kopíruje Huawei P10. Honor ale přidává několik praktických vylepšení a nabízí výrazně nižší cenu. Už jen tento fakt zní více než zajímavě, a to jsme ještě nezačali.

Displej: s rozumem

Displej Honoru 9 se chlubí 5,15palcovou úhlopříčkou a je tak o 5 setin palce menší než u Honoru 8. Jde o drobnou daň za přesun čtečky otisků prstů ze zadní strany pod displej. Samotný IPS zobrazovač s rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů nabídne více než dostatečnou jemnost 428 bodů na palec. Displej má i dobré pozorovací úhly a barvy, které si navíc můžete sami doladit, pouze na slunci by mohl být trochu lépe čitelný.

Po praktické stránce představuje v této třídě samozřejmost automatická regulace jasu a odolné sklo, konkrétně Gorilla Glass 3 (i na zadní straně). Absenci Always On displeje částečně vynahrazuje výrazně svítící LED dioda. Pokud ji náhodou ve zhasnutém stavu nevidíte, tak hledejte v mřížce reproduktoru. Bohužel si ji ale více nenastavíte.

Honor 9

Líbilo se nám:

  • dostatečné rozlišení displeje
  • dobré pozorovací úhly
  • možnost nastavení teploty barev
  • notifikační LED dioda

Nelíbilo se nám:

  • nemá Always On displej

Zvuk: mono neuchvátí

Huawei stále vsází na mono reproduktor. I když se to na papíře může zdát jako nedostatečné, opak je pravdou. Hraje totiž hlasitě a čistě, čímž s přehledem plní svoji funkci. Nebál bych se říci, že více nepotřebuji. Pokud jste ale na zvukový výstup skutečně nároční, tak vám absence sterea může vadit. V tom případě se musíte poohlédnout jinde, nebo připojit vlastní sluchátka s 3,5mm jackem.

Nelíbilo se nám:

  • pouze mono reproduktor

Baterie a výdrž: jen tak tak

Konstrukce nedovoluje uživatelsky vyměnit baterii, a tak musíte spoléhat na vestavěný akumulátor o kapacitě 3 200 mAh. Tato hodnota již napovídá, že by energie mělo být dost. A vskutku tomu tak je, i když jeden pracovní den jsem s Honorem 9 zvládal bez sebemenší rezervy a večer jsem končil vždy s méně jak 10 %. Nutno podotknout, že Honor na výdrži baterie ještě usilovně pracuje a lze očekávat, že tato hodnota bude ještě kolísat, ostatně stejně jako u Huawei P10. Po aktualizaci bývá výdrž ovlivněna tak výrazně, že tato celá kapitola ztratí smysl. Ale pozor, může dojít i ke zhoršení!

Honor 9

Zapomenout nesmíme ani na náš test přehrávání streamovaného Full HD videa přes Wi-Fi. Výdrž je lepší než u Huawei P10, ale žádný maratonec Honor 9 vskutku není. Pokud byste se do nesnází s baterií dostali, aktivujte si úsporný režim, který omezí aktivitu aplikací na pozadí. V případě nouze je tady i Ultra úsporný režim, v něm ale telefon omezíte jen na vybrané aplikace (lze jich zvolit šest).

přehrávání streamovaného videa nabití 0 až 80 % nabití 0 až 100 %
Huawei P10 6:28 hodin 0:43 hodin 1:42 hodin
Samsung Galaxy S7 8:58 hodin 1:05 hodin 1:35 hodin
Honor 9 6:52 hodin 0:44 hodin 1:45 hodin

Baterii naštěstí můžete poměrně rychle dobít. Na 80 procent se dostanete za necelých 50 minut, na 100 procent za dalších 40 minut. Bezdrátové nabíjení nečekejte.

Líbilo se nám:

  • dostatečná výdrž i na náročný den
  • rychlé nabíjení

Nelíbilo se nám:

  • zvládne i náročný den, ale večírek už ne
  • absence bezdrátového nabíjení
Diskuze ke článku
Lukáš
Super telefon. Důstojný nástupce osmičky, která se také velice povedla a šla na dračku. Huawei umí, to už dokázal mnohokrát, jenom se častokrát stane, že takto povedeným telefonem si zazdí jiný, jako teď p10. Kvalita zpracování a hlavně ukázkově odladěný systém, tady Huawei ostatním ukazuje dlouhý nos.
Luky
Kral upatlanosti, bez obalu a kryciho skla se to neda. Chybi mu opticka stabilizace, ale budis, da se to prezit. Cena by mela byt o 2 tacy nize a venku k tomu dostali case, ktery je soucasti baleni a naramek zdarma. Proste jsme slabej trh, tak plaťme. Prumer.
Deni
Myslím že uvádět zde always on display jako zápor je celkem zavádějící vzhledem k tomu, že displej je ips a ne amoled.
A taky oneplus 5 je spíše výhodnější.
Samson
Honor nemá optickou stabilizaci, jak uvádíte ve videu. Tu má jenom Huawei P10, nikoli Honor.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze