Honor 8
recenze

Honor 8

Lesklý fešák za skvělou cenu
116

Honor 8 si svou evropskou premiéru odbyl koncem srpna ve Stockholmu, kde jsme si jej také prvně vyzkoušeli. Již tehdy na nás zapůsobil velmi pozitivně, a to zejména svým designem, kvalitním zpracováním i slušnou hardwarovou výbavou. Potvrdil se dobrý dojem i během následného testování? Nabízí Honor 8 opravdu tak zajímavý poměr cena/výbava?

GPS a obecná konektivita: vše včetně českých LTE pásem

Honor 8 samozřejmě nabízí kromě klasických telefonních funkcí také čip GPS, který funguje spolehlivě. Fixace polohy vždy probíhala v řádu vteřin a nebude tak problém nový Honor používat například jako navigaci do auta (jen pozor na přehřívání). Z další konektivity bych rád zmínil přítomnost Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 či NFC. Chybí pouze FM rádio, které však lze i tak poslouchat skrze internet. Co už ale nechybí, je podpora všech českých LTE pásem, konkrétně si Honor 8 poradí s 800, 900, 1 800, 2 100, 2 600 MHz.

Honor 8

Líbilo se nám:

 • podpora všech českých LTE pásem
 • přítomnost všech důležitých technologií

Nelíbilo se nám:

 • absence FM rádia

Shrnutí a závěr

V úvodu recenze padly hned dvě otázky, a to zda původní dobrý dojem z telefonu zůstal i po celou dobu jeho testování a zda je zde poměr cena/výbava opravdu tak zajímavý. Nyní konečně mohu říci, že na obě otázky mám pozitivní odpovědi. Honor 8 je opravdu povedený telefon, který kombinuje krásný design, kvalitní displej, velmi slušnou hardwarovou výbavu, rychlou čtečku otisků prstů s programovatelným tlačítkem, odladěný software a slibný duální fotoaparát s laserovým ostřením. Je jednoduše vidět, že se čínská značka nezaměřila pouze na jednu oblast, ale zvládla na trh uvést telefon, který nabízí od každého trochu a přesto v žádné oblasti výrazně neztrácí.

Když si k tomu navíc připočtu cenu telefonu, která startuje na necelých 11 tisících Kč za základní model se 32GB úložištěm, nezbývá než opravdu potvrdit, že si Honor 8 nálepku „velmi dobrý poměr cena/výbava“ opravdu zaslouží. Vytknout mu mohu jen drobnosti, jako je absence bezdrátového nabíjení či neschopnost natáčet 4K videa. Pokud by si příště Honor „pohlídal“ i tyto věci, mohl by se zařadit mezi opravdovou špičku na poli telefonů, do které má však již s letošním modelem vskutku dobře nakročeno.

Honor 8

Honor 8 je na českém trhu dostupný hned v několika barevných variantách. Kromě námi testované modré verze, která mi přijde ze všech nejzajímavější, je k dispozici ještě černá, bílá a zlatá varianta. Poslední zmíněná je pak k dispozici pouze v konfiguraci se 64GB pamětí a cenovkou zhruba o tisíc Kč vyšší oproti základnímu modelu.

Honor si navíc pro své zákazníky připravil velmi zajímavou akci, která platí plošně u všech prodejců. Pokud by se vám během prvních 3 měsíců „podařilo“ novému Honoru 8 rozbít displej, bezplatně vám bude vyměněn, popřípadě rovnou dostanete telefon nový. A věřím, že vzhledem ke kluzké konstrukci tato pojistka přijde vhod.

Konkurence

Konkurence je v oblasti vyšší střední třídy, kam patří právě i Honor 8, opravdu mnoho. Řadí se sem totiž nejen letos představené telefony, ale i starší modely jako například Samsung Galaxy S6 či LG G4, kteří mají stále co nabídnout. Jmenovitě však budu nejbližšího konkurenta Huawei P9. Jde v podstatě o sesterský telefon, který nabízí podobný duální fotoaparát, kovové tělo a má o něco vyšší cenovku.

Huawei P9

Dalším konkurentem, jehož cena osciluje kolem 11 tisíc Kč, nese jméno Xiaomi Mi 5. To stejně jako Honor 8 nabízí zajímavý design, ale navíc jeho fotoaparát disponuje i optickou stabilizací obrazu. Na druhou stranu mu však chybí podpora českých LTE sítí, se kterými však Honor nemá nejmenší problém.

Xiaomi Mi 5

Za zmínku stojí také nový OnePlus 3, který za podobnou cenu nabízí výkonný hardware, povedený design a kvalitní konstrukci.

honor-8
Klady
 • krásný design
 • kvalitní materiály a zpracování
 • displej s věrohodným podáním barev
 • slušný hardware s dostatečným výkonem
 • kvalitní duální fotoaparát vzadu
 • přijatelná cena
 • slušná výdrž baterie na jedno nabití
 • rozšířená záruka na 3 měsíce
Zápory
 • absence bezdrátového nabíjení
 • neschopnost natáčet 4K videa
 • přehřívání telefonu v horní části těla
 • kluzká konstrukce
 • nevýrazné basy z hlavního reproduktoru
Diskuze ke článku
marian
Ale kráľom v tej cene je OnePlus3 a honor mu môže konkurovať max. dizajnom
Blue Sun
Blue Sun
V dané ceně je asi tím nejlepším, co se dá sehnat. Můžeme mít výtky k 4K videu, stabilizaci foťáku a dalším drobnostem, na druhou stranu, nestál by poté jedenáct tisíc...
Myslím, že takhle dobrý ho u Huawei snad ani nechtěli udělat.
anton
huawei resp honor, cinsky sunt ktory sa nehanbi koporovat apple. ale original je len jeden a kopoa bude vzdy len lacna nahrada.
Sicarios
Anton, a v čom kopíruje? Dizajn ma honor náhodou originálny a značka Huawei/honor bola jedna z prvých, ktorá ponúka duálny fotoaparát. P9 tka mala duálny foťák skôr pred Apple. Dizajn honoru je odlišný od kovových iPhonov a systém bez "menu aplikácií" používa už dnes kde kto. Nie všetko vymyslel Apple.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze