Honor 7A
recenze

Honor 7A

Kvalitní základ
6

Máte zálusk na telefon nižší střední třídy, kterému však nechybí žádná moderní funkce? Tak se poohlédněte u Honoru, který takové smartphony umí. Jedním takovým by mohl být dnes testovaný Honor 7A, který v základní variantě pořídíte za méně než 3 tisíce korun. Nechybí mu přitom čtečka otisků prstů, rozpoznání obličeje, ani vcelku slušný fotoaparát.

Konektivita: škoda NFC

V datové výbavě se Honor 7A drží ověřeného standardu. Samozřejmě zde nechybí LTE, které pracuje ve všech u nás využívaných pásmech – to Honor zvládá již delší dobu a jsme za to vděční. Z bezdrátových možností připojení zde dále nechybí Wi-Fi ve verzích 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.2. Škoda absence NFC čipu – bezkontaktní platby si s Honorem neužijete. Spolehnout se naopak můžete na nezbytné GPS s GLONASSem. Navigování funguje hladce a vaši polohu telefon promptně nalezne a následně nepustí.

Líbilo se nám
  • kompletní LTE
Nelíbilo se nám
  • velká škoda absence NFC

Fotoaparát: slušné výsledky

Hlavní fotoaparát na zadní straně disponuje 13 megapixely a světelností f/2.2, automatickým ostřením a jednotónovou přisvětlovací LED diodou. Vše se elegantně ukrývá v jednom samostatném bloku, který vystupuje nad okolní povrch. Telefon se i přesto na rovné podložce nekolébá. Na některých trzích se prodává alternativa se dvěma fotoaparáty, u nás se musíme smířit s jedním snímačem. Prostředí aplikace lze označit za přehledné, všechny funkce máte ihned po ruce. Ikony se navíc v režimu na šířku automaticky přetočí, což není standard například u Xiaomi.

Prostředí aplikace Fotoaparát

Kvalita výsledných snímků má slušnou úroveň, i když na displeji vypadají snímky občas poněkud zvláštně. Za dobrého světla pořídíte ostrý snímek, věrnost barev také odpovídá. V interiérech se objevují již větší problémy. Delší expoziční čas se zcela zákonitě podepíše na ostrosti, stejně tak na míře digitálního šumu. To stejné platí o večerních snímcích.

Honor 7A

Čelní kamerka má 8megapixelové rozlišení a stejnou světelnost jako primární fotoaparát. Nechybí dokonce ani přisvětlovací LED dioda. Kvalita selfies plně dostačuje na sdílení skrze sociální sítě, tisknutí na billboardy stejně asi v plánu nemáte.

Ukázkové fotografie v plném rozlišení

Záznam videa v maximálním rozlišení Full HD se 30 snímky za vteřinu lze doporučit opravdu jen pro méně náročné. Pro přehrání na telefonu dostatečné, jinde bychom to nedoporučovali.

Líbilo se nám
  • slušné rozlišení
  • přisvětlovací LED dioda vpředu
  • slušná selfies
Nelíbilo se nám
  • digitální šum

Software: má své dny

I v produktech značky Honor nalezneme (zcela pochopitelně) nadstavbu od mateřské společnosti Huawei, tedy EMUI, konkrétně ve verzi 8. Ta stojí nad systémem Android, zde ve verzi 8.0 Oreo. Aplikace se otevírají svižně, stejně tak i animace netrápí větší záseky. Záleží ale jak s telefonem pracujete. Jakmile se zaplní paměť RAM, o svižném multitaskingu si můžete nechat jen a jen zdát. Stejně tak se častěji setkáte se zaváháním, kdy například otevření běžné základní aplikace zabere i dvě vteřiny. To je daň za poměrně masivní nadstavbu.

Prostředí EMUI

Pokud přejdeme čistě k aplikacím, přímo od Honoru jich tu jako vždy najdeme spoustu. Všechny fungují dobře, ocenili bychom však eliminaci některých zbytečných her, navíc v podivném demo režimu. Naštěstí je lze obratem odinstalovat a uvolnit tak úložiště. Potěší také možnost používat čtečku otisků prstů jako malý touchpad, případně pro rychlé pořízení screenshotu tažením třemi prsty po displeji.

Líbilo se nám
  • Android Oreo
  • mnoho užitečných funkcí
  • povedené aplikace z dílny Huawei
Nelíbilo se nám
  • hodila by se lepší optimalizace
Diskuze ke článku
Eedx
Kdy už konečně dojde ke sjednocení konektoru a bude jenom USB-C?! Tahle roztříštěnost moc dobra není, výrobce tam dává konektory, jaké se mu zrovna líbí.
JETEL
JETEL
Za tu cenu je to dobrý. PUBG Mobile na minimální detaily jede plynule a moc se nezahříva. Fotoaparát má jen problém ten, že v automatickém režimu dává zbytečně vysoké ISO. Jediné omezení je baterie.
mrtva_zizala
"pojme naráz dvě SIM a microSD kartu"
a proc toto neumi samsungy, sonace, cokoliv v cene 5 - 25000kc ??? k Zabiti...
Lipo
Pohodový telefon, co na něm oceňuji je opravdu hlasité vyzvánění, fixace GPS je během momentu a drží signál. Dále úprava teploty displeje, displej jako takový, rychlost systému a že nemá micro usb C, proč, když nepodporuje rychlonabíjení. Co mi naopak vadí, že tlačítka na displeji nejdou (nebo jsem to nenašel) skrýt, protože jsou fakt velká. Fotoaparáty jsem zatím nezkoušel. Za mě velká spokojenost.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze