Deveroux etool SW9
recenze

Deveroux etool SW9

klasické, přesto chytré hodinky
3

Chytré hodinky mají povětšinou zásadní problém – s těmi klasickými si je nespletete. Pokud nechcete dávat světu na odiv, že na svém zápěstí nosíte další chytrou elektroniku, nastává problém. Značka Deveroux na to šla chytře, když nabídla chytré hodinky, které vypadají jako běžné a inteligentní funkce a displej se skrývají takříkajíc „za oponou“.

Inteligentní funkce

Hodinky Deveroux etool SW9 nabídnou hned několik funkcí, kterými se snaží zpříjemnit a zefektivnit práci s notifikacemi. O inteligentní funkce se stará procesor Nordic N51822, systém je proprietární. Primární funkcí je zobrazování notifikací z propojeného smartphonu, který musí mít předinstalovanou zmíněnou aplikaci HPlus Watch. Následně hodinky zobrazují příchozí hovory, a to včetně jména volajícího. To za předpokladu, že máte telefon s operačním systémem Android a v nastavení máte povolený přístup k oznámení. Pokud máte zařízení s iOS, na displeji hodinek se zobrazí pouze informace o tom, že na telefon směřuje hovor – přístup ke kontaktům bohužel nelze manuálně povolit. Kromě příchozích hovorů a SMS zpráv mohou hodinky informovat i o notifikaci, která přijde do některé aplikace v doprovodném chytrém zařízení. Na výběr máte mezi QQ zprávami, WeChat, Facebook a Twitter. Bohužel, další aplikace přidat nelze, což celkem omezuje.

Deveroux etool SW9

Pokud se zaměříme na tepovou frekvenci, možnosti jsou tři. Automatické měření každých 10 minut, neustálé měření a manuální kontrola. V podstatě jediná možnost, která funguje bez problémů, je manuální kontrola. Zbylé možnosti nejsou spolehlivé.

Přímo na displeji hodinek lze naštěstí zobrazit hned několik údajů, primárně poslední zmeškané události, čas v digitální podobě, datum, stav nabití baterie, aktuální verzi firmwaru, spálené kalorie, ušlou vzdálenost, počet nachozených kroků a již zmíněný stav tepové frekvence. Vibrace hodinek jsou dostatečně silné na upozornění na notifikace, avšak budík příliš funkční není. Vibrace trvají jen pár vteřin a intenzita není dostatečná pro probuzení z hlubokého spánku. Mezi další funkce hodinek patří čip NFC, který lze využít pouze pro přenos vizitky uložené v hodinkách.

Líbilo se nám

 • informace o zmeškaných událostech

Nelíbilo se nám

 • do hodinek nelze přidat další aplikace
 • omezená funkcionalita NFC

Displej: i na slunci bez problémů

Displej s technologií OLED a úhlopříčkou 0,69 palců si své místo našel ve spodní části ciferníku, jeho velikost pro dané účely dostačuje. Displej je vcelku logicky monochromatický, nasazení barevného zobrazovače by bylo v tomto ohledu zbytečné. Rozlišení není jemné, o čemž svědčí hodnota 96 × 16 pixelů. Ikony jsou poměrně zubaté a displej více než klasickou obrazovku připomíná panel malé kalkulačky.

To ovšem není výtka, na zběžnou kontrolu displej samozřejmě dostačuje. Důležité je, že piktogramy jsou podsvícené a není tedy problém kontrolovat údaje i ve tmě. Velkou výhodou displeje je určitě to, že jej v případě neaktivity neuvidíte. Zcela se totiž skryje za temný ciferník. Zamrzí chybějící automatické nastavení jasu v závislosti na okolních světelných podmínkách.

Hodinky sice dle specifikací nabídnou akcelerometr, ovšem displej se při pohybu zápěstím automaticky nerozsvítí.

Líbilo se nám

 • čitelnost na slunci
 • neviditelnost displeje při vypnutém stavu

Nelíbilo se nám

 • displej se automaticky nerozsvítí pohybem zápěstí

Zhodnocení a závěr: zajímavý nápad, příjemné provedení, otřesná aplikace

Hodinky Deveroux etool SW9 nezklamaly. Pro mnohé mohou být ideálním středem mezi chytrými a klasickými hodinkami. Kladně hodnotíme design, pásek i doprovodné funkce, výrazně nám chyběla jen možnost nechat se informovat z vícero aplikací – těch přednastavených je bohužel minimum a navíc jsou mezi nimi i takové, které nejsou v tuzemsku příliš rozšířené (typickým příkladem je QQ a WeChat). Senzor srdečního tepu je příjemný bonus, stejně jako rychlé nabíjení i poměrně velká výdrž.

Kámen úrazu však představuje aplikace pro doprovodné zařízení, která je u wearables alfou a omegou. Aplikace je bídně zpracovaná a velmi primitivní co se funkčnosti týká. Neustálé nucené restarty nepřidají a celkově jste po čase překvapení, když vše funguje tak, jak má. Za nás tedy hodinky doporučit můžeme, avšak ne pokud hledáte kus příslušenství, který nabídne i ukázkovou uživatelskou zkušenost.

Konkurence

Pro nákup hovoří i cena. 3 500 Kč je přijatelná suma, za kterou mnoho chytrých hodinek neseženete. Konkurenci však přesto mají.

Deveroux etool SW9

Pokud vám jde čistě o fitness trenéra s povedenou aplikací, nabízí se Xiaomi Mi Band 2 za zhruba 1 600 korun. Pokud si zakládáte na elegantním designu, nabízí se Elephone W2, které informují o zmeškaných událostech pomocí vibrací a něco poodkryjí i diody na ciferníku. I zde je však aplikace veskrze průměrná. Hodinky jsou dostupné za zhruba 2 600 korun.

deveroux-etool-sw9
Klady
 • povedený design
 • ocelová konstrukce
 • odolnost 3 ATM (IP69)
 • přijatelná cena
 • ukrytý displej
 • rychlé nabíjení
 • senzor tepové frekvence
Zápory
 • odbytá aplikace
 • omezená funkčnost s iOS
 • omezená funkčnost NFC
 • proprietární nabíječka
Diskuze ke článku
Meli
OT: Mohli by jste udelat prosim recenzi hodinek Finow X5?
kkjkanjdja
Withings Activité sú mi sympatickejšie. Chcelo by to v tomto segmente širší výber. imho práve takéto zariadenia majú zmysel.
mental.disease
Súhlasím s predošlým názorom. Ale celkovo je "smart watch" segment o ničom. Buď žalostný vzhlad, výdrž, alebo slabá funkčnosť..
Ani sa nedivím, že po kontinuálnom raste tento trh zaznamenal -32% pokles.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze