Google Pixel XL
recenze

Google Pixel XL

Zajatcem vlastního těla
70

Google letos představil dvě nová zařízení, která mají symbolizovat zcela nový přístup k hardwaru. Doba Nexusů je pryč a nastává období Pixelů, zařízení přímo od Googlu s těmi nejvýkonnějšími vnitřnostmi, nejnovějším systémem a exkluzivním Pixel Experience, který představuje odklon od dosavadní čistoty prostředí. Jaké hodnocení si v našem testu vyslouží Pixel XL?

Závěr: především pro fanoušky

Pixel XL v nás koncem testování zanechává skutečně rozporuplné pocity. Rozhodně si každého získá svým systémem a jeho rychlostí, plynulostí a novými funkcemi. Rovněž displej je opravdu pěkný, hardware výkonný, výdrž nadstandardní a fotoaparát jedním z nejlepších. To vše je však zabaleno do nepřesvědčivého těla, kterému oproti ostatním výrobcům ledacos chybí.

Google Pixel XL

Nemáme tu nijak zvlášť zvýšenou odolnost (dostalo se jen na IP53), zvuk je jednoznačným krokem zpět oproti Nexusu 6P, čtečka si občas dělá co chce a chybí třeba i takový slot pro paměťové karty. Normálně by spousta těchto nedostatků nebyla tím největším problémem, ale Pixel XL se v námi testované 32GB verzi prodává za 27 tisíc korun a 128GB verze se dostala svou cenou dokonce lehce přes 30 tisíc. To rozhodně není málo a konkurence je opravdu velmi ostrá.

Konkurence

Samsung Galaxy S7 Edge s 5,5palcovým AMOLED displejem, se stejným rozlišením, podobně výkonným hardwarem, rovněž skvělým fotoaparátem a skutečně nadprůměrnou výdrží koupíte již za 22,5 tisíce. Oproti Pixelu však přidává hodnotněji působící tělo, slot pro paměťové karty, zvýšenou odolnost a především po obou stranách viditelně zahnutý displej.

Samsung Galaxy S7 edge
Samsung Galaxy S7 Edge

O slovo se může přihlásit také iPhone 7 Plus s rovněž 5,5palcovým displejem, duálním fotoaparátem, výkonným hardwarem, kvalitní kovovou konstrukcí a především systémem iOS, který zkrátka jinde nenajdete. Navíc v 32GB variantě stojí 25 tisíc a 128GB varianta vyjde poměrně výrazně levněji než velký Pixel.

Apple iPhone 7 Plus
iPhone 7 Plus

Ránu pod pás může dát Pixelu rovněž OnePlus 3T, které má prakticky stejný hardware, 5,5palcový Full HD AMOLED panel, lepší zvukový výstup, velkou baterii a především nízkou cenu, která činí pouze 12 tisíc korun. To už je pořádný důvod k zamyšlení.

OnePlus 3T
OnePlus 3T

Pokud však chcete nezaplevelený telefon přímo od Googlu, můžete si stále pořídit i Nexus 6P. V jen o málo větším těle ukrývá 5,7palcový Quad HD AMOLED displej, stále výkonný Snapdragon 810, mnohem lepší stereo reproduktory a velmi dobrý fotoaparát. Na rozdíl od Pixelu vás však vyjde jen na 13 až 17 tisíc korun v závislosti na prodejci.

Nexus 6P
Nexus 6P

Konkurence v kombinaci s vysokou cenou zkrátka zadupává Pixel XL poměrně hluboko do země. Pokud patříte mezi zapřisáhlé fanoušky Googlu a chcete mít od něj to nejnovější a nejvýkonnější zařízení, je Pixel jasnou volbou, rozhodně nebudete jeho používáním zklamáni a bude vám nepochybně dlouho zdatně sloužit. Pro nás ostatní jsou ovšem na současném trhu mnohem výhodnější volby, které velký Pixel nechávají na druhé koleji.

Za zapůjčení mobilního telefonu Google Pixel XL děkujeme společnosti CELKOM Praha, provozovateli internetového obchodu ShopBlackBerry.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

google-pixel-xl
Klady
 • výkonný hardware
 • neuvěřitelně rychlý systém
 • Android 7.1
 • jeden z nejlepších fotoaparátů
 • skvělý displej
 • dobrá výdrž baterie
 • neomezená záloha v Google Fotkách
Zápory
 • nepřesvědčivý design a konstrukce
 • čtečka otisků prstů občas nereaguje
 • jen certifikace IP53
 • chybí slot pro paměťovou kartu
 • velmi vysoká cena
Diskuze ke článku
Drak_Tovikrov
Proč vlastně Google Pixel existuje? ¯\_(ツ)_/¯ Ten telefon nedává smysl, jak rozebírá třeba toto video:
Why is Google Pixel a bad idea: https://www.youtube.com/watch?v=br-7RDIcG5Q

Google tím telefonem ničeho nedosáhne: za prvé, Google nemá na to stát se velkým hardwarovým výrobcem a marže na trhu s mobilními telefony jsou (s výjimkou Apple hraček) strašlivě nízké, takže na tom určitě moc nevydělí. Za druhé, staví se do role přímé konkurence svým partnerům s Androidem, které takový krok jistě nenadchne a vztahy s nimi se leda zhorší, což by je mohlo vést k snahám o větší nezávislost na Googlu. Za třetí, pokud jde o sběr dat o uživatelích pro Google Asistent, Google nepotřebuje vlastní telefon, stačí mu ho dostat na Android telefony partnerů, kterých se prodává mnohem více.

Já bych k tomu přidal, že to ani nefunguje jako aspirační zařízení (podobně jako třeba Surface u Microsoftu), protože Pixel je objektivně hůře vybavený, než topmodely od Samsungu a dalších velkých výrobců.
DV
Podle me slepa vyvojova rada mobilu. Sice za nim stoji gigant, ktery si muze dovolit podporovat neuspesnou vec, ale jestli maji jenom trochu sebekritiky, tak prijdou s necim lepsim.
Verva
Za mě také slepá vývojová řada. Hlavně ta ta absence paměťové karty a odolnost je opravdu velký problém. Opět si dovolím opravit, že samsung s7 edge stojí 15 tisíc a ne těch vašich 22 :D Dobře chcete li podporovat velké české prodejce, tak ok,, ale tak pište obě reálné ceny ať lidé znají jak to A, tak i to Bé. To čemu dají přednost je pak už na nich, ale vlastně tu pak píšete bludy když uvádíte špatnou cenu.
Santa Klaus
155mm a 5,2" displej? To vyrabelo HTC nebo kdo? Kdo by tohlecto koupil, nejaky jouda? At si rika kdo chce co chce ale Samsung je len Samsung a to je kvalita.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze