Google Pixel
recenze

Google Pixel

Telefon dvou tváří
17

Po krátkém období tu máme další recenzi Pixelu, tentokráte ale toho menšího. Nová éra telefonů od Googlu slibuje to nejlepší, co může trh nabídnout, a sice nejvýkonnější hardware zabalený do těla z prémiových materiálu, který má být podtržen Pixel Launcherem a dalšími novinkami. Jaké jsou naše dojmy z Pixelu? A znamená to pro Google posun vpřed?

Závěr: telefon dvou tváří

Google začal novou éru svých telefonů Pixely. Nabídl nám zařízení z kvalitních materiálů, extrémní výkon, krásný displej a nejnovější vychytávky, avšak také cenovku 23 tisíc, která nakonec představuje největší problém. Pokud se pro Pixel rozhodnete a investujete tuto nemalou sumu, očekáváte jen to nejlepší a vlastně to i dostanete, jen o tom nevíte. Pixel svým vzhledem a dojmem z používání připomíná telefony s cenovkou okolo 5 až 6 tisíc korun, což není zrovna to, co by uživatelé ocenili.

Google Pixel
Srovnání Pixelu a Pixelu XL

K takovému dojmu v našem případě přispívá i prostředí. Telefon přímo od Googlu by si měl s Androidem doslova tykat, ale tak tomu zde není. Prostředí se často zasekává, což je asi druhá největší překážka k doporučení koupě.

Pixel však má i své pozitivní stránky a ty naopak Google dotáhl k dokonalosti. První z nich je fotoaparát. Pixel aspiruje na jeden z nejlepších fotomobilů současnosti a vytváří vskutku krásné a prokreslené snímky, se kterými se běžně u telefonů nesetkáte. Další pozitivum představuje displej, kterému Full HD více než dostačuje. Barvy jsou jasné a ostré a pozorovací úhly široké. Kvitujeme i použití USB-C a přítomnost 3,5mm jacku, od kterého výrobci dávají ruce pryč.

Kolem a kolem, Pixel má dvě tváře. Z jedné strany má zásadní nedostatky, z druhé vás ale ohromí. Udělat si na něj názor po pár dnech testování zkrátka tak úplně nejde. V každém případě ale lze tvrdit, že se Google nevydal tak úplně špatným směrem.

Za zapůjčení mobilního telefonu Google Pixel děkujeme společnosti CELKOM Praha, provozovateli internetového obchodu ShopBlackBerry.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

Konkurence

Největší sok Pixelu pochází ze stájí Samsungu. Galaxy S7 nabídne 5,1palcový QHD displej a výkonný procesor Exynos 8890 se 4 GB RAM. Potěší slot na microSDXC karty, kterými můžete rozšířit základní 32GB interní paměť. Cena činí necelých 20 tisíc korun.

TIP: Recenze Samsung Galaxy S7 – člen ligy výjimečných

Samsung Galaxy S7

Druhý konkurent patří do jablečného království a je jím iPhone 7 ve verzi s 32GB interním úložištěm. Zaujme perfektně odladěným iOS 10 nebo vysokým výkonem, který zajišťuje procesor Apple A10. Zato se musíte smířit s menším, 4,7palcovým displejem. Cena se pak pohybuje okolo 21 tisíc.

TIP: Recenze Apple iPhone 7 – Vytěžené maximum

Apple iPhone 7

V neposlední řadě tu máme japonského bojovníka jménem Sony Xperia X Performance, který opět stojí okolo 20 tisíc. Nabídne identicky velký displej a rozlišení, ale slabší procesor Snapdragon 820, který ale stále má co nabídnout. Operační paměť je menší o 1 GB, zato 32GB úložiště si můžete rozšířit o microSDXC karty.

TIP: Recenze Sony Xperia X Performance – Na správné cestě

Sony Xperia X Performance
google-pixel
Klady
 • prémiové materiály
 • krásný displej
 • výborný fotoaparát
 • plná konektivita
 • Android Nougat a podpora Googlu
 • vysoký výkon
 • USB-C
Zápory
 • neodladěné prostředí
 • špatně fungující čtečka otisků prstů
 • levně působící šasi
 • cena
Diskuze ke článku
ANO
Precetl jsem ty jednotlive + a - a pak zaver a vychazi mi s toho: za tu cenu, proste shit .... navic s androidem.
fail
Sázka na HTC holt nevyšla.
Danek
konkurence od Sony a vy dáte Performance? a co XZ co je novější a lepší?
jinak Pixel asi fakt nic moc, to XZ nebo S7 vychází líp
Cikáda
"po pár dnech testování"... Xperia Performance místo XZ v konkurenci... "svým vzhledem a dojmem z používání připomíná telefony s cenovkou okolo 5 až 6 tisíc korun"...

Jak moc necháte úroveň mobilenetu ještě klesnout, než bude tato rádoby redaktorka odejita? Nezlobte se na mě, ale vždycky jsem obdivoval recenze tady, především ty od Martina Pultznera (pořád mám v paměti tu opravdu profesionální reportáž z návštěvy sídla Huawei?) nebo Vojty Dalekoreje... Zdá se ale, že už je to tu všem jedno... a zrovna u Pixelů bych čekal, že na recenzi "použijete" někoho zdatnějšího.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze