Google Pixel
recenze

Google Pixel

Telefon dvou tváří
17

Po krátkém období tu máme další recenzi Pixelu, tentokráte ale toho menšího. Nová éra telefonů od Googlu slibuje to nejlepší, co může trh nabídnout, a sice nejvýkonnější hardware zabalený do těla z prémiových materiálu, který má být podtržen Pixel Launcherem a dalšími novinkami. Jaké jsou naše dojmy z Pixelu? A znamená to pro Google posun vpřed?

Telefonní funkce a zprávy: co měnit?

Telefonní funkce se telefon od telefonu liší. Zde máte v základu jednoduchou aplikaci pro volání a zprávu kontaktů, které můžete libovolně přemisťovat. Aplikace je přehledná a jednoduchá a máte možnost uložit si oblíbené kontakty do záložky, takže nemusíte nic složitě vyhledávat. Většina lidí si ale beztak své oblíbené kontakty raději umístí na plochu pomocí widgetu.

Aplikace zpráv je rovněž přehledná a mimořádně jednoduchá. Google také přidal aplikace Allo a Duo, přes něž můžete komunikovat a pořádat videohovory. Poskytují tak alternativu populárnějším aplikacím WhatsApp, Viber či Facebook Messenger.

Líbilo se nám:

  • přehlednost aplikací
  • povedený design

Organizace času a GPS: máme všechno

Pro pracanty a všechny, kteří si potřebují organizovat čas, má Google ověřený Kalendář, tedy jednoduchou aplikaci, ve které lze vytvářet, konkretizovat a sdílet události. Můžete plánovat svůj čas a barevně odlišovat události a vše budete mít synchronizované s vaším účtem od Googlu. Kdekoli – ať už v telefonu, tabletu či PC – se tak pod tímto účtem přihlásíte, vyskočí na vás také váš program. Google přidal navíc i aplikaci Keep, která nahrazuje „lepíky“ neboli barevné lepící lístečky s poznámkami. Nahrávat můžete také hlas či přidat fotografie.

Kalendář a Keep
Mapy a GPS

Nebyl by to Google bez svých Map, které jsou notoricky známé a oblíbené. Spolu s mimořádně přesnou GPS tvoří perfektní duo pro navigaci – musíme tak Google pochválit.

Líbilo se nám:

  • povedené aplikace Kalendář a Keep
  • přesná GPS

Konektivita: vše co chcete

Výrobce myslel na vše a tedy i na plnou konektivitu. Nebude vám chybět rychlá Wi-Fi ac nebo Bluetooth 4.2. K dispozici je i NFC a navíc plné LTE. Problémy se stabilitou Wi-Fi, se kterými jsme se potýkali u Pixelu XL, jsme u menšího brášky nezaznamenali a vše šlapalo jak má. Někomu by mohl chybět infračervený port, od kterého se ale také postupně ustupuje.

Google Pixel

Líbilo se nám:

  • plná konektivita
Diskuze ke článku
ANO
Precetl jsem ty jednotlive + a - a pak zaver a vychazi mi s toho: za tu cenu, proste shit .... navic s androidem.
fail
Sázka na HTC holt nevyšla.
Danek
konkurence od Sony a vy dáte Performance? a co XZ co je novější a lepší?
jinak Pixel asi fakt nic moc, to XZ nebo S7 vychází líp
Cikáda
"po pár dnech testování"... Xperia Performance místo XZ v konkurenci... "svým vzhledem a dojmem z používání připomíná telefony s cenovkou okolo 5 až 6 tisíc korun"...

Jak moc necháte úroveň mobilenetu ještě klesnout, než bude tato rádoby redaktorka odejita? Nezlobte se na mě, ale vždycky jsem obdivoval recenze tady, především ty od Martina Pultznera (pořád mám v paměti tu opravdu profesionální reportáž z návštěvy sídla Huawei?) nebo Vojty Dalekoreje... Zdá se ale, že už je to tu všem jedno... a zrovna u Pixelů bych čekal, že na recenzi "použijete" někoho zdatnějšího.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze