Google Pixel
recenze

Google Pixel

Telefon dvou tváří
17

Po krátkém období tu máme další recenzi Pixelu, tentokráte ale toho menšího. Nová éra telefonů od Googlu slibuje to nejlepší, co může trh nabídnout, a sice nejvýkonnější hardware zabalený do těla z prémiových materiálu, který má být podtržen Pixel Launcherem a dalšími novinkami. Jaké jsou naše dojmy z Pixelu? A znamená to pro Google posun vpřed?

Hardware: jen to nejlepší

Nikoho nepřekvapí, že Google se v Pixelech zaměřil jen na to nejlepší. Stejně jako tomu bylo u nedávno testovaného Pixelu XL, tak i zde najdeme nejnovější Snapdragon 821 spolu se 4 GB RAM a 32GB nebo 128GB úložištěm, což záleží na vámi zvolené variantě. Naše 32GB úložiště jsme mohli zaplnit okolo 23 GB dat. Pro mě osobně dostačující, ale pro milovníky 4K videí bych doporučila spíše větší úložiště.

Benchmarky

S extrémně výkonnými vnitřnostmi, kterými Pixel disponuje, má telefon jako takový výkonu na rozdávání. Žádná překážka pro něj není dost velká, žádný úkol nepřekonatelný. Druhou stranou mince je ale běh prostředí, kdy se výsledný pocit ze špičkových komponent jakoby vytrácel.

Líbilo se nám:

  • výkonný hardware

Nelíbilo se nám:

  • optimalizace prostředí

Uživatelské prostředí: Pixel Launcher a Google Assistant

Jak již bylo výše zmíněno, Android 7.1.1 Nougat je kamenem úrazu, nebo alespoň v našem případě tomu tak bylo. Jak jsme u Pixelu XL chválili odladěné prostředí, u Pixelu udělal Google někde chybu. Celkově jsem se setkala s několika vážnými zaseknutími, kdy telefon nereagoval dobrých pár minut. Menší zapřemýšlení pak bylo na denním pořádku. Komponenty to jistě není, takže problém spočívá v odladění, což u referenčního smartphonu od Googlu zkrátka nečekáte.

Samotný koncept Androidu Nougat a s tím spojeného Pixel Launcheru se mi ale zamlouvá. Android konečně dostal do vínku konzistentní prostředí, kde na sebe graficky vše navazuje. Vyjíždějící menu od středu obrazovky je praktické, větší možnost informovanosti v notifikacích jedině chválím. Velmi praktická je i rychlá nabídka nejběžnějších akcí, která se zobrazí po delším podržení prstu na ikonce jednotlivých aplikací.

Tím ale výčet schopností Pixel Launcheru a Androidu 7 Nougat nekončí. Telefon je připraven na VR, na což Google upozorňuje možností nainstalování aplikace Daydream. K dispozici je také Google Assistant. Ten však funguje pouze v anglickém jazyce a v českém rozhraní se s ním vůbec nesetkáte. V případě, že se ale rozhodnete pro angličtinu a budete asistenta využívat, pak funguje skvěle a udělá pro vás první-poslední.

Líbilo se nám:

  • koncept Pixel Launcheru
  • Android Nougat
  • dobře fungující Google Assistant

Nelíbilo se nám:

  • časté zasekávání systému
  • Google Assistant není k dispozici v češtině

Multimediální funkce: jak jinak než vše od Googlu

Co čekat od Google telefonu, než integrované služby přímo ze zdroje. Na prohlížení fotek a videí jsou k dispozici Google Fotky, kde máte možnost bezplatného zálohování fotografií, což je velmi praktické a na rozdíl od jiných služeb funguje záloha na 100 %. Mimo to je k dispozici i asistent, který vám napomůže s vytvářením koláží.

Nemohu opomenout také Hudbu Play, v jejímž prostředí najdete také ekvalizér a rozdělení na skladby či alba. Obě zmíněné aplikace ctí jednoduchost a přehlednost, ale nic vám nebrání nainstalovat si jiné.

Líbilo se nám:

  • grafické zpracování aplikací
  • přehlednost a jednoduchost ovládání
Diskuze ke článku
ANO
Precetl jsem ty jednotlive + a - a pak zaver a vychazi mi s toho: za tu cenu, proste shit .... navic s androidem.
fail
Sázka na HTC holt nevyšla.
Danek
konkurence od Sony a vy dáte Performance? a co XZ co je novější a lepší?
jinak Pixel asi fakt nic moc, to XZ nebo S7 vychází líp
Cikáda
"po pár dnech testování"... Xperia Performance místo XZ v konkurenci... "svým vzhledem a dojmem z používání připomíná telefony s cenovkou okolo 5 až 6 tisíc korun"...

Jak moc necháte úroveň mobilenetu ještě klesnout, než bude tato rádoby redaktorka odejita? Nezlobte se na mě, ale vždycky jsem obdivoval recenze tady, především ty od Martina Pultznera (pořád mám v paměti tu opravdu profesionální reportáž z návštěvy sídla Huawei?) nebo Vojty Dalekoreje... Zdá se ale, že už je to tu všem jedno... a zrovna u Pixelů bych čekal, že na recenzi "použijete" někoho zdatnějšího.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze