Google Pixel
recenze

Google Pixel

Telefon dvou tváří
17

Po krátkém období tu máme další recenzi Pixelu, tentokráte ale toho menšího. Nová éra telefonů od Googlu slibuje to nejlepší, co může trh nabídnout, a sice nejvýkonnější hardware zabalený do těla z prémiových materiálu, který má být podtržen Pixel Launcherem a dalšími novinkami. Jaké jsou naše dojmy z Pixelu? A znamená to pro Google posun vpřed?

Displej: ne tak běžné Full HD

V tomto bodě je naopak Pixel více než silný. Pod krycím 2.5D sklem se nachází 5palcový AMOLED displej s Full HD rozlišením a podporou ambientního módu. Tím Google dosáhl prvotřídní jemnosti přes 440 PPI. Použitá technologie pak zajišťuje krásné podání barev včetně černé a také velmi dobré pozorovací úhly.

Google Pixel

Při používání samozřejmě máte k dispozici automatickou regulaci jasu, která bude věrně sloužit za každých podmínek. Při manuálním nastavení pak oceníte širokou škálu intenzity. Jediné, co mi v telefonu chybělo, je nastavení teploty barev. Naopak mě potěšil Noční režim, který můžete zapnout manuálně nebo nastavit, aby se zapnul automaticky dle denní doby. Celý displej se následně zabarví do teplejších barev, aby váš zrak zůstal ochráněn před škodlivým modrým zářením.

Líbilo se nám:

  • jemný displej
  • 2.5D krycí sklo Gorilla Glass 4
  • barevné podání
  • Noční režim

Nelíbilo se nám:

  • chybějící nastavení teploty barev

Zvuk: ten lepší

Od telefonu jistě neočekáváte zvukové výkony hodné reprosoustavy, avšak na puštění videa či přehrání písničky by jistě kvalita zvuku stačit měla. Google to zvládá uspokojivě, i když pouze s jedním reproduktorem na spodní hraně. Tento „mrňous“ je překvapivě zdatný a určitě ho nepřeslechnete, stejně jako vám neujdou ani hlubší tóny. Plechový zvuk linoucí se z mnoha zařízení zde určitě neuslyšíte a Pixel se jednoznačně umisťuje v té lepší polovině. I tak si ale hudební fajnšmekři raději zapojí vlastní sluchátka do 3,5mm jacku.

Google Pixel

Líbilo se nám:

  • vysoká hlasitost
  • kvalitní výstup

Baterie a výdrž: vedeme si dobře

Pixel má v sobě integrovanou Li-Pol baterii s kapacitou 2 770 mAh. Díky rychlému nabíjení se z 0 na 100 % dostanete již za necelé dvě hodiny. V případě, že máte něco přes hodinu, budete odcházet s Pixelem nabitým na 80 %. To vše díky rychlému nabíjení.

Ani samotná výdrž není vůbec špatná. Při přehrávání streamovaného Full HD videa telefon vydržel bez nabíječky 434 minut (7 hodin a 14 minut). V běžném provozu, kdy dáte telefonu co proto a budete ho používat nejen k volání, ale i k poslouchání hudby, chatování a prohlížení internetu, vydrží Pixel jeden den. V případě, že ho budete šetřit, pak se lze dostat i na dvoudenní výdrž. Můžete rovněž zapnout spořič baterie, který ale sníží výkon zařízení.

Líbilo se nám:

  • rychlé nabíjení
  • solidní výdrž
Diskuze ke článku
ANO
Precetl jsem ty jednotlive + a - a pak zaver a vychazi mi s toho: za tu cenu, proste shit .... navic s androidem.
fail
Sázka na HTC holt nevyšla.
Danek
konkurence od Sony a vy dáte Performance? a co XZ co je novější a lepší?
jinak Pixel asi fakt nic moc, to XZ nebo S7 vychází líp
Cikáda
"po pár dnech testování"... Xperia Performance místo XZ v konkurenci... "svým vzhledem a dojmem z používání připomíná telefony s cenovkou okolo 5 až 6 tisíc korun"...

Jak moc necháte úroveň mobilenetu ještě klesnout, než bude tato rádoby redaktorka odejita? Nezlobte se na mě, ale vždycky jsem obdivoval recenze tady, především ty od Martina Pultznera (pořád mám v paměti tu opravdu profesionální reportáž z návštěvy sídla Huawei?) nebo Vojty Dalekoreje... Zdá se ale, že už je to tu všem jedno... a zrovna u Pixelů bych čekal, že na recenzi "použijete" někoho zdatnějšího.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze