Google Pixel 4 XL
recenze

Google Pixel 4 XL

Android přinášející radost

Referenční telefony Googlu jsou vždy jakousi demonstrací toho, jak by měl vypadat operační systém Android, přičemž hardware až takový prim nehraje. Nejnovější Pixel 4 XL jde cestou poměrně originálního vzhledu, výborných fotoaparátů a perfektně odladěného a fungujícího softwaru. Jako starší Pixely, má ale i ten nejnovější své vrtochy. Nebude jich příliš?

Displej: velký, jemný a chytrý

Čelní stranu možná mnozí z vás odbydou tím, že se v Googlu zbláznili. Na mysli máme rámečky. Jenže, vše není tak černé, jak se zdá. V horním rámečku jsou nejen klasické senzory a čelní fotoaparát, ale také infračervený senzor, který napomáhá rozpoznat váš obličej. U Pixelu 4 XL to funguje naprosto bravurně, i v noci. Jde o dobrou zprávu, neboť se jedná o jedinou moderní formu zabezpečení, čtečka otisků prstů totiž chybí. Dále je zde také speciální čidlo Motion Sense, které zajišťuje bezdotykové ovládání. Správným mávnutím lze přepnout skladbu ve Spotify, přiblížením ruky více rozsvítit displej Always-on a pohodlněji si prohlédnout notifikace.

Google Pixel 4 XL

Kromě rámečků vás ale displej bude jen těšit. Jde o 6,3palcový OLED panel s Quad HD rozlišením a až 90 Hz. Jejich aktivaci si reguluje sám telefon. Displej je krásně čitelný i jemný, jas je plně dostačující, regulace pracuje dobře, byť k večeru by mohla na jasu ještě více ubrat a pravidelně jsem jí musel manuálně pomoci.

Google Pixel 4 XL
Líbilo se nám
 • 90Hz obnovovací frekvence
 • krásné podání barev i kontrast
 • vysoká jemnost rozlišení
 • Always-on
 • chytrá gesta
Nelíbilo se nám
 • automatika nastavuje vyšší jas, než je potřeba

Zvuk: takový si necháme líbit

Zvukovou oklikou se ještě vrátíme k rámečkům, v horním je jeden ze dvou hlavních reproduktorů, ten druhý je na horní hraně. Společně poskytují velmi hlasitý a dynamický zvuk, který se řadí mezi mobilními telefony ke špičce. S Pixelem se netřeba bát občas pustit i hudbu, spolehlivě nahradí menší přenosné repráčky. Chybějící jack bohužel nepřekvapí, více pak chybějící redukce/sluchátka v balení. Co to znamená? Do sluchátek si hudbu pustíte jen v případě, že máte sluchátka s USB-C, redukci nebo Bluetooth sluchátka.

Google Pixel 4 XL
Líbilo se nám
 • nadprůměrná hlasitost i kvalita poslechu

Výkon hardwaru: výkon skvělý, prostor stísněný

Na aktuální špičku Pixel 4 XL hardwarem ztrácí, což jde na vrub říjnovému představení. I přítomný Snapdragon 855 společně s 6GB operační pamětí je však zárukou výkonu, který vás v žádné situaci nebude omezovat. I náročné hry na telefonu fungují na maximální detaily a můžete si být jisti, že tomu tak ještě dlouho bude. Zkrátka vás bude držet naopak úložný prostor. Základem je 64 GB, což znamená necelých 50 GB po prvním zapnutí, a to je zatraceně málo. Dražší verze má paměť dvojnásobnou, což ale také příliš neoslní. Zamrzí také, že Google nasadil starší typ interní paměti UFS 2.1. Na paměťovou kartu můžete zapomenout. Dříve jste od Googlu alespoň získali neomezený prostor pro zálohování fotografií v cloudu, jenže to je minulostí.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • výkonný procesor
Nelíbilo se nám
 • malá interní paměť
 • interní úložiště staršího typu

Výdrž baterie: jeden den není problém

Baterie má na dnešní dobu průměrnou kapacitu 3 700 mAh. Výdrž však špatná není, celý náročný den telefon zvládne a po zhruba 12 hodinách bude zbývat kolem 35 % baterie. Na dva dny se tedy dostat nelze, chuť si ale spravíte rychlým nabíjením o výkonu 18 W. Z nuly na 80 % se telefon stihne dostat za zhruba jednu hodinu. Zbylých 20 procentních bodů trvá dalších 55 minut. U Pixelu je pak samozřejmostí i podpora bezdrátového dočerpání energie.

Google Pixel 4 XL
Míra nabití baterie Čas nabíjení
  10 % █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 7 minut
  20 % █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 13 minut
  30 % █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 20 minut
  40 % █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ ░ 27 minut
  50 % █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ ░ 34 minut
  60 % █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ ░ 41 minut
  70 % █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ ░ 50 minut
  80 % █ █ █ █ █ █ █ █ ░ ░ 61 minut
  90 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ ░ 76 minut
100 % █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ 115 minut
Líbilo se nám
 • docela rychlé nabíjení
 • bezdrátové nabíjení
Nelíbilo se nám
 • jen průměrná výdrž
Diskuze ke článku
Jméno
Prečo nejde otvoriť žiadny článok cez Google Chrome? Len sa obnovuje úvodná stránka
Lukes
Taktéž se mi to stalo, stačilo smazat historii, atd. a funguje to.. :-)
Carda
Nudle XL
Google
A už to umí voLte? Vždyť to je strašně omezený a hnusný stroj. Pro pár nadšenců ,jinak o ničem

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze