Google Pixel 3 XL
recenze

Google Pixel 3 XL

Dokonalost ve větším balení
18

Redakčním testem prošlo to nejlepší z dílen Googlu. Současně jde o zařízení, které má dokonale reprezentovat operační systém Android. Aby superlativ nebylo málo, dost možná tu máme i krále fotomobilů. Všechny přívlastky by na Pixel 3 XL mohly sedět. V případě českého trhu se však nejnovější kousek pere s vysokou cenou. Dokáže si ji obhájit?

Konektivita: nic nechybí

V připojení k okolnímu světu vám Pixel 3 XL nijak nebrání. Můžete se tak těšit na všechny vymoženosti jako Wi-Fi ac, NFC, kompletní LTE či nové Bluetooth 5.0. Nezklamala ani výborná A-GPS s podporou GLONASSu, se kterou nebyly sebemenší problémy.

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL je již připraven také na eSIM. Můžete namítnout, že tu nabízel již jeho předchůdce, nicméně až 3. generace je otevřena operátorům. Služeb eSIM tak můžete využít například i na českém trhu. Aktuálně ji však nabízí pouze operátor T-Mobile.

Líbilo se nám
  • kompletní konektivita
  • podpora eSIM

Fotoaparát: zastíní všechny ostatní

I větší Pixel 3 XL jde tak trochu proti aktuálnímu trendu a na svých zádech má jen jeden fotoaparát. Ten má 12megapixelové rozlišení, světelnost f/1.8 a optickou stabilizaci obrazu. Nebudeme chodit kolem horké kaše, Pixel 3 XL pořizuje skvělé snímky ve dne, v noci, venku i uvnitř. Za jakýchkoliv podmínek získáte nadprůměrně kvalitní snímek chlubící se věrnými barvami a ostrostí po celé ploše. Velmi také pomáhá samotné prostředí, které se řadí mezi nejpřehlednější, a současně je neskutečně svižné.

Google Pixel 3 XL

Samostatný odstavec si zaslouží noční snímky. Už v klasickém režimu dokáže Pixel 3 XL pořídit kvalitní fotografii, která není plná šumu a s ohledem na dostupné světlo i detailní a nerozmazaná. Google však přispěchal se zbrusu novým režimem Night Sight, který se v českém prostředí objevuje pod překladem Noční vidění. Po aktivaci tohoto režimu se plně zužitkuje pomocný fotoprocesor Pixel Visual Core. Díky funkci Nočního vidění „vytřískáte“ ze tmy maximum. Venku může být tma jako v pytli a Pixel přesto dokáže zachytit danou scénu mnohem prosvětleněji. V takových chvílích již může být vidět šum, ale jen velmi nepatrně.

Ukázkové fotografie (automatický režim)

Výsledky jsou neskutečně působivé a hravě předčí veškerou konkurenci. Asi vás zajímá, jak to Pixel vlastně celé dokáže. Nehledejte v tom žádné složitosti – software jednoduše spojí více snímků dohromady. Pořízení fotky ve velké tmě zabere tři až čtyři vteřiny. Během této doby vás telefon vyzývá, abyste byli v klidu, avšak stačí jej normálně držet. Netřeba se obávat, že scénu rozmažete.

Noční snímky

Ačkoliv zařízení postrádá sekundární kamerku, jeho portrétní režim je působivý a bokeh efekt uvěřitelný. V tomto ohledu dokáže Pixel hravě konkurovat například iPhonům.

Portrétní režim

Na čelní straně najdete dva 8megapixelové fotoaparáty. Google pochopil, že se lidé chtějí fotit i se svými přáteli, a tak je zde sekundární širokoúhlá kamerka se záběrem 97°. Přepnutí je hned po ruce a výsledky s náznakem rybího oka dostatečně kvalitní.

Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu

Záznam videa je vcelku standardní. Ve 4K rozlišení se 30 snímky nechybí elektronická stabilizace a videa vypadají i na větším monitoru dobře. Je však škoda, že Google nepřistoupil k vyšší snímkovací frekvenci při běžném záznamu nejen u 4K rozlišení, ale chybí i při Full HD.

Google Pixel 3 XL (testovací video) – 2160p, 30 FPS

Líbilo se nám
  • špičková kvalita snímků ve všech podmínkách
  • dechberoucí režim Nočního vidění
  • duální čelní fotoaparát s širokoúhlým záběrem
Nelíbilo se nám
  • chybí 4K video s 60 FPS

Software: Android v plné síle

Telefony od Googlu jsou samozřejmě hodně o softwaru. Pixel 3 XL disponuje Androidem 9.0 Pie a únorovými bezpečnostními záplatami. Přináší všechny novinky devítkového Androidu. V prvé řadě je zde přepracované ovládání, kdy zmizelo tlačítko pro zobrazení naposledy spuštěných aplikací. Ty nově vyvoláte tahem prstu přes domovské tlačítko nahoru. Následně mezi velkými náhledy procházíte klasicky tahem, nebo nemusíte ani zvedat prst a posouvat lištu ve spodní části displeje. Na nový styl si je nutné zvyknout, avšak po pár dnech jej hodnotíme kladně.

Změna se dotkla také vstupu do hlavního menu. Tentokrát nestačí pouze tah prstu od spodní hrany displeje nahoru – pak se dostanete do naposledy spuštěných aplikací a do řádku s nejčastěji používanými aplikacemi. Celé menu se objeví až po opětovném tahu.

V nastavení naleznete také funkci Digitální rovnováhy, kde získáte přehled o tom, jak často telefon během dne používáte a na jakých aplikacích nejvíce ujíždíte. Mohou to být vcelku děsivá čísla, a proto se hodí, že si můžete nastavit časový limit. Například po hodině vám telefon zatrhne pro daný den používat Instagram. Zajímavou funkcí je také „Co to právě hraje?“. Telefon neustále poslouchá své okolí a pokud slyší hudbu, snaží se ji rozpoznat. Může být klidně uzamčený a název skladby se zobrazí skrze ambientní displej. Funkce navíc funguje offline, tvrdí Google. Praxe ukázala, že pokud telefon odstřihnete od internetu, telefon nic nerozpozná.

Zmínit můžeme ještě citlivost boků telefonu na tlak. Jde o jakési dědictví po HTC, které se na dřívějších Pixelech aktivněji podílelo. Google však funkci zřejmě moc nevěří, neboť ji schoval hluboko do menu nastavení a nijak na ni neupozorňuje. Po aktivaci funkce Active Edge můžete stlačením boků ztlumit vyzvánění příchozího hovoru či budík. Nic víc, nic míň.

Líbilo se nám
  • perfektní optimalizace
  • inovované a snadné ovládání
  • Android přesně tak, jak má vypadat
Diskuze ke článku
XYZ
Obří výřez s obří bradou, malá baterka, sluchátka vypadají jak čínská kopie EarPods, paměť maximálně 128 GB bez microSD. Foťák softwarově kouzlí natolik, že vám většinou neumožní 60fps ani u 1080p natož u 4K. Google vám garantuje nové verze systému jen 3 roky (zatímco iPhone většinou 5 let). Jako bonus se to tady oficiálně neprodává, takže si připlatíte tučnou přirážku a dostanete nabíječku s redukcí, která velikostně připomíná trafo od pikovláčků.
Michal
Tady je asi celkem zvykem, že komentáře sem píšou hlavně lidi co ten telefon neměli ani v ruce, že? ;)
Zrovna L950XL byl designově odporný plastak. A ano, vlastnil jsem ji za tu palbu co stala v době uvedení na trh. V bílé barvě je Pixel 3 docela luxusní záležitost. Zvuk u videí je opraven od lednové aktualizace. Pixel 3 (menší verzi) jsem používal něco přes měsíc. Je to super telefon, jen díky neschopné distribuci a cenám u nás o něm dost lidí jen mluví a dost často neprávem negativně. Jediné hlavní negativum se nezmiňuje asi v žádné recenzi. Tím negativem je nepodpora VoLTE u CZ operátorů. Jinak se jedná o špičkové zařízení. Jen není pro lidi co si honí triko nad velikosti RAM a počtem fotoaparátů. Je pro toho, kdo ocení podporu a luxusní chod systému.
Marek
Dobry den, v zahranicnych recenziach som sa docital, ze aj ked ma telefon stereo repro, zvuk je ako keby "plechovy". Dalej chyba zmienka o zvukovom zazname pri natacani videi, je uz problem s totalne mizernym zvukom vyrieseny? Google sluboval opravu po sw update... Nemozem si pomoct, ale za take prachy su to podstatne nedostatky. Uvazujem o kupe mobilneho telefonu s cenovkou okolo 20 tis., Pixel 3 je jeden z favoritov, ale vyssie spominane nedostatky a slaba vydrz baterie ma odradzaju. Apple nechcem, na moj vkus prilis obmedzena hracka...
htcjirka
htcjirka
Hodně slušná cihla uprostřed displeje, celkově dětský design, to je vlajka jak řemen..
I plastová Lumia 950XL vypadala lépe, kvalitněji, honosněji jak tohle..

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze