Google Pixel 2 XL
recenze

Google Pixel 2 XL

Prvotřídní stroj se špatnou pověstí
21

Vrchol nabídky samotného Googlu, tedy ten nejlepší z nejlepších. Pixel 2 XL se měl stát zlatým hřebem roku 2017, avšak nemilé problémy, které jeho krátký život provázejí, mnohé spíše odrazují. Přesto se velký Pixel 2 stal jedním z nejlepších telefonů roku. Jen to bohužel není taková pecka, v jakou jsem nepochybně nejen já doufal.

Konektivita: není co řešit

Pixel 2 XL je vlajková loď Googlu a můžete u něj tedy počítat s kompletní výbavou. Nechybí LTE, Wi-Fi ac, NFC či Bluetooth 5.0 pro spolehlivé připojení nejen bezdrátových sluchátek, které by se určitě hodily. Rovněž A-GPS je tu opravdu senzační. Vždy se okamžitě našla, nikdy nezlobila, navíc jí doplňuje GLONASS, BeiDou i Galileo. Prostě je tu vše, jak má být. Přidala se letos dokonce i eSIM funkcionalita, ale tu bohužel zatím nevyužívá ani žádný operátor v rodném USA, natož u nás. Jediný, kdo eSIM nabízí, je samotný Google prostřednictvím svého Google Fiber. Příslib do budoucnosti je to ale hezký.

Líbilo se nám
 • NFC a Bluetooth 5.0
 • eSIM se může v budoucnu hodit
 • maximální výbava pro navigaci

Fotoaparát: pěkné snímky kdykoli

Jestli bych měl vybrat disciplíny, ve kterých Pixel 2 XL nejvíce exceluje, tak je to systém a fotoaparát, na který se nyní podíváme. Telefon disponuje naprosto senzačním 12,2Mpx fotoaparátem se světelností f/1.8 a optickou stabilizací. Verdikt je tu stejný jako u Pixelu 2, v jehož recenzi najdete ještě více fotografií. V této cenovce už přeci jen nenarazíte na horší fotoaparáty a výběr toho nejlepšího je spíše otázkou preferencí. Pro mě je však nejlépe fotícím telefonem roku právě Pixel 2, ať už ten malý, nebo velký.

Fotky vypadají opravdu výborně za jakýchkoli podmínek. Pixel má skvělý dynamický rozsah, detaily tu rozhodně nechybí, fotografie jsou vždy ostré na první dobrou a ani v noci se nenechá fotoaparát zahanbit. Video letos kombinuje tu nejlepší elektronickou stabilizaci na trhu z loňských modelů s novou optickou stabilizací pro krásně plynulé záběry. Navíc funguje tato stabilizace stejně dobře ve Full HD i ve 4K. Rozlišení či snímkování zde prostě nehrají roli.

Fotografie z interiéru a v noci

Také čistě softwarový portrétní režim funguje až překvapivě dobře a často z něj vypadají výsledné fotky i lépe než u konkurentů, kteří využívají dvou objektivů. Zde přitom funguje stejně dobře jak u hlavního, tak u předního 8Mpx foťáku, který tak dokáže vykouzlit opravdu skvěle vypadající snímky.

Portrétní režim z hlavního fotoaparátu

Fotoaplikace je k tomu všemu blesková a snadno se používá, byť někomu by mohl chybět manuální režim či různé módy, jaké najdeme u jiných výrobců. Osobně však od telefonu chci, abych mohl prostě jen rychle foťákem někam namířit, zmáčknout spoušť a dostal pěknou fotku. Při kvalitě snímků z Pixelu tedy s čistě automatickým režimem nemám žádný problém. Mnozí však budou mít jiný názor, a to je v pořádku. Každý chce po svém telefonu něco jiného.

Selfie s portrétním režimem - poslední snímek s vypnutým režimem

Jeden režim však fotoaparát od našeho testování menšího Pixelu 2 přeci jen dostal. Díky aktualizaci systému na Android 8.1 si nyní můžete trošku pohrát s virtuální realitou. Do prostoru lze umístit třeba postavičky ze Star Wars či populárního seriálu Stranger Things. Postavičky na sebe zároveň reagují, pokud je dáte k sobě, a dokonce některé vnímají i vás.

Google AR Core

Kupříkladu pokud se přiblížíte příliš blízko ke Stormtrooperovi, řekne vám, ať od něj ustoupíte a pokračuje dál v chůzi, načež vás neustále podezřívavě pozoruje, ať jdete kamkoliv. Prozatím je toto ARCore jen blbůstka na pobavení, ale v budoucnu bychom se mohli dočkat zajímavých způsobů využití, obzvlášť když Google utnul svoje Tango, který se rovněž soustředil na rozšířenou realitu.

Líbilo se nám
 • výborné fotografie za všech okolností
 • povedený portrétní režim u zadního i předního fotoaparátu
 • nejlepší stabilizace na trhu
 • rychlá a přehledná aplikace
Nelíbilo se nám
 • mnoha uživatelům může chybět manuální režim

Software: musí se zažít

Zážitek, jaký dostanete ze systému v Pixelech, se popisuje veskrze jednoduše. Můžete si myslet, že máte opravdu svižný telefon, ale dokud jste si nevyzkoušeli Pixel, nemáte o skutečném potenciálu Androidu nejmenší tušení. Pokaždé mě překvapí, jak nádherně v těchto zařízeních systém běží a s jakou rychlostí vám vše zprostředkuje. Ať už jde o zapínání či přepínání aplikací nebo náročný multitasking, vše běží bez sebemenšího zadrhnutí.

Navíc vypadá nejnovější Android 8.1 Oreo opravdu skvěle a pixelovské prostředí protkávají různé příjemné maličkosti, jako že se vám změní téma prostředí na tmavé v závislosti na vaší tapetě, aby vše vždy hezky ladilo. V Oreu najdete také vylepšené notifikace, které můžete nově odkládat, nebo zvolit u aplikací, který typ notifikací vám od nich bude chodit. Dostalo se na podporu řady kvalitních audio kodeků, nový režim obrazu v obraze, stále je tu gesto pro stáhnutí notifikační lišty čtečkou a tak dále. O novinkách v Oreu jsme se rozepisovali již několikrát a zde najdete tytéž.

Aplikace jsou tu samozřejmě všechny přímo od Googlu a není jich ani moc. Připomenout musím jednu z největších předností nových Pixelů. Google u druhé generace totiž prodloužil dobu, po kterou budou telefony dostávat velké aktualizace, na 3 roky, což je ve světě Androidu naprostá rarita. Žádný jiný výrobce takovou záruku nenabízí a pro mnohé to může být stejně jako pro mě rozhodující faktor při koupi.

Líbilo se nám
 • velmi rychlý a plynulý systém
 • užitečné funkce prostředí
 • 3 roky zaručených aktualizací
Diskuze ke článku
volte
Funguje s tímto mobilem telefonování přes LTE u českých operátotů? V celé recenzi bohužel není o funkci VoLTE ani zmínka!
Martin
To radši LG V30 než Pixel 2 XL. Jinak Modrým nádechem trpí každý kdo má oled, dokonce samsung i růžový :D
Absolut NoFak
Vypálené Amoledy, lagy a asi milijarda problémů: takhle se kopíruje od ShitShuntu.
Antik
Z recenze vyplývá ze kdyz ho chcete neni to spatny telefon ,ale jestli se rozhodujete ostatni jsou lepsi

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze