Google Pixel 2 XL
recenze

Google Pixel 2 XL

Prvotřídní stroj se špatnou pověstí
21

Vrchol nabídky samotného Googlu, tedy ten nejlepší z nejlepších. Pixel 2 XL se měl stát zlatým hřebem roku 2017, avšak nemilé problémy, které jeho krátký život provázejí, mnohé spíše odrazují. Přesto se velký Pixel 2 stal jedním z nejlepších telefonů roku. Jen to bohužel není taková pecka, v jakou jsem nepochybně nejen já doufal.

Displej: rámečky nejsou vše

Tím největším oproti menšímu sourozenci a loňským modelům je samozřejmě 6palcový OLED displej od LG s poměrem stran 18:9, který značně zmenšil rámečky. Obraz vypadá dobře, to ano, ale v té nejvyšší kategorii najdete lépe vypadající panely. Nově přidaný saturovaný režim obraz razantně vylepšil, ale ani tak se nedokáže rovnat třeba Samsungu a bez tohoto režimu vypadá obraz na moderní OLED panel přímo otřesně. Maximální jas však plně dostačuje, nechybí Always On funkce ani barevná notifikační dioda (byť nekonfigurovatelná) a má neskutečně příjemnou vibrační odezvu.

Google Pixel 2 XL

Rámečky tu ale zkrátka nejsou tak malé jako u konkurentů, což je z velké části daň za přední reproduktory. To je pro mnohé vcelku smysluplná oběť, jenomže obří jsou tu i boční rámečky a Pixel 2 XL je tak výrazně větší než kupříkladu LG V30 se stejně velkým displejem a nezadá si nic ani s Notem8 od Samsungu, který má displej výrazně větší. Pixel vedle takových zařízení zkrátka moc působivě nevypadá.

Líbilo se nám
 • nový saturovaný režim výrazně zlepšil kvalitu obrazu
 • vysoký jas
 • Always On i notifikační dioda
 • velmi příjemná vibrační odezva
Nelíbilo se nám
 • oproti konkurentům silnější rámečky (zejména boční)
 • bez speciálního režimu vypadá displej podprůměrně

Zvuk: extratřída

Stejně jako v obřích rámečcích malého Pixelu 2, i zde jsou na přední straně stereo reproduktory. A jsem za to opravdu rád. Jedná se totiž prozatím o ty nejlepší reproduktory, jaké jsem měl tu čest letos poslouchat. Pravděpodobně jen Razer Phone by dokázal Pixel překovat.

Google Pixel 2 XL

Reproduktory jsou velmi hlasité, zvuk je křišťálově čistý i na tu nejvyšší hlasitost a zároveň je hezky dynamický. Nemluvě o tom, že jde tento skvělý zvuk vždy přímo k vám. Bohužel další věcí, kterou tento velikán sdílí s menším Pixelem, je chybějící 3,5mm jack, jehož absenci musíte řešit Bluetooth sluchátky, nebo v balení přidanou redukcí z USB-C.

Líbilo se nám
 • skvělé stereo reproduktory
 • hlasitý výstup
 • zvuk jde vždy přímo k vám
Nelíbilo se nám
 • chybí 3,5mm jack

Výkon hardwaru: spolehlivý rychlík

Ani hardwarově se letošní modely Pixelů neliší. Těšit se tedy můžeme ze Snapdragonu 835, 4 GB RAM a v našem případě hned 128 GB interního úložiště (cca 110 GB volných). Slot pro microSD kartu sice chybí, ale to mě u tak velké paměti opravdu netrápí. Výkonu je tu zkrátka dost a dost, přičemž stejně jako Pixel 2 je i tento obr šampiónem v rychlosti a plynulosti celého systému. Na bleskový chod prostředí se tu zkrátka můžete spolehnout, ať už s telefonem děláte i ty nenáročnější aktivity.

Líbilo se nám
 • vysoký výkon
 • spousta paměti

Výdrž baterie: nenechá vás ve štychu

Co mě během testování až překvapivě potěšilo je výdrž baterie, jež má kapacitu 3 520 mAh. I ten nejnáročnější den plný focení a hraní zvládl Pixel 2 XL od rána do večera s 15 procenty k dobru. Při běžném používání ukazovala baterie na konci dne vždy nějakých 40 procent, den a kousek výdrže je tedy zaručen. I na ty bájné dva dny se můžete dostat, ale to už musíte telefon opravdu výrazně šetřit.

Google Pixel 2 XL

Ani v redakčním testu výdrže Pixel nezklamal. Dokázal streamovat Full HD video přes Wi-Fi hned 10 hodin a 36 minut, což je opravdu velmi dobrá hodnota. Pochvalu zaslouží také rychlé nabíjení skrz USB-C, kdy se z nuly na sto procent dostanete za hodinku a půl.

Líbilo se nám
 • dobrá výdrž baterie za všech okolností
 • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
volte
Funguje s tímto mobilem telefonování přes LTE u českých operátotů? V celé recenzi bohužel není o funkci VoLTE ani zmínka!
Martin
To radši LG V30 než Pixel 2 XL. Jinak Modrým nádechem trpí každý kdo má oled, dokonce samsung i růžový :D
Absolut NoFak
Vypálené Amoledy, lagy a asi milijarda problémů: takhle se kopíruje od ShitShuntu.
Antik
Z recenze vyplývá ze kdyz ho chcete neni to spatny telefon ,ale jestli se rozhodujete ostatni jsou lepsi

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze