Fitbit Charge HR
recenze

Fitbit Charge HR

Srdeční záležitost pro každého
20

Možná se právě poohlížíte po nějakém novém gadgetu, který by vám trochu usnadnil nebo zpestřil život. Určitě jste narazili na chytré hodinky a náramky, které v současnosti zažívají obrovský boom. Právě do kategorie chytrých náramků spadá také námi testovaný Charge HR, který se snaží zaujmout hlavně jednou věcí, kterou je monitorování srdečního tepu. Zaujme, nebo je to další „zbytečnost“?

Závěr: srdeční záležitost

Na závěr musím Fitbitu uznale zatleskat, jelikož Charge HR je téměř vším, čím by měl chytrý náramek být. Záměrně říkám „téměř,“ protože několik mínusů má. Prvotně je to absence upozorňování na notifikace, jako je e-mail nebo zprávy (dokáže upozornit jenom na příchozí telefonát). Za druhé je to poněkud líné snímání srdečního tepu, které velké změny v srdečním tepu zaregistruje celkem pomalu a chvíli trvá, než se hodnota na displeji vyrovná s vaší skutečnou srdeční aktivitou. Nepotěšila mě ani odolnost proti poškození a vnějším vlivům, jelikož plastový modul displeje na sobě nese již po dvou týdnech zjevné známky používání. Náramek navíc nelze plně ponořit pod vodu nebo ho nosit do sprchy, takže s ním nelze měřit srdeční aktivitu při plavání. Déšť nebo pot ale nevadí a nemusíte ho kvůli přeháňce sundávat z ruky.

Fitbit Charge HR

Jinak je ale Charge HR skvělý. Má velmi příjemný pásek, spolehlivou přezku a je velmi lehký (na ruce ho téměř neucítíte). Výborná je také výdrž na jedno nabití a rychlost nabíjení. Displej se dobře čte za všech podmínek a nabízí ty nejdůležitější informace a funkce, které ke správě vašeho fitness života potřebujete. Aplikace je také velmi dobrá – je jednoduchá, intuitivní a rychlá. Osobně vidím náramky, jako je Charge HR, více využitelné než komplexní hodinky s Android Wear a dalšími systémy. Mít na zápěstí dvoupalcový OLED displej je sice hezké, ale značně nepraktické, což se o Charge HR říci nedá. A upřímně, fotografie nebo videa si raději pustím na displeji telefonu. Jediné co bych tak osobně do budoucna změnil, je odolnost konstrukce a uvítal bych i podporu různých notifikací. Ve výsledku ale k Charge HR nemám moc výtek a mohu ho směle doporučit každému, kdo by chtěl chytrý náramek s aktivním monitorováním srdečního tepu. Cena není nízká, ale vzhledem k dobré funkčnosti odpovídající . V Česku jej zakoupíte za cenu kolem 4 000 korun, například v obchodě Sunnysoft.cz, který nám na test náramek zapůjčil.

Za zapůjčení náramku na testování děkujeme e-shopu Sunnysoft.cz.

Konkurence

Do konkurence zařadím levnější variantu dnes testovaného náramku, tedy Fitbit Charge. Kromě snímače tepové frekvence mu nic nechybí a slibuje ještě delší výdrž na jedno nabití. Pokud vám tedy nejde o příliš aktivní sledování vašeho fitness života, Charge může být dobrou volbou. Oproti variantě HR ušetříte přibližně 1 500 korun a náramek vás vyjde na 3 000 korun.

Fitbit Charge
Fitbit Charge

Pokud by vám naopak schopnosti Charge HR nestačily, můžete si pořídit Fitbit Surge. Tento náramek nabízí větší displej, má přehrávač hudby, GPS modul a dokáže upozornit jak na telefonáty, tak i na další notifikace. V nabídce fitness trackerů jde tedy o jeden z nejlépe vybavených dostupných náramků. Tomu ale odpovídá i cena kolem 6 500 korun.

Fitbit Surge

Se všemi velkými platformami pracuje také Microsoft Band, který je funkčně ještě o krok dál, než Charge HR, ale budete ho muset nabíjet téměř denně. S náramkem od Fitbitu sdílí nemožnost ponoření pod vodu, ale dokáže zobrazovat pokročilé notifikace.

Microsoft Band
Microsoft Band

Microsoft Bandu je podobný také náramek Samsung Gear Fit, který vydrží na jedno nabití přibližně dva dny, ale nedisponuje sledováním tepu 24/7 tak, jako to umí Microsoft Band nebo Charge HR. Velkou výhodou je certifikace IP67, takže mu nevadí ani ponoření pod vodu do hloubky jednoho metru po dobu půl hodiny.

Samsung Gear Fit
Samsung Gear Fit

A jestli chcete to nejlepší, co se na fitness trhu dá pořídit pro obyčejného uživatele, můžete si koupit Polar V800 se snímačem srdečního tepu. Tento náramek je plně zaměřený na zdravý životní styl a dokáže sledovat nespočet informací, nabízí pokročilé fitness funkce, disponuje GPS modulem, má nastavitelné sportovní profily a funguje až do hloubky 30 metrů pod vodou. Počítejte ale s hutným příplatkem, cena se na českých e-shopech pohybuje kolem 9 500 korun (v oficiálním e-shopu dokonce 12 590 korun).

Polar V800
Polar V800 H7
fitbit-charge-hr
Klady
 • příjemný elastický pásek
 • kovová přezka pro zapínání
 • několik dostupných velikostí a barev
 • dobře čitelný displej
 • snímač tepové frekvence
 • povedená aplikace
 • tichá upozornění
 • grafy ruzných aktivit včetně spánku
 • výborná výdrž na jedno nabití
Zápory
 • neupozorní na e-maily a další notofiikace
 • krycí plast displeje se lehce poškrábe
 • snímač tepu by mohl být rychlejší
Diskuze ke článku
Breta
Děkuji za recenzi. A snad bude vícero recenzí těchto příslušenství. náramek vypadá dobře a opravdu škoda těch notifikací a odolnosti (čekal bych od náramku pro aktivní živ. styl odolnost na vyšší úrovni:)).
Viktor D
Děkuji za přínosnou recenzi. Momentálně používám "jednoduchý" náramek Xiomi. Má podle mého názoru graf spánku s větší výpovědní hodnotou - hluboká fáze atd. Hledám nyní něco s měřením tepu 24/7 a na 95% jsem si vybral Fitbit HR, A L E !!! ouha, nelze v našich luzích a hájích sehnat velikost XL. Ani Sunnysoft mi zatím nedokáže odpovědět - jestli a event. kdy... Mimochodem, ta pomůcka na zjištění správnosti výběru velikosti náramku je skvělá - děkuji. Velikost XL je k mání pouze na stránkách výrobce a ten zasílá pouze do USA a Kanady..Pokud by někdo měl typ ? Děkuji předem.
hfy
proč není video
neo taa
neo taa
Škoda, takže na občasné trénování to není. Když dávám občas intervalový běh, tak to není k ničemu, pokud bude byť pár sekund opožděně měřit. To si můžu měřit tep se stopkama v ruce a zadarmo :)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze