Doogee Y7
recenze

Doogee Y7

Levný a schopný
44

Značka Doogee patří spíše na okraj zájmu českého rybníčku a doby její největší slávy pominuly. Nadále však modely pod touto čínskou značkou naleznete v internetových obchodech, zpravidla za překvapivě nízkou cenu. To je případ i námi testovaného kousku Y7, který se snaží lákat na moderní výbavu za necelé tři tisíce korun.

Konektivita: nezbytný základ

Co se konektivity týče, máte k dispozici samozřejmě LTE ve všech u nás podporovaných pásmech, Wi-Fi 802.11b/g/n s podporou funkcí Wi-Fi Direct a hotspot i Bluetooth 4.0. NFC však trestuhodně chybí. Navigovat se můžete přes A-GPS, GLONASS a čínské BDS. Staromilce potěší dnes již poměrně raritní podpora FM rádia s RDS. Telefon podporuje práci se dvěma nanoSIM kartami, přičemž obě podporují LTE.

Líbilo se nám
  • LTE
Nelíbilo se nám
  • chybějící NFC

Fotoaparát: Achillova pata

Doogee Y7 dokáže případné zájemce lákat i na fotoaparát. Ten je totiž duální a nabízí 16 a 13 megapixelů při světelnosti f/2.0. Nechybí automatické ostření a přisvětlovací dioda. Prostředí působí vcelku klasicky: z pravé strany vytáhnete klasické nastavení, z levé strany pak režimy, kde nechybí noc, panorama či manuální režim. Sekundární fotoaparát má zřejmě sloužit pro práci s hloubkou ostrosti, ale v praxi to v podstatě vůbec nijak nefunguje.

Prostředí fotoaparátu

Výsledky fotoaparátu jsou však značným zklamáním. I během dne se telefonu nedaří trefit věrnost barev, a to není vše. Problémová je také ostrost po celé ploše fotografie. To vše při platí i za takřka dokonalých světelných podmínek. Jakmile se situace zhorší, například vejdete do interiéru, jsou výsledky vyloženě žalostné, rozumějte velmi tmavé. Pokoušet se fotografovat noční scény je zcela zbytečné – Doogee Y7 pak nic nevidí.

Ukázkové fotografie

Záznam videa je umožněn dle očekávání ve Full HD rozlišení se 30 snímky za vteřinu. Výsledky nejsou právě oku lahodící. Opět je problém s ostrostí videa i plynulostí, přičemž telefon scénu neustále přeostřuje a tím záběry kazí.

Doogee Y7 (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Nakonec je zde čelní fotoaparát s 16 megapixely, světelností f/2.0 a šířkou záběru 80°. Výsledky opět nejsou nijak působivé, ale pro základní využití, tedy pro selfies na sociální sítě, postačí.

Doogee Y7
Ukázková fotografie z čelního fotoaparátu
Líbilo se nám
  • duální fotoaparát
  • přehledné prostředí
Nelíbilo se nám
  • nekvalitní fotografie i videa

Software: takřka čistý Android

Telefony Doogee nebyly svým pojetím softwaru nikdy příliš oblíbené. Často bývalo prostředí zastaralé a především plné zbytečných aplikací. Tomu je však konec. V Doogee Y7 se nachází Android 8.1 Oreo v takřka čisté podobě s listopadovými bezpečnostními záplatami. Na vyšší verzi telefon asi jen tak nepovýší, ale během testování dorazila jedna menší aktualizace. Doogee skutečně sáhlo jen po základních aplikacích a nic si neupravovalo k obrazu svému. Vše se pozitivně projevilo na chodu prostředí, který je svižný. Dokonale rozjetou partii si Doogee kazí nedokonalou lokalizací. Tu a tam v prostředí narazíte na anglické popisky, typicky v nastavení. Nejde o nic hrozného, ale nepůsobí to příliš dobře.

Líbilo se nám
  • dobrá optimalizace prostředí
  • žádné zbytečné aplikace
Nelíbilo se nám
  • místy nedotažená lokalizace
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Zdejší redakce je opravdu fascinující. O mnohem hůře fotícím Hororu 7A napíší, že podává slušné výsledky, tady se kritizuje, prý zklamání. Pane Pavlíčku, díval jste se aspoň na to, jak fotí konkurence? I lepší telefony podávají horší výsledky, než Doogee. Vy opravdu potřebujete dost zásadní operaci očí.
pikatchu
Doogee = levne = logicky dost okuchane, nebrat ani zadarmo !!!
Jef
Článek ani nečíst a telefon v žádném případě nekupovat!
Nick Cave
Bazmek

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze