Doogee Y7
recenze

Doogee Y7

Levný a schopný
44

Značka Doogee patří spíše na okraj zájmu českého rybníčku a doby její největší slávy pominuly. Nadále však modely pod touto čínskou značkou naleznete v internetových obchodech, zpravidla za překvapivě nízkou cenu. To je případ i námi testovaného kousku Y7, který se snaží lákat na moderní výbavu za necelé tři tisíce korun.

Displej: nebývale kvalitní

Doogee v modelu Y7 nasadilo IPS displej s úhlopříčkou 5,84 palce a nyní pozor – doplnilo jej jemným Full HD+ rozlišením, které v této cenové relaci rozhodně není obvyklé. Velká pochvala pro výrobce. Na displej je skutečně radost pohledět a je skvěle čitelný z úhlů. Na sluníčku by jas mohl být vyšší, ale rozhodně nejde o tragédii. Za zmínku stojí také snaha o malé rámečky. Ta vyšla vcelku vniveč, neboť rámečky působí spíše tlustým dojmem a pod displejem dokonce vzniklo dost místa pro velké logo výrobce. Na druhou stranu před sebou máme levný telefon. V horní části displeje je větší výřez pro čelní kamerku a reproduktor. V nastavení lze výřez krásně skrýt, kdy se linka přesně kolem výřezu zbarví do černa.

Doogee Y7

V nastavení dále objevíte automatickou regulaci jasu, která funguje vcelku obstojně. Můžete si částečně upravit i barevný nádech displeje. O ochranu displeje se stará neznámé tvrzené sklíčko a zatím škrábancům odolává spolehlivě. Telefon bohužel postrádá informační diodu a nahrazuje ji pouze ambientním režimem displeje, který dokáže dočasně zobrazit zmeškanou událost. Celkově ale musíme říci, že displej patří k příjemným překvapením zařízení.

Líbilo se nám
 • dostatečně velký a jemný displej
 • dobrá čitelnost
 • výřez lze snadno skrýt
Nelíbilo se nám
 • chybí informační dioda

Zvuk: pouze základ

Pokud se na displeji výrobce rozhodl nešetřit, u reproduktoru si přes kapsu neplácl. Hraje sice hlasitě, takže nepřeslechnete vyzvánění, avšak kvalita reprodukce nestojí za moc. To může být pro cílovou skupinu problém. Mladí uživatelé totiž hudbu rádi poslouchají hlasitě. Výstup do sluchátek je aspoň průměrný a nenáročného uživatele uspokojí.

Líbilo se nám
 • hlasitý reproduktor
Nelíbilo se nám
 • nekvalitní reprodukce

Výdrž baterie: dva dny jistotou

V útrobách telefonu se nachází baterie s kapacitou 3 360 mAh, což je s ohledem na velikost displeje velice slušná hodnota. Výdrž se i při náročnějším používání pohybuje kolem dvou dní. Pokud na telefonu budete využívat navigaci či hrát hry, výdrž se samozřejmě hravě smrskne na několik hodin.

Doogee Y7

A po vybití nastane jiná obtíž – telefon se dlouho nabíjí. Není překvapením, že rychlé dobíjení energie zůstává levným telefonům zpravidla zapovězené. Z nuly do plné kapacity to modelu Y7 zabere dlouhé 2 hodiny 38 minut. Během testování se nám bohužel několikrát stalo, že se telefon při používání nečekaně vypnul. Například hlásil stav baterie kolem 18 % a do pár minut byl zcela vybitý. Zdá se, že špatně signalizuje zbývající stav baterie, a proto doporučujeme dobíjet, než ukazatel začne ukazovat 20 %.

Líbilo se nám
 • dobrá výdrž
Nelíbilo se nám
 • dlouhá doba nabíjení
 • na ukazatel baterie není úplně spoleh

Výkon hardwaru: nenáročným postačí

Žádný osvědčený Snapdragon či čínský MediaTek. Doogee v případě modelu sáhlo po procesoru Unisoc SC9863A s osmi jádry, kdy hlavní čtyři jsou taktována na 1,6 GHz a zbylá čtyři na 1,2 GHz. Tento neznámý typ procesoru je pohrobkem po výrobci Spreadtrum Communications. Výkonu nemá na rozdávání, výsledek přes 70 tisíc bodů v benchmarku AnTuTu je však slušný. Podporuje ho navíc 3GB operační paměť a 32GB úložiště (23 GB volných po prvním zapnutí). Takovou kombinaci lze považovat za lehce nadprůměrnou. V případě nouze o úložný prostor můžete do telefonu vložit až 64GB paměťovou kartu.

Benchmark testy
Líbilo se nám
 • slušná operační paměť
 • dostatečně velké úložiště
 • podpora paměťových karet
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Zdejší redakce je opravdu fascinující. O mnohem hůře fotícím Hororu 7A napíší, že podává slušné výsledky, tady se kritizuje, prý zklamání. Pane Pavlíčku, díval jste se aspoň na to, jak fotí konkurence? I lepší telefony podávají horší výsledky, než Doogee. Vy opravdu potřebujete dost zásadní operaci očí.
pikatchu
Doogee = levne = logicky dost okuchane, nebrat ani zadarmo !!!
Jef
Článek ani nečíst a telefon v žádném případě nekupovat!
Nick Cave
Bazmek

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze