Dell Inspiron 11z Touch
recenze

Dell Inspiron 11z Touch

Yoga přes kopírku
16

Dell je na trhu s notebooky velmi dlouho. Jeden čas jej dokonce společně s IBM ovládal, tyto doby jsou ale už pryč. Dell kromě kvalitních pracovních stanic a herních Alienwarů vyrábí i levnější laptopy a pouští se i do konvertiblů. Jedním z nich je i nám i testovaný Dell Inspirion 11z Touch, který navíc patří mezi vůbec nejdostupnější konvertibly na trhu. Jak se projevila cena na výsledném produktu?

Záruka: 2 roky u prodejce

Dell poskytuje na vybrané modely svoji „Next Business Day“ záruku a tento je jedním z nich. Co to znamená? Pokud se vám notebook rozbije, stačí zavolat a přijede k vám technik. Nemusíte si dělat starosti s balením laptopu do krabice nebo poštou, vše je obstaráno za vás. Jakmile bude počítač opraven, je přivezen zpět k vám a můžete jej opět používat. Záruka je platná 2 roky.

Operační systém: poměrně čistý systém

Operačním systémem jsou samozřejmě Windows 8.1 v základní verzi. Kromě systémových nástrojů je předinstalovaný i správce notebooku. Bohužel byl předinstalován i velmi otravný antivirus McAfee od Intelu. Nejlepší je jej odinstalovat, stejně po 30 dnech přestane fungovat.

Snímky ze systému

Závěr: skvělý poměr cena/kvalita

Dell Inspiron 11z Touch je velmi povedeným konvertiblem. Mezi jeho přednosti patří rozhodně kvalitní konstrukce, rychlé odezvy systému, kvalitní displej a samozřejmě cena. Nyní ta tmavá stránka věci – vyšší hmotnost, horší zvuk a také chybějící magnety, které by držely displej u základny. Až na právě zmíněné neduhy ale není důvod notebook nedoporučit. Moc parády s ním neuděláte, ale pokud hledáte základní konertibl, může být vážným kandidátem. Jeho cena činí 12 000 Kč a na trhu je pouze tato námi testovaná varianta.

Dell Inspiron 11z Touch

Konkurence

HP Pavilion x360

Jedním z konkurentů je HP Pavilion x360 s 11palcovou úhlopříčkou, který také nabídne přetáčecí konstrukci. Jeho výkon je prakticky totožný s Dellem, jen má oproti němu ve výbavě 128GB SSD, a to už je na zamyšlenou. Také je mnohem více extravagantní a je k dostání v modré a růžové variantě. Srovnatelná varianta stojí taktéž 12 tisíc, ale ty nejlevnější se prodávají už za 7 800 Kč.

HP Pavilion x360

Acer Switch 10

Acer Switch 10 nabídne oddělitelnou konstrukci ala Asus Transformer. Je sice o palec menší, ale to je u tabletu spíše výhodou. Jeho výkon je o poznání nižší. Výhodou Aceru jsou dva disky, v těle tabletu je 64GB eMMC čip a v základně je ještě ukrytý 500GB pevný disk. Nevýhodou je zase nižší kapacita operační paměti, která činí pouze 2 GB. Za cenu 12 000 Kč dostanete poměrně solidní tablet s klávesnicí, ale ne každému musí tato konstrukce vyhovovat. Nejlevnější varianty se prodávají už za 8500 Kč.

Acer Switch 10

Asus Transformer Book T200TA

A nyní Asus Transformer Book T200TA. Ten je podobně jako Acer Switch 10 poháněn procesorem Intel Atom, ale na vyšší frekvenci. Taktéž má oproti Dellu poloviční hodnotu operační paměti, což může být omezující. Neobsahuje pevný disk, nýbrž eMMC čip o kapacitě 64 GB. Za 11 500 Kč můžete získat solidní tablet s klávesnicí, jen s o něco horší výbavou.

Asus Transformer T200TA
dell-inspiron-11z-touch
Klady
  • dobré zpracování
  • rychlé reakce systému
  • pěkný displej
  • poměrně pohodlná klávesnice
Zápory
  • volnější panty v režimu tabletu
  • hlučný disk
Diskuze ke článku
Pan Spok
Děkuji pěkný přístroj.
Prosím o recenzi na čínský telefon do značky Doogee konkrétně na Doogee HITMAN DG850
Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
Děkuji za recenzi!! A nebudete testovat i 13z model??
Lupenyk
Notebook mám doma a magnety určité má (přikládal jsem k základně magnety na zkoušku)...jinak mě překvapila kritika zvuku, který na jiných serverech posuzují jako výborný. :)
Velda
Yoga přes kopírku? Aha. Takže, když Dell sice byl první velký výrobce konvertiblů, ale kopíruje Lenovo, aha!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze