Dell Inspiron 11z Touch
recenze

Dell Inspiron 11z Touch

Yoga přes kopírku
16

Dell je na trhu s notebooky velmi dlouho. Jeden čas jej dokonce společně s IBM ovládal, tyto doby jsou ale už pryč. Dell kromě kvalitních pracovních stanic a herních Alienwarů vyrábí i levnější laptopy a pouští se i do konvertiblů. Jedním z nich je i nám i testovaný Dell Inspirion 11z Touch, který navíc patří mezi vůbec nejdostupnější konvertibly na trhu. Jak se projevila cena na výsledném produktu?

Výkon: všechno v jednom čipu

Procesor: Pentium ve formě

Počítač pohání procesor Intel Pentium N3530, který má čtyři jádra na frekvenci 2,17 GHz s podporou Turbo Boost až na 2,42 GHz. Výkon, který podává je srovnatelný se staršími modely Intel Core 2 Duo na 1,8 GHz, ale ve vícevláknových operacích se dotahuje i na starší procesory řady Core i3, a to už je celkem slušné. Určen je samozřejmě pouze na kancelářskou práci, ale zvládne i nenáročnou úpravu fotek. Procesoru asistují 4 GB paměti RAM, ta nejde nijak rozšířit. Jedná se o typ DDR3 a všechny paměťové čipy jsou taktovány na 1600 MHz.

Informace o CPU
CPU testy
Cinebench R11.5 CPU Multi 64b 1,86 bodů
Cinebench R15 CPU Multi 64b 153 bodů
Geekbench 32b 3208
SuperPi v1.5 Mod - 8M 5 minut 46 vteřin

Grafický akcelerátor: jen do kanceláře

Akcelerátor obsažený v procesoru byl vyňat ze starších procesorů Ivy Bridge a osekán o mnoho jader. Ta zbyla jen čtyři a tomu odpovídá i výkon. Zahrajete si bez problémů starší hry, ale nejlépe si grafika vede při kancelářské práci.

Informace o GPU
GPU testy
Alien vs. Predator 2011 5,1 FPS
Furmark 720p 1 FPS / 106 bodů
CB R11.5 GPU OpenGL 64b 6,49 FPS
CB R15 GPU OpenGL 64b 5,96 FPS
FFXIV: A Realm Reborn 796 bodů
3DMark 5029 bodů

Úložný prostor: pekelně velké HDD

Jelikož cena je stlačená poměrně nízko, bylo třeba někde šetřit. Bohužel to odneslo úložiště a tak najdeme v útrobách obyčejný pevný disk s 5400 ot./m. Jeho nesporná výhoda je, že má kapacitu 500 GB, ale na druhou stranu je jednou z nejpomalejších částí zařízení. Naštěstí však systém příliš nezpomaluje a jeho odezvy jsou celkem slušné. Po spuštění je pro uživatele přístupných 412 GB, pokud by vám to bylo málo, můžete si dokoupit větší disk. Jde se totiž o klasický 2,5" rozměr.

Testy disku

Hlasitost a teplota: poměrně tichý

Architektura Bay Trail není příliš náročná na chlazení. I když je možné chladit čip pasivně, sáhl Dell po aktivním ventilátoru a prakticky si tak pojistil, že se procesor nepřehřeje. Větráček je schopen běžet až při 10 000 otáčkách za minutu, ale za celou dobu testování se na tuto hodnotu nedostal. Hlučnost ventilátoru je v mezích, v klidu je slyšet jen slabý šum. V zátěži už je to horší, ale nepřehluší průměrně hlasitou místnost.

Teplota v klidu Teplota v zátěži
Procesor 32°C 60 °C
Grafický akcelerátor 31 °C 59 °C

Výdrž baterie: skoro jeden pracovní den

Délka výdrže při běhu na baterii překvapila. Díky větší tloušťce těla se do útrob počítače vešla i větší baterie, která má kapacitu 45 Wh. Ta dokáže udržet notebook při životě poměrně pěkných 6 hodin a 33 minut při přehrávání FullHD videa. Při kancelářské práci je to ještě lepší – 7 hodin a 5 minut, to je skoro celý jeden pracovní den. To je na notebook v této cenové relaci velmi dobrý výsledek.

Typ testu
Kancelářská práce 7 hodin 5 minut
Přehrávání videa 1080p 6 hodin 33 minut
Diskuze ke článku
Pan Spok
Děkuji pěkný přístroj.
Prosím o recenzi na čínský telefon do značky Doogee konkrétně na Doogee HITMAN DG850
Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
Děkuji za recenzi!! A nebudete testovat i 13z model??
Lupenyk
Notebook mám doma a magnety určité má (přikládal jsem k základně magnety na zkoušku)...jinak mě překvapila kritika zvuku, který na jiných serverech posuzují jako výborný. :)
Velda
Yoga přes kopírku? Aha. Takže, když Dell sice byl první velký výrobce konvertiblů, ale kopíruje Lenovo, aha!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze