CUBOT Note Plus
recenze

CUBOT Note Plus

Sympatický základ za rozumnou cenu
13

Značka CUBOT již nějaký ten pátek působí na českém trhu, avšak běžně se s ní jistě nesetkáváte. Svými modely obsazuje převážně nejnižší třídu mezi chytrými telefony. Do redakce se nám dostal model Note Plus, který za přibližně tři tisíce korun nabízí kvalitní displej, takřka čistý Android nebo solidní hardware. Má tak ambice zatopit zavedeným výrobcům.

Displej: oslnivá kvalita

Hned po prvním zapnutí nás Note Plus oslnil svým displejem. Ačkoliv možná očekáváte obří úhlopříčku, což evokuje název Note, realita je jiná a na dnešní poměry má Note Plus vcelku obyčejný 5,2palcový displej. V prvé řadě potěší IPS technologií a výborným barevným podáním. To korunuje jemné rozlišením, kdy CUBOT nasadil Full HD. Displej tak jednoznačně patří k tomu nejlepšímu mezi telefony nižší, ale i střední třídy.

CUBOT NOTE Plus

Pochvalujeme si rozsah jasu. Jeho nejnižší hodnota vyhovuje čtení v noci, naopak nejvyšší hodnota pak postačí pro čtení venku za jasného dne. Pakliže by se vám nechtělo jas řešit, lze využít automatickou regulaci. Abychom však jen nechválili, povrchová úprava displeje není zcela ideální a prst po skle displeje neklouže zcela pohodlně. Jde však pouze o zvyk. Displej je chráněn nespecifikovaným odolným sklíčkem, nejde o známé značky Gorilla Glass či Dragontrail.

Pod displejem se nachází trojice senzorových kláves, avšak postrádají podsvětlení. Naopak vibrační odezva nechybí.

Líbilo se nám
  • kvalitní displej
  • automatická regulace jasu
Nelíbilo se nám
  • klávesy pod displejem nejsou podsvětlené

Zvuk: obyčejný základ

Zvukový výstup je pouze průměrný, což bylo možné očekávat. Hlavní reproduktor by mohl hrát o něco hlasitěji. Pro poslech hudby příliš dobře neposlouží, neboť klade důraz téměř výrazně na výšky. Pro poslech své oblíbené hudby je tak mnohem vhodnější použít sluchátka.

Líbilo se nám
  • dostatečně hlasitý reproduktor

Výkon hardwaru: o místo se obávat netřeba

O výkonnostní stránku se u námi testovaného modelu stará procesor od MediaTeku, konkrétně čtyřjádrový model 6737. Tomu sekundují 3 GB operační paměti. Interní paměť nabídne kapacitu 32 GB, z nichž pro uživatele zbývá zhruba 25 GB volných.

Tato kapacita nemusí být konečná, neboť Note Plus disponuje slotem pro paměťové karty. Kromě tohoto slotu najdete v útrobách telefonu ještě dva sloty pro microSIM karty.

Líbilo se nám
  • velká RAM
  • 32 GB interní paměti

Výdrž baterie: nevalná, ale...

Pod zadním krytem, který můžete běžně sundat, najdete baterii s kapacitou 2 800 mAh. Za vyzdvihnutí stojí, že je uživatelsky vyměnitelná. Výdrž baterie není nijak oslňující a i při běžném vytížení počítejte s nabíjením vždy ve večerních hodinách. Žádného překvapení jsme se tedy nedočkali.

CUBOT NOTE Plus

Nezapomněli jsme provést ani náš standardizovaný test výdrže, kdy se Full HD video přehrávalo přes Wi-Fi přesně 6 hodin a 56 minut. Nabití z nuly na 80 % zabere 1 hodinu a 28 minut, úplné nabití pak 2 hodiny a 12 minut.

Líbilo se nám
  • uživatelsky vyměnitelná baterie
Související články
Diskuze ke článku
momo
Poměrně dobrá ostrost? Co ty rozmazané kraje všech fotek? Zdá se mi že hodnocení fotoaparátů je tady dost rozporuplné. Bylo by dobré kdyby se jednotliví redaktoři "sladili" a řekli si co je dobrá fotka a co už ne. Jinak to nemá vůbec cenu číst. Jinak značka a a procesor totál trash.
Ales
Pane redaktore,zajimalo by mne,zda tento tel.ma notifikacni led diodu. A take bych rad vedel,zda u fotoaparatu jde nastavit rozliseni, abych mohl fotit treba ve velikosti 2mpx, nebo i nizsi. Abych nemel za chvilku pamet plnou fotek v maximalnim rozliseni. Dekuji za info. Aleš
Hynek
malý displej, široký rám okolo displeje o možnosti telefonovat přes LTE si můžeme nechat zdát
Kensi Blye Deeks
Kensi Blye Deeks
Zajímavý i celkem mobil, ale úroveň opravy zabezpečení že srpna?? Už jen kvůli tomu bych to nechtěl

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze