CUBOT J3
recenze

CUBOT J3

Nedostalo se ani na LTE
4

Existuje široká skupina uživatelů, kteří nepotřebují smartphone s vysokým výkonem nebo našlapaný funkcemi. Právě na takové nenáročné cílí nový CUBOT J3. Nabídne 5palcový protáhlý displej, čtyřjádrový procesor nebo 1 GB RAM. Na tom všem běží Android Go. Chybí mu však dnes již prakticky nezbytná podpora LTE.

Displej: podprůměrné rozlišení i kvalita

CUBOT použil u modelu J3 dnes oblíbený poměr stran 18:9. Zde bychom ale mohli klady displeje skončit. Displej je totiž jednou z věcí, na které se velmi šetřilo. Zamrzí zejména dnes již výrazně podprůměrné rozlišení 960 × 480 pixelů, což dává výslednou jemnost 201 PPI. Displej působí docela hrubým dojmem a rastr je při podrobném zkoumání zřejmý.

O moc lepší to není ani v dalších ohledech. Výrobce sáhl po levném TFT TN panelu. Ten nabízí slabší pozorovací úhly než IPS. Stejně tak barvy jsou jakoby mdlé. Telefon nepostrádá automatickou regulaci jasu, přesto na něm na přímém slunci téměř nic neuvidíte. O odolném skle se výrobce vůbec nezmiňuje, ale částečně ho supluje nalepená folie.

Líbilo se nám
 • podlouhlý formát displeje
Nelíbilo se nám
 • slabé rozlišení
 • horší barevné podání
 • nepříliš široké pozorovací úhly
 • horší čitelnost na slunci

Zvuk: nic moc zážitek

Průduchy na spodní hraně jsou spíše na efekt než z funkčních důvodu. Ve skutečnosti se hlasitý reproduktor ukrývá pouze za tím pravým. Hraje dostatečně hlasitě, ale jeho kvality nemohou nikoho uspokojit. Zvuk je naprosto plochý. Nenabízí žádné prokreslení ani sebemenší náznak basů.

Příliš si nepomůžete ani se sluchátky, která musíte použít vlastní, protože v balení žádná nenajdete. Sluchátkový výstup nabízí podobné kvality jako hlasitý reproduktor.

Nelíbilo se nám
 • nekvalitní zvuk

Výkon hardwaru: malá porce RAM

Pod kapotou nalezneme stejný čtyřjádrový MediaTek 6580. Ten doplňuje pouhý 1 GB RAM. Přesto je díky použitému Androidu Go telefon docela dobře použitelný pro běžné úkony. Samozřejmě že náročnější hry si na něm nezahrajete a nedostatek výkonu pocítíte i u některých aplikací.

Alespoň že u interního úložiště nedošlo k redukci jako u RAM. Telefon nabízí 16 GB. Z nich je uživatelsky přístupných 12,5 GB, ze kterých máte k dispozici velice slušných 10,5 GB. Vděčíme tomu i odlehčeným aplikacím Go od Googlu, které zabírají mnohem méně místa. Pokud by vám to nestačilo, můžete si prostor navýšit pomocí microSD karty až o 64 GB. Nepřijdete přitom ani o možnosti používat dvě SIM, protože microSD má dedikovaný slot.

Líbilo se nám
 • dostatek výkonu na běžné operace
 • 16 GB interní paměti
Nelíbilo se nám
 • 1 GB RAM

Výdrž baterie: dva dny reálné

O napájení se stará uživatelsky vyměnitelná Li-Ion baterie s kapacitou 2 000 mAh. Nižší rozlišení displeje a celkově slabší hardware však přispívají k nižší spotřebě. Při středně náročném používání, které zahrnuje synchronizaci přes mobilní data i Wi-Fi, se tak můžete klidně dostat i na dva dny provozu. Při méně intenzivním používání dosáhnete výdrže i 2,5 dne.

CUBOT J3

V našem standardizovaném testu výdrže se HD video vydrželo přes Wi-Fi přehrávat 5 hodin a 37 minut. Na 80 procent se pak telefon nabil za 1 hodinu 38 minut. Plný stav pak hlásil za 2 hodiny 43 minut.

Líbilo se nám
 • slušná výdrž
 • vyměnitelná baterie
Diskuze ke článku
Ondra Procházka
Z těchto telefonů jednoznačně Vodafone, kvality jejich telefonu jsou na tu cenu úplně zarážející.. pamatuju, jak jsem před asi čtyřmi lety měl Vodafone Smart 4 Power a fungoval úžasně, kromě foťáku a levných materiálů neměl chybu
Milan
Za 1900 je to katastrofa. Bez lte opravdu jen mobil na SMS na doma. Za 2400 dostane člověk zcela fungující xiaomi redmi 5a. Jen 500 navíc a hardware už je o level výš.
Mirek
Mám cubot j3 a jsem s nim spokojený. Za tak nízkou cenu jsem čekal nějaký sr* č ale už ho mám rok a bezproblému funguje

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze