Coolpad Modena
recenze

Coolpad Modena

Velikán se stylem a šarmem
8

Velké telefony jsou velmi populární i v s segmentu střední a nižší střední třídy. Důvodů je hned několik. Mimo pohodlnější konzumace obsahu musíme určitě zmínit zajímavý hardware, některé funkce z vyšší třídy a třeba ještě podporu dvou SIM karet. O něco podobného se snaží i Coolpad s modelem Modena.

Fotoaparát a videokamera: i průměr je někdy nadprůměrný

Na fotoaparát zákazníci často kladou vysoké nároky a Coolpad Modena se snaží uživatele uspokojit 8megapixelovýn snímačem s LED přisvětlením. Při dobrých světelných podmínkách budete spokojeni. Za šera nebo při náročnější kompozici narazíte na problémy s protisvětlem, nedostatek detailů, případně i na vyšší šum. Celkově však fotoaparát splňuje základní požadavky a za přízních podmínek je dobrý. V zásadě to stejné platí i pro přední kameru. 5 megapixelů již přináší dostatečné detaily (v porovnání s konkurencí s 1,2 megapixely), kvalita je na danou kategorii nadprůměrná, ale složitou kompozici nezvládá.

Prostředí fotoaparátu je základní. U živého náhledu vidíte pouze možnost HDR a filtrů, na vše ostatní je nezbytné navštívit nastavení, nebo možnosti předvolených režimů, kde nechybí ani panorama.
Prostředí fotoaparátu

To stejné platí i o FullHD videu s 30 snímky za vteřinu. Pokud snímači dáte zabrat, nezvládne to, ale v dané ceně to ani nelze očekávat.

Coolpad Modena – testovací video, 1080p, exteriér

Multimediální funkce: základ nezklame

Malá vnitřní paměť nedává příliš prostoru pro bloatware, ale i tak vám v Modeně nebude nic chybět. Pokud by náhodou Coolpad něco nezvládl, zavítejte do Google Play. U méně náročných zákazníků to ale nebude potřeba, protože telefon zvládne přehrávat obvyklé hudební formáty, nabídne i základní ekvalizér a poradí si také s videem. Vše je jednoduché, ale co také od přehrávače čekat. Hlavně, že si poradí i s českými titulky.

Multimediální funkce

Pokud by vás obsah v telefonu nudil, můžete si naladit i rádio s RDS. V základu je i obyčejný editor fotek a klasické funkce od Googlu. Fotky si tak můžete například zálohovat na disk.

Telefonování a zprávy: funkční základ

Základní telefonní aplikace v sobě zahrnuje nejen seznam kontaktů, ale také záznam hovorů. Vše je přehledné a v porovnání s ostatními telefony shodné. Modena nenabídne nic víc, ale zároveň nezklame.

Vytknout nelze nic ani zprávám. Na klávesnici se dobře píše, svůj podíl na tom má velký displej. Aplikační vybavenost je opět standardní, a to platí nejen pro zprávy, ale také pro e-maily, kde lze Gmail nebo E-mail. Oba klienti zvládnout pracovat s jakoukoli doménou a omezovat se nemusíte ani u Gmailu.

Zprávy

Organizační funkce: sázka na jistotu

Žádné experimenty nečekejte ani u organizačních funkcí. Klasický kalendář od Googlu je sázkou na jistotu. Funguje dobře a i designově do celého systému zapadá. Je jednoduchý a funkční. Předistalován byl i obyčejný úkolovník a těšit se můžete také na WPS Office s možností vytváření i editací Office dokumentů.

Kalendář
Diskuze ke článku
lte
Zjevne chybi podpora LTE 2100MHz, coz autor zamlcel. Mobil nema uplnou podporu LTE!
milan
Mně ten stroj za 4 tisíce přijde hodně drahej. Prakticky jediným plusem je moc povedenej design. Kombinace 5,5" displeje s rozlišením pouhých 960x540 je pak přímo vražedná. No a 1gb ram je v dnešní době moc málo na pohodlnou práci.
briza
Tak tenhle šrot snad v poměru cena/výkon předčí i Samsung a to už je co říct. Chujpad asi spoléhá na to, že jsme národ nesvéprávných blbů, jinak si nedokážu vysvětlit, proč sem tenhle odpad vozí.
Vlastislav Došek
Vlastislav Došek
Chtít za toto 4k, když je k dispozici stejný a a nebo lepší Vodafone Smart Prime 6 za 3777? Jasně, není tam DualSIM, ale má kvalitnější displej a stojí za ním krom Vodafone i TCL/Alcatel, který ve mě rozhodně budí víc důvěry, než tato pseudo cool značka.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze