Coolpad Modena
recenze

Coolpad Modena

Velikán se stylem a šarmem
8

Velké telefony jsou velmi populární i v s segmentu střední a nižší střední třídy. Důvodů je hned několik. Mimo pohodlnější konzumace obsahu musíme určitě zmínit zajímavý hardware, některé funkce z vyšší třídy a třeba ještě podporu dvou SIM karet. O něco podobného se snaží i Coolpad s modelem Modena.

Zvuk: raději sluchátka

Coolpad Modena je co se týká zvuku neslaný nemastný. Reproduktor je hlasitý a na zvonění nebo krátké video postačí. Zážitek to ale příliš není, výšky i hloubky jsou nulové a rozhodně doporučujeme připojit sluchátka, kde je zvuk, jak má být.

Coolpad Modena

Baterie: nízký výkon, vyšší výdrž

O co nejdelší výdrž se snaží baterie o kapacitě 2 500 mAh. Na 5,5palcový displej to rozhodně není příliš, ale je potřeba si uvědomit, že pohání displej s poměrně nízkým rozlišením a právě zobrazovač je ten největší žrout energie. V našem testu, kdy jsme obsadili pouze jeden slot SIM, streamovali HD video přes Wi-Fi s polovičním jasem i zvukem do peckových sluchátek, jsme o 3 minuty pokořili hranici 8 hodin. To je o 10 minut víc, než vydržela Lumia 640 XL. Nutno ale podotknout, že ta má jemnější a ještě o 0,2 palce větší displej. V reálném provozu jsme tak běžně vydrželi jeden pracovní den. V případě nabíjení jsme 80 procent dosáhli za 2 hodiny a 26 minut, na 100 procent až po 3 hodinách a 19 minutách.

Coolpad Modena Microsoft Lumia 640 XL Vodafone Smart Ultra 6
stream videa 8:03 hod. (720p) 7:53 hod. (720p) 7:27 hod. (1080p)
Nabíjení (100 %) 3:19 hod. 3:21 hod. 2:50 hod.
Verze OS Android Windows Phone 8.1 Android 5.0.2 Lollipop

Kompletní srovnání naleznete v našem katalogu.

Hardware a výkon: již zasloužilý důchodce

Kombinace Snapdragonu 410, 64bitového čipsetu s efektivnějším využitím operační paměti, a Adrena 306 již dávno není žádnou hitparádou. I přesto se Coolpad pro tento hardware rozhodnul. Doplnil jej o 1 GB RAM, ze kterého je k dispozici 460 MB, a 8 GB interní paměti, kde po prvním spuštění zůstane volná téměř polovina. I když se zdá, že zvolený hardware patří do zaslouženého důchodu, na první pohled vše funguje až nečekaně dobře. Dokud se omezujete na chod jen několika aplikací, tak je vše plynulé a nikde žádný problém. S výrazně delším načítáním her si zahrajete jakékoliv tituly, ale pozor, nesmíte mít více spuštěných aplikací najednou. V takovém případě se již telefon zadýchává. Pro nenáročného zákazníka se ale tento hardware zdá být stále dostatečný. Otázkou je, jak bude telefon vypadat po několika měsících používání.

Benchmarky

Benchmarky jsou opravdu žalostné. Takto nízké hodnoty jsem již dlouho neviděl, například v AnTuTu pouze 14 462 bodů, Vellamo a Multicore 1 044 bodů, Metal 808 bodů a Chrome 1 833 bodů. Výsledky jsou opravdu špatné a zastaralý hardware je v těchto testech znát. Pro nenáročnou práci i hry s výrazně delším načítáním, ale stále stačí.

Operační systém a uživatelské prostředí: gesta na jedničku

Méně výkonný hardware potřebuje dobře optimalizovaný operační systém. Coolpad vsadil na Android 5.1.1 Lolipop s výraznou nadstavbou. Chybí vstup do menu, vše je na okolních plochách. Mírně byla modifikována i notifikační lišta a nastavení. V prostředí potěší také gesta. Telefon lze při zhasnutém displeji probudit poklepáním, případně gestem pustit přímo předvolenou aplikaci. Písmeno C vás přesune rovnou do kontaktů a E do internetu. Existují i gesta na fotoaparát nebo hudbu, vše lze detailně zvolit v nastavení.

Prostředí Coolpadu Modena

Prostředí je navíc svižné, teda v případě, že nemáte zaplněnou RAM. Pro méně náročného uživatele nebo tolerantního, který za danou cenu dokáže mnohé odpustit, naprosto dostatečné.

Diskuze ke článku
lte
Zjevne chybi podpora LTE 2100MHz, coz autor zamlcel. Mobil nema uplnou podporu LTE!
milan
Mně ten stroj za 4 tisíce přijde hodně drahej. Prakticky jediným plusem je moc povedenej design. Kombinace 5,5" displeje s rozlišením pouhých 960x540 je pak přímo vražedná. No a 1gb ram je v dnešní době moc málo na pohodlnou práci.
briza
Tak tenhle šrot snad v poměru cena/výkon předčí i Samsung a to už je co říct. Chujpad asi spoléhá na to, že jsme národ nesvéprávných blbů, jinak si nedokážu vysvětlit, proč sem tenhle odpad vozí.
Vlastislav Došek
Vlastislav Došek
Chtít za toto 4k, když je k dispozici stejný a a nebo lepší Vodafone Smart Prime 6 za 3777? Jasně, není tam DualSIM, ale má kvalitnější displej a stojí za ním krom Vodafone i TCL/Alcatel, který ve mě rozhodně budí víc důvěry, než tato pseudo cool značka.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze