CAT S41
recenze

CAT S41

Odolně a kvalitně
14

Pod pojmem opravdu odolný telefon se mnohým jistě vybaví značka CAT. Výrobce stavebních strojů produkuje také chytré telefony a v letošním roce to je například model S41. Spolehnout se můžete na obrněné tělo, ale i vcelku kvalitní displej a hardware. CAT S41 však bude obhajovat takřka 12tisícovou cenovku. Podaří se mu to?

Konektivita: nezbytný základ

V úvodu jsme naznačili, že CAT S41 by měl uspokojit i středně náročné uživatele. A ti rozhodně požadují rychlý internet. Ve výbavě proto nechybí podpora LTE se všemi u nás potřebnými frekvenčními pásmy. Spolehnout se můžete i na Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 4.1. Lehce zamrzí nasazení staršího microUSB konektoru, avšak alespoň je dostupná funkce USB OTG a potřebnou redukci vám výrobce také přibalí. U odolného telefonu je jistě nutná spolehlivá GPSka a i tou se CAT S41 může pochlubit.

Líbilo se nám
  • úplná podpora LTE
Nelíbilo se nám
  • starý microUSB konektor

Fotoaparát: opravdu jen na momentky

Fotoaparát v CATu S41 nabízí 13megapixelové rozlišení a jednoduchou aplikaci. Jako kdyby výrobce naznačoval, že fotoaparát zde slouží jen pro základní účely. Nastavit si můžete různé scénické režimy, hodnotu ISO či samospoušť. Nechybí ani notoricky známé efekty, které jsou nedílnou součástí všech telefonů s Androidem po dlouhá léta.

CAT S41

Pesimistický předpoklady potvrzují i výsledné snímky, které jsou slušné jen za denního světla. Jakmile osvětlení slábne, snímky trápí šum a současně rychle klesá ostrost. Pořízení solidního snímku v noci je téměř nemožné.

Ukázkové fotografie

Vesměs totéž lze říci o videu, které lze nahrát až ve Full HD rozlišení se 30 snímky za vteřinu. Záznamy jsou mírně trhané, zápasí s ostrostí a ani nahraný zvuk není něco, čím byste se dnes mohli chlubit.

CAT S41 (testovací video) – 1080p, 30 FPS

Selfies lze vyhotovovat díky čelní 8megapixelové kamerce. Opět ale platí, že je potřeba opravdu dostatek světla pro dokonalou ostrost.

Ukázkové snímky z čelní kamerky
Líbilo se nám
  • jednoduchá a přehledná aplikace
Nelíbilo se nám
  • horší výsledky

Software: Android v čistotě

Prostředí výrobce svěřil do rukou takřka čistého Androidu 7.0, jehož optimalizaci lze označit za velmi dobrou. Telefon běhá svižně, bez záseků. Čistou podobu narušuje jen pár aplikací od výrobce, mezi kterými je speciální režim pro nabíjení dalšího zařízení nebo doporučené aplikace. Tří aplikací se nelze zbavit, avšak nijak zásadní prostor nezabírají.

Uživatelské prostředí
Líbilo se nám
  • čistý a plynulý Android
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Hm, kdyby podobné fotky jako S41 vylezly z iPhonu (a že lezou), budete tu skákat dva metry radostí, jak je to opět jeden z nejlepších fotoaparátů na světě...
Chce se mi zvracet.
Redneck
Telefon asi tyden vlastnim. Zatim jsem naprosto spokojen. Dokonce se mi stahla asi 500 MB aktualizace systemu a telefon ma tak aktualizaci zabezpeceni Androidu k rijnu 2017.
System je naprosto svizny, zadne zaseky. Vetsinu predinstalovanych aplikaci lze odinstalovat.
Telefon se v muzske ruce drzi dobre, neklouze a zadni cast ma velmi povedeny design.
Jsem stredne aktivni uzivatel a pri dvou aktivnich sim kartach a pametovce telefon prumerne spotrebuje 20% z baterie za den, takze neni problem se s vydrzi dostat na 4 az 5 dni.
Josef
A co recenze a porovnání s Doogee S60, která tento CAT parametry válcuje, až na váhu.
Miki
Ja som požiadavku na odolný telefón vyriešil spojením Huawei P9 a krytu od Love Mei. Prezije vodu, prach, divoké pády. Pravda, neponáram ho do vody a nemám certifikácie, no do bazéna s ním vleziem bez obáv. Ak telefón od CAT, tak S60, inak to nemá zmysel. S40 máme v práci a baby droid v nej by som nechcel. Po spomínanom Blackview som tiež poškuloval a recenzie má fajn. Predchádzajúci článok o odolných mobiloch bol inak tiež na srandu. Spomenuli Samsung a CAT. Rozmýšľal som, ktorá z tých dvoch firiem si zaplatila reklamu?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze