CARNEO Manager a G-Cross
recenze

CARNEO Manager a G-Cross

Elegán a sportovec
11

Segment wearables stále nabývá na popularitě a chytré hodinky včetně chytrých náramků se tak nepochybně stanou jedním z prodejních hitů letošních Vánoc. My jsme se proto v dnešní recenzi rozhodli vyzkoušet chytré hodinky pocházející od méně známé společnosti CARNEO. Ta se vydala trochu jiným směrem než většina ostatních výrobců a v jejich hodinkách nalezneme jejich vlastní operační systém. Co mohou námi testované chytré hodinky za cenu pohybující se na úrovni 3 tisíc korun nabídnout a zdali bychom vám je doporučili, nebo nikoliv, jsme shrnuli na následující řádky.

Zhodnocení: pro ty méně náročné

Chytré hodinky CARNEO G-Cross mohou podle nás zaujmout mladší uživatele, kteří do světa chytrého příslušenství vstoupili teprve nedávno, nebo od chytrých hodinek nemají velká očekávání. Přitom jsou však sportovně založení a najdou využití pro integrovanou GPS určenou pro měření trasy při běhání nebo procházkách. Zároveň jim však nesmí vadit, že si s hodinkami nemohou jít zaplavat, ani se osprchovat.

CARNEO Manager

CARNEO Manager jsou na tom obdobně. Nabídnou navíc relativně povedený design, který však lehce sráží jeho oříznutá spodní hrana a vcelku tlusté rámečky. Systémově je na tom Manager velmi podobně jako G-Cross. Funkce jako kalkulačka osloví pravděpodobně jen „hračičky“, podobně jako integrovaná kamera v G-Cross. Československé prostředí samotných hodinek nám nijak nevadilo. Suma sumárum, hodinky si své zájemce určitě najdou, konkurence tu však existuje velká.

carneo-manager
Klady
  • podpora SOS funkce u hodinek G-Cross
  • příznivá cena
  • integrovaná GPS u G-Cross
Zápory
  • ukrojený displej u modelu Manager
  • nelokalizovaná aplikace pro smartphone
  • slabší výdrž
Diskuze ke článku
G.
Chcem sa spýtať najmä redakcie mobilenetu, neviem kde inde mám smerovať túto otázku - testovali ste už nespočetne veľa smartphonov. Aký je v súčasnosti definitívne najlepší fotomobil do 350eur (9000kč)?
Vopred vďaka za odpoveď
Stano
Dobrý deň, Carneo má vlastný os, znamená to, že nie je možná žiadna inštalácia nových aplikácii, komunikuje len s Fundo?
Ladislav
Dobrý den, v návodu pro Carneo Smart Manager se píše o možnosti instalace aplikace počasí, ale v aplikaci Fun Do Wear tato nabídka není... pouze ciferníky. Děkuji
fsev
Hodinky mají na danou cenu dobře vybavenou řadu funkcí. Jiná věc je však jejich výpovědní hodnota. Pokud se týka funkce srdce, výrobce přímo upozorňuje, že měřené údaje nejsou garantované. První pochybnost jsem měl hned při prvním zapnutí hodinek - hodinky ukazovaly datum 01-01-2018. Abych nastavil aktuální datum a čas zvolil jsem aktivitu Chůze při zapnuté GPS. Předpokládal jsem, že po zachycení GPS signálu se datum a čas budou automaticky synchronizovat včetně nastavení časové zóny. Nic takového se však nestalo. Tato pochybnost se prohloubila při prvním otestování záznamu aktivity Chůze se zapnutou GPS - paralelně jsem danou trasu zaznamenával GPS Garmin Oregon 700. Zásadní výsledky: porovnání v pořadí Garmin-Carneo: délka trasy 10.5 km, 11.85 km, HR Avg Min Max 123-81-155, 115-47-64 - rozdíly vskutku markantní. Trasu je teoreticky možné prohlédnout na mobile v aplikaci FunDo. Na reklamních snímcích je trasa zobrazena na mapě. Bohužel, žádný mapový podklad jsem na svém mobilu neviděl - je tam tlačítko zřejmě na zapnutí a vypnutí mapy jelikož při jeho přepínání se jednou objeví a jednou zmizí slabě šedý smajlik s čínskym textem. Na základě těchto poznatků se domnívám, že G-Cross nemá žádný GPS snímač ale trasu jednoduše simuluje na základe zabudovaného kompasu a vzdálenost nastavuje podle délky kroku, odhadované ze zadané výšky osoby (není-li zadána použije nějaký default) a průběžne měřených počtů krokú za minutu. S takovoto přesností jsme totiž roky fungoval s hodinkami Casio Run-100, které měly jenom krokoměr a uměly rozeznat chůzi a běh. Žádné údaje se z G-Cross nedají exportovat, takže jenom obrázky a sumární čísla na displeji hodinek anebo smartfonu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze